Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Bardzo drogie wybory. Zasady wprowadzone przez PiS mocno podnoszą koszty

14.11.2018 11:02

Niemal 450 mln zł. Tyle będą nas w sumie kosztowały przyszłoroczne wybory do europarlamentu i do Sejmu i Senatu. Będą one dwa razy droższe niż poprzednio. Wszystko przez zmiany wprowadzone przez PiS.

Źródło: www.money.pl

Dlaczego przyszłoroczne wybory będą dwa razy droższe niż dotychczas?

14.11.2018 9:02

Przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu będą kosztować dwa razy więcej niż dotychczas.

Źródło: forsal.pl

Grzegorz Kowalczyk: nie rozmawiałem z szefem KNF o pracy dla mnie

13.11.2018 15:18

Grzegorz Kowalczyk - radca prawny, którego nazwisko pojawiło się w kontekście opisanego przez Gazetę Wyborczą spotkania szefa KNF z Leszkiem Czarneckim zapewnił, że artykuł jest dla niego zaskakujący.

Tagi: BOR, PiS, KNF, Radni, Wybory
Źródło: finanse.wnp.pl

DM BOŚ: Tygodnik FX

13.11.2018 11:10


DOLAR: Początkowa korekta będąca reakcją na wygraną Demokratów w Izbie Reprezentantów (wybory odbyły się we wtorek), szybko się zakończyła i dolar znalazł wsparcie w czwartkowym komunikacie FED, chociaż ten jedynie potwierdził to, ze FED pozostaje..

Tagi: BOR, Dolar, Wybory, Fed
Źródło: inwestycje.pl

Wybory samorządowe na Słowacji: rządzący przegrywają w wielkich miastach

11.11.2018 17:02

Po sobotnich wyborach burmistrzów i prezydentów miast, wójtów oraz miejskich i gminnych radnych na Słowacji najsilniejsza partia Kierunek-Socjaldemokracja (Smer-SD) nie pokieruje żadnym wielkim miastem. Zwyciężyli wspierani przez opozycję kandydaci niezależni.

Źródło: forsal.pl

Sri Lanka: Prezydent rozwiązał parlament, rozpisał przedterminowe wybory

09.11.2018 22:02

Prezydent Sri Lanki Maithripala Sirisena rozwiązał w piątek parlament i wyznaczył na 5 stycznia datę przedterminowych wyborów - poinformowała jego kancelaria.

Źródło: forsal.pl

Wtedy było trudniej

09.11.2018 18:07

W II RP utrzymano zwierzchność władzy rządowej nad samorządami (np. zatwierdzanie osoby wybranej na wójta, burmistrza i prezydenta miasta), ale dano prawa wyborcze kobietom i zrównano siłę głosów wyborczych, rezygnując z systemu kurialnego, który preferował osoby bardziej majętne i lepiej wykształcone. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cofnijmy się do okresu II Rzeczypospolitej i spójrzmy, z jakimi problemami borykał się wtedy samorząd.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

"The Times": Sojusznicy USA powinni się liczyć z tym, że Trump znów może wygrać wybory prezydenckie

08.11.2018 19:06

Brytyjski dziennik "The Times" ocenił w czwartek, że sojusznicy USA powinni liczyć się z tym, że pomimo sukcesu Demokratów w wyborach do Kongresu prezydent Donald Trump może zostać powtórnie wybrany w 2020 r., i powinni być gotowi współpracować z nim w sprawach międzynarodowych.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami