Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Rekompensata dla wdów za deputat węglowy coraz bliżej

19.10.2018 16:15

Rada Ministrów 18 października 2018 roku przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Energii projekt ustawy o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla oraz z zaprzestania pobierania bezpłatnego węgla przez osoby niebędące pracownikami przedsiębiorstwa górniczego.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Resort infrastruktury wyprowadza cios. Nowy projekt ustawy uderza w Ubera

19.10.2018 16:03

Ministerstwo Infrastruktury tuż przed rozpoczęciem protestu taksówkarzy podmienia projekt ustawy o transporcie – ustaliła "Rzeczpospolita". Resort zmierza przeforsować regulacje, które zablokują działanie w Polsce takim firmom, jak Uber czy Taxify.

Źródło: www.money.pl

TSUE popiera zawieszenie ustawy o Sądzie Najwyższym. Premier: Ustosunkujemy się do tego

19.10.2018 14:02

Trybunału Sprawiedliwości UE przychylił się do wniosku KE o zastosowanie środka tymczasowego i zawieszenie stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym - podają media i organizacje pozarządowe. Przyszło zawiadomienie ze strony TSUE - potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Branża handlowa przeciwko zaostrzeniu ustawy o zakazie handlu

19.10.2018 12:48

Branża handlowa, reprezentowana przez Polską Organizację Handlu i Dystrybucji, Polską Radę Centrów Handlowych, Krajową Radę Gastronomii i Cateringu oraz Konfederację Lewiatan, przedłożyła Minister Elżbiecie Rafalskiej wspólne stanowisko odnoszące się do nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele zaproponowanej przez NSZZ „Solidarność” .

Źródło: www.propertynews.pl

Tajemnica przedsiębiorstwa - nowe obowiązki pracodawcy

19.10.2018 12:08

Od 4 września 2018 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Nowe regulacje mają wpływ na zatrudnienie pracowników, którzy mają dostęp do poufnych informacji przedsiębiorstwa. Zmiany te oznaczają nowe obowiązki dla pracodawców w zakresie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

Źródło: kadry.infor.pl

Zwolnienie z obowiązku stosowania przepisów UDU [Prawo na weekend]

19.10.2018 8:53

Jednym z zagadnień, które budzi wątpliwości w praktyce obrotu, jest możliwość wyłączenia niektórych przedsiębiorców spod reżimu ustawy z 15 grudnia 2017 roku o dystrybucji ubezpieczeń ("UDU"). Komentowane wyłącznie nie jest nowością, ponieważ podobne rozwiązanie funkcjonowało (choć z pewnymi odmiennościami) pod rządami poprzednio obowiązującej ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o pośrednictwie ubezpieczeniowym ("ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym"). W dzisiejszym artykule zostaną omówione jedynie wybrane aspekty tego zagadnienia.

Źródło: feedproxy.google.com

Symulowanie choroby nadal bez konsekwencji. Kontrole zwolnień będą łatwe do storpedowania

19.10.2018 8:04

Jeśli ZUS liczy na to, że wreszcie będzie mógł skutecznie kontrolować krótkotrwałe zwolnienia lekarskie, to może się przeliczyć. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, który przewiduje m.in. zmiany w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wcale mu w tym nie pomoże.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Za jednym zamachem wesprą Mieszkanie plus i dadzą zarobić zwykłym ludziom. Gdzie jest haczyk?

18.10.2018 21:00

Sejmowa komisja finansów publicznych przyjęła projekt ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości (FINN). Nie obyło się jednak bez wątpliwości zgłaszanych przez posłów.

Podatki 2020: Biznes za powołaniem instytucji Rzecznika Praw Podatnika

18.10.2018 15:00

Projekt ustawy o Rzeczniku Praw Podatnika (RPP) zasługuje na poparcie, bo aktualnie prawa podatników nie są w Polsce odpowiednio chronione - oceniają eksperci podatkowi Konfederacji Lewiatan. Zrzeszająca przedsiębiorców organizacja apeluje jednak do Ministerstwa Finansów o wprowadzenie zmian w projekcie

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami