Wiadomości z tagiem Wybory  RSS
Nowy kanclerz i nowe wybory w Niemczech? Ekspert: Zmiana szefa CDU będzie miała wielkie znaczenie

06.12.2018 16:02

Piątkowe wybory szefa niemieckiej CDU będą miały większe znaczenie niż tylko roszada personalna na czele tej chadeckiej partii; ich pośrednim skutkiem może być rozwiązanie parlamentu – uważa Kamil Frymark, ekspert ds. polityki wewnętrznej RFN w OSW.

Źródło: forsal.pl

Skandal po ujawnieniu nagrań polityków. Trwają protesty pod islandzkim parlamentem

05.12.2018 22:07

Na Islandii wybuchł skandal, gdy media ujawniły nagranie, na którym czołowi politycy w niewybredny sposób obmawiają swoje koleżanki - posłanki. Dymisji polityków domagają się zawiedzeni wyborcy, którzy od weekendu protestują pod islandzkim parlamentem Althingiem.

Źródło: forsal.pl

Dobrowolna certyfikacja pojemników do zbiórki odpadów

03.12.2018 15:07

Zmiany wprowadzone w zakresie gospodarki odpadami spowodowały zwiększone zapotrzebowanie na pojemniki do ich zbiórki. Samorządy,
na których spoczywa obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków gromadzenia odpadów w pojemnikach i ich opróżniania, mogą przy ich wyborze posługiwać się wymaganiami określonymi w Polskich Normach.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

To największe natężenie przemocy "od co najmniej pół wieku". Francję czekają przyspieszone wybory?

02.12.2018 21:02

Po sobotnich manifestacjach w stolicy Francji, podczas których doszło do aktów przemocy i wandalizmu, obserwatorzy obawiają się, że znalezienie wyjścia z kryzysu może być trudne. W niedzielę ulice Paryża straszyły szkieletami spalonych samochodów.

Tagi: BOR, Wybory
Źródło: forsal.pl

Kover: Spór Węgier i Polski z Brukselą zakończą wybory do Europarlamentu

24.11.2018 23:02

Spór Brukseli z Polską i Węgrami zakończy się po wyborach do Europarlamentu - uważa przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Węgier Laszlo Kover.

Źródło: forsal.pl

Przedstawiciel OBWE: Wybory w Donbasie są niezgodne z porozumieniami mińskimi

22.11.2018 22:02

Stanowisko OBWE jest niezmienne: wybory w samozwańczych republikach ludowych na Ukrainie - donieckiej i ługańskiej - nie są zgodne z porozumieniami mińskimi – oświadczył w czwartek w Mińsku przedstawiciel OBWE Martin Sajdik.

Źródło: forsal.pl

Bierecki: Mam podstawy, aby nie wierzyć w słowa z Chrzanowskiego z Czarneckim

21.11.2018 18:07

Grzegorz Bierecki (PiS) poinformował, że ma podstawy, aby nie wierzyć w słowa Leszka Czarneckiego zawarte w stenogramie nagrania ujawnionego przez "Gazetę Wyborczą". Czarneckiemu może chodzić o możliwość skorzystania z arbitrażu międzynarodowego - mówił podczas debaty nad ustawą o nadzorze.

Tagi: BOR, PiS, Ustawy, Wybory
Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami