Wiadomości z tagiem Umowy  RSS
Erbud wybuduje szkołę na Białołęce za 43,7 mln zł netto

19.10.2018 17:04


Erbud podpisał umowę na częściowe zaprojektowanie i budowę szkoły podstawowej na Białołęce w Warszawie - poinformowała spółka w komunikacie. Wartość umowy wynosi 43,7 mln zł netto, a inwestorem jest Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Białołęka.

Źródło: www.bankier.pl

ML System ma nowe umowy. Tym razem to kontrakty z gminami

19.10.2018 16:45

ML System podpisała dwie umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto, z gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe (woj. podkarpackie) na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych.

Tagi: PiS, Umowy
Źródło: energetyka.wnp.pl

Cenny kontrakt Wasko we Wrocławiu

19.10.2018 16:40

Wasko podpisało 19 października 2018 umowy z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu na rozbudowę systemu zarządzania ruchem w mieście, w tym o nowe sygnalizacje świetlne, wyświetlacze pomocnicze ITS oraz aplikację mobilną.

Tagi: PiS, Umowy, Wasko
Źródło: www.wnp.pl

Oferta Nextbike Polska za 20,5 mln zł najkorzystniejszą we Wrocławiu

19.10.2018 15:20


Oferta Nextbike Polska w postępowaniu przetargowym na uruchomienie oraz eksploatację samoobsługowej wypożyczalni rowerów publicznych we Wrocławiu została uznana za najkorzystniejszą - podała spółka w komunikacie. Wartość umowy wynosi 20,5 mln zł brutto.

Źródło: www.bankier.pl

Dwór w Łopusznej wrócił do Muzeum Tatrzańskiego

19.10.2018 15:04

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem – instytucja kultury Województwa Małopolskiego – odkupiła od spadkobierczyń dawnych właścicieli, położony koło Nowego Targu, Dwór w Łopusznej. Spadkobierczynie odzyskały obiekt w 2015 roku, a od dziś na mocy podpisanej umowy zabytek jest już własnością małopolskiego samorządu. Perła dawnej szlacheckiej kultury na Podhalu stanie się przestrzenią wystawienniczą, edukacyjną, badawczą, rekreacyjną i turystyczną.

Tagi: PiS, Umowy
Źródło: www.wspolnota.org.pl

ML System wykona instalacje fotowoltaiczne w woj. podkarpackim za 9,6 mln zł

19.10.2018 14:03


ML System podpisał dwie umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto z gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe (woj. podkarpackie) na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych, podała spółka

Tagi: PiS, Umowy
Źródło: inwestycje.pl

Przychód z autorskich praw majątkowych jako przychód z zysków kapitałowych

19.10.2018 12:12

Przeniesienie autorskich praw majątkowych czy też praw pokrewnych jest zjawiskiem występującym w transakcjach zawieranych przez podmioty prowadzące działalność w różnych branżach. Występuje jako samodzielny przedmiot umowy lub jako jedno z szerszej grupy świadczeń, do których zobowiązuje się strona na jej podstawie. W ostatnim czasie można zaobserwować rosnącą liczbę wydawanych przez organy podatkowe interpretacji indywidualnych, które dotyczą kwestii zakwalifikowania przez podatnika przychodu z tytułu takiego przeniesienia do odpowiedniego źródła przychodów.

Tagi: Podatki, PIT, Umowy
Źródło: www.podatki.biz

Opodatkowanie PCC umowy pożyczki.

19.10.2018 12:12

Od umów pożyczki co do zasady należy opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Jednak ustawa regulująca stosowanie i opłacanie PCC zawiera nieco wyłączeń i wyjątków. Przedstawiamy objaśnienia dotyczące stosowania podatku w przypadku pożyczek, opracowane na podstawie materiałów MF.

Źródło: www.podatki.biz

ZUS kwestionuje zagraniczne umowy o pracę polskich przedsiębiorców

19.10.2018 12:12

Osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną i pracę na własny rachunek w różnych państwach członkowskich, podlega ustawodawstwu tego państwa członkowskiego, w którym wykonuje pracę najemną. Jednak warunkiem dla zastosowania tego przepisu jest faktyczne wykonywanie danej pracy przez osobę zainteresowaną na terytorium tego państwa członkowskiego, nie zaś samo zawarcie przez nią umowy o pracę - wyjaśniło MRPiPS w odpowiedzi na interpelację poselską.

Tagi: MRPiPS, ZUS, PiS, Umowy
Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami