Wiadomości z tagiem Węgry  RSS
FPS dołączyła do JSW i PKP Cargo w projekcie wykorzystania wodoru w kolejnictwie

16.11.2018 19:07


Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski z Poznania (FPS) zawarła porozumienie z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) i PKP Cargo w sprawie komercyjnego wykorzystania wodoru w transporcie kolejowym, podała JSW

Źródło: inwestycje.pl

Z węgla do OZE. Jest nowy prezes PGE Energia Odnawialna

16.11.2018 18:25

Rada Nadzorcza PGE Energia Odnawialna powołała dziś Sławomira Zawadę na funkcję prezesa zarządu spółki.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Kazar stawia na Czechy i Węgry

16.11.2018 14:11


- Widzimy duży potencjał dla naszej marki w Europie Środkowej i Wschodniej(...) Wchodzimy tylko tam, gdzie ta obecność może okazać się długotrwała i przynosząca sukces - mówi Paweł Dziekoński, wiceprezes Kazar Footwear.

Tagi: Węgry, Czechy
Źródło: www.bankier.pl

Górniczy potentat szuka nowych złóż

16.11.2018 11:24

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) na pierwszy plan wybijają się teraz kwestie związane z poszerzaniem bazy zasobowej węgla. Chodzi o realizację inwestycji w polu Bzie Dębina, gdzie od wielu miesięcy mówi się o potrzebie wydzielenia osobnej kopalni. Poza tym JSW jest zainteresowana złożem „Dębieńsko” na Górnym Śląsku oraz projektem Jan Karski na Lubelszczyźnie. Prowadzi na ten temat rozmowy z Prairie Mining.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Eksperci ONZ opuścili Węgry z powodu braku dostępu do stref tranzytowych

16.11.2018 8:02

Eksperci grupy roboczej ONZ ds. praw człowieka i arbitralnych zatrzymań oznajmili w czwartek, że przerwali wizytę na Węgrzech, gdy odmówiono im dostępu do stref tranzytowych przy granicy z Serbią, w których przebywają migranci.

Tagi: Węgry, ONZ
Źródło: forsal.pl

Na giełdach wzrost cen miedzi i węgla energetycznego, spadek uprawnień do emisji CO2

16.11.2018 7:04

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.

Źródło: energetyka.wnp.pl

ING: Brexit mocno uderzy w Polskę, Czechy i Węgry

15.11.2018 15:30


Brexit może wywołać poważne tąpnięcia w gospodarkach Polski, Czech i Węgier – donosi Reuters, powołując się na raport autorstwa ING.

Źródło: www.bankier.pl

Dekarbonizacja uderza w podstawy gospodarcze niektórych członków UE

15.11.2018 13:59

Węgiel stanowi jedno z najważniejszych źródeł energii. Zdaniem wielu specjalistów niemożliwe jest całkowite zastąpienie węgla kamiennego i brunatnego alternatywami paliwami w horyzoncie czasowym realizowanej w UE polityki klimatyczno-energetycznej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Coraz bliżej nowej kopalni węgla. Jest wniosek

15.11.2018 12:11

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) złożyła do Ministra Środowiska wniosek o koncesję na wydobycie węgla brunatnego ze złoża Złoczew. To strategiczna inwestycja spółki, która ma zapewnić dostawy węgla do elektrowni Bełchatów.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Notowania metali bazowych, węgla i paliw

15.11.2018 7:11

Notowania metali bazowych na London Metal Exchange, uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami