Wiadomości z tagiem Władimir Putin  RSS
Serbskie media: Jak Belgrad wyjaśni Brukseli entuzjastyczne przyjęcie Putina?

18.01.2019 14:02

Serbski dziennik "Blic" zastanawia się w piątek, jak po wizycie rosyjskiego prezydenta władze Serbii wyjaśnią Unii Europejskiej euforię, z jaką przyjmowano Władimira Putina w Belgradzie. I czy naprawdę w interesie Serbii leży gospodarcze wiązanie się z Rosją.

Źródło: forsal.pl

Schetyna: Kaczyński stawia na partnerów jak Orban i Salvini. Obu bliżej do Putina, niż do UE

09.01.2019 23:02

Przez PiS Polska jest w UE osamotniona, a prezes tej partii Jarosław Kaczyński stawia na partnerów, którym bliżej do Władimira Putina, niż do UE; to jest niestety droga do wyjścia z unijnej rodziny - ocenił w środę lider PO Grzegorz Schetyna.

Źródło: forsal.pl

Obwód kaliningradzki stał się niezależny od tranzytu gazu

08.01.2019 15:07

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił we wtorek podczas uruchomienia w obwodzie kaliningradzkim pływającego terminalu LNG "Marszałek Wasilewski", że region ten stał się niezależny od tranzytowych dostaw gazu. Obecnie gaz trafia tam tranzytem, m.in. przez Litwę.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Więzienia CIA jednak były? Sikorski podzielił się ze światem wiedzą na wrażliwe tematy

06.01.2019 23:02

Radosław Sikorski podzielił się ze światem wiedzą na wrażliwe dla państwa tematy. Bez hamulców. Wskazuje, gdzie CIA miało swoje centrum przesłuchań. Wraca do propozycji rozbioru Ukrainy, którą Władimir Putin złożył Donaldowi Tuskowi. Spekuluje na temat podwójnych etatów dyplomatów. Tak daleko nie posunął się dotąd żaden polski urzędnik.

Źródło: forsal.pl

Netanjahu i Putin porozumieli się co do dalszego współdziałania w Syrii

04.01.2019 22:02

Premier Izraela Benjamin Netanjahu i prezydent Rosji Władimir Putin porozumieli się w piątek co do dalszego współdziałania w Syrii po tym jak USA postanowiły wycofać swoje wojska z tego kraju.

Źródło: forsal.pl

Wałęsa: Uważam Putina za mądrego człowieka. Bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku

26.12.2018 21:04

Gdybym miał zaproszenie, to bym pojechał do Rosji - mówi były prezydent Lech Wałęsa. W rozmowie z portalem "Sputnik" Wałęsa powiedział też, że nie podoba mu się polityka polskiego rządu względem Stanów Zjednoczonych, a prezydent Rosji Władimir Putin to "mądry człowiek". "Nie kłóćmy się z Rosją" - apeluje b. prezydent.

Źródło: forsal.pl

Moskwa i Mińsk bez porozumienia w sprawie cen ropy

26.12.2018 19:53

Prezydenci Rosji Władimir Putin i Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie osiągnęli w czasie wtorkowych rozmów porozumienia w sprawie rozliczeń za ropę. Planowane jest kolejne spotkanie – poinformował w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Źródło: nafta.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami