Wiadomości z tagiem Volkswagen  RSS
Volkswagen chce przenieść z Niemiec produkcję Passata

15.11.2018 9:38

Koncern Volkswagen rozważa przeniesienie produkcji modelu Passat z Niemiec do Czech, gdzie powstają Skody. Byłby to kolejny krok w kierunku reorganizacji działalności, której celem są samochody elektryczne - informuje dziennik "Handelsblatt".

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Volkswagen inwestuje w przyszłość

14.11.2018 18:30

Volkswagen zagwarantował utrzymanie miejsc pracy w Emden i Hanowerze do 2028 roku. Koncern przeznaczy ponadto 1,2 mld euro na szkolenia pracowników w Zwickau. To część przygotowań do masowej produkcji pojazdów elektrycznych - podała w środę agencja Reutera.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Volkswagen rozważa udział w konsorcjum produkującum ogniwa baterii

13.11.2018 12:14

Koncern motoryzacyjny Volkswagen jest otwarty na możliwość dołączenia do niemieckiego konsorcjum zajmującego się produkcją ogniw do baterii samochodowych - podała we wtorek agencja Reutera. Pomysł ma być omówiony w piątek podczas posiedzenia rady nadzorczej VW.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Volkswagen organizatorem akcji edukacyjnej o ubezpieczeniach komunikacyjnych [Rynek]

13.11.2018 6:59

Volkswagen Group z partnerem Volkswagen Financial Services zorganizował akcję "Ubezpieczenie bez wpadek na każdy wypadek. Na stronie internetowej (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Volkswagen chce konkurować z Teslą ceną - wiemy jaką

09.11.2018 16:43

Volkswagen chce konkurować z Teslą sprzedając elektryczne samochody za mniej niż 20 tys. euro. Dodatkowo chroniąc miejsca pracy w Niemczech trzy fabryki mają produkować wyłącznie pojazdy na baterie - podaje w piątek agencja Reutera powołując się na źródła.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Jest kompromis ws. diesli. Volkswagen, Daimler i BMW udzielą klientom do 3 tys. euro wsparcia

08.11.2018 21:02

Po czwartkowych rozmowach z przedstawicielami zarządów niemieckich koncernów motoryzacyjnych minister transportu Niemiec Andreas Scheuer oświadczył, że osiągnięto kompromis w sprawie udzielenia pomocy właścicielom starszych samochodów z silnikami Diesla.

Źródło: forsal.pl

Polska zmarnowała szansę na zablokowanie dieselgate

05.11.2018 17:02

Nasz kraj sam pozbawił się narzędzi do szybkiego reagowania na afery motoryzacyjne, takie jak sprawa Volkswagena. Wszystko dlatego, że nie wdrożyliśmy jednego przepisu z unijnej dyrektywy.

Źródło: forsal.pl

Zmiany we władzach polskiej spółki Volkswagena

31.10.2018 14:43

1 listopada 2018 roku nowym członkiem zarządu Volkswagen Poznań ds. finansowych i IT zostanie Hans-Joachim Godau. Zastąpi Marko Antonio Sebastiana, który przejmie nowe obowiązki w koncernie Volkswagena.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

VW otwarty na współpracę z Fordem

31.10.2018 14:28

Serwis Automotive News poinformował, że Volkswagen dopuszcza możliwość udostępnienia platformy dla aut elektrycznych MEB Fordowi. Dyrektor finansowy grupy Frank Witter oświadczył, że obecna strategia zakłada otwarcie koncernu na znacznie więcej partnerstw.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami