Wiadomości z tagiem VAT  RSS
Najwięksi inwestorzy na rynku nieruchomości spotkają się w Katowicach

21.01.2019 17:40

Przedstawiciele Arche, Cavatina Holding, Echo Investment, Panattoni Europe, Murapol, Mzuri, Regus, Tacit Investments, TDJ, Vastint i wielu innych, najbardziej znanych polskich firm z branży nieruchomości, przyjadą na 4 Design Days, które potrwają od 24 do 27 stycznia w Katowicach. Będzie to jedna z największych tego typu imprez w naszej części Europy. Patronat nad wydarzeniem objął portal WNP.PL. Co ważne, rejestracja uczestników wciąż trwa - do środy (23 stycznia).

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Opodatkowanie otrzymanego odszkodowania oraz sposób jego udokumentowania

21.01.2019 16:09

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną, w której wskazał, że jeżeli płatności o charakterze odszkodowawczym nie będą miały bezpośredniego związku z żadną czynnością, mającą charakter świadczenia ze strony podmiotu zobowiązanego, wówczas kwota otrzymanych płatności nie będzie opodatkowana w VAT.

Źródło: www.taxonline.pl

W przyszłym tygodniu komisja ds. VAT przesłucha wicepremiera Jarosława Gowina

21.01.2019 16:07

Wicepremier Jarosław Gowin będzie zeznawał przed komisją śledczą ds. VAT w następny wtorek, 29 stycznia br. - wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu.

Źródło: forsal.pl

Cesja wierzytelności na rzecz banku to usługa ściągania długów opodatkowana VAT

21.01.2019 16:06

Transakcja sprzedaży istniejących niewymagalnych lub przyszłych wierzytelności na rzecz banku skutkująca przeniesieniem ciężaru finansowania na bank nie stanowi usługi finansowania.

W przyszłym tygodniu komisja ds. VAT przesłucha wicepremiera Jarosława Gowina

21.01.2019 15:02

Wicepremier Jarosław Gowin będzie zeznawał przed komisją śledczą ds. VAT w następny wtorek, 29 stycznia br. - wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu.

Źródło: forsal.pl

Warunki skutecznego przedłużenia terminu zwrotu VAT

21.01.2019 14:46

Termin zwrotu podatku VAT może skutecznie przedłużyć jedynie postanowienie o przedłużeniu, które zostało doręczone podatnikowi przed upływem terminu zwrotu. Tym samym, jeżeli podatnikowi nie doręczono postanowienia o przedłużeniu przed upływem terminu zwrotu, ma on uprawnione przekonanie, że zwrot nastąpi w terminie 60 dni od dnia złożenia rozliczenia.

Tagi: Podatki, VAT
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Pojedyncza usługa zakwaterowania opodatkowana VAT w systemie VAT-marża

21.01.2019 14:21

W dniu 19 grudnia 2018 r. Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie prejudycjalnej C

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

CBA zatrzymało kolejne trzy osoby podejrzewane o wyłudzenie ok. 320 tys. zł z VAT

21.01.2019 13:18

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT na ok. 320 tys. zł. To kolejni zatrzymani w nowym wątku śledztwa w związku z nieprawidłowościami przy budowie nowej siedziby straży pożarnej w Mysłowicach (Śląskie).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

CBA zatrzymało kolejne trzy osoby podejrzewane o wyłudzenie ok. 320 tys. zł VAT-u

21.01.2019 12:16


Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzewane o wyłudzenia podatku VAT na ok. 320 tys. zł. To kolejni zatrzymani w nowym wątku śledztwa w związku z nieprawidłowościami przy budowie nowej siedziby straży...

Źródło: www.bankier.pl

Opodatkowanie VAT wynajęcia wspólnej nieruchomości małżonków

21.01.2019 11:04

Przedmiotem opodatkowania VAT jest m.in. odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Dostawą towarów jest przeniesienie prawa do rozporządzania nimi jak właściciel, natomiast świadczeniem usług jest każde świadczenie (każda czynność prawna lub faktyczna bądź zaniechanie) na rzecz osoby fizycznej, prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, niestanowiące dostawy towarów.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami