Wiadomości z tagiem Ukraina  RSS
Rekrutacja do I edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE potrwa do 3 marca

17.01.2019 16:05


Rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do startupów z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym m.in. z Węgier, Rumuni, Estonii i Ukrainy potrwa do 3 marca 2019 r., poinformował...

Źródło: inwestycje.pl

TK: Nowela ustawy o IPN ws. zbrodni ukraińskich nacjonalistów niezgodna z konstytucją

17.01.2019 13:02

TK orzekł w czwartek, że przepisy noweli ustawy o IPN w części dot. zbrodni ukraińskich nacjonalistów są niezgodne z konstytucją. Przepisy zaskarżył prezydent Andrzej Duda, wskazując, że pojęcia "ukraińscy nacjonaliści" i "Małopolska Wschodnia" są nieprecyzyjne.

Źródło: forsal.pl

Ukraińcy w Polsce

17.01.2019 10:53

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na interpelację poselską udzielił informacji odnośnie liczby obywateli Ukrainy, którzy podejmują zatrudnienie w Polsce (dane z urzędów pracy za 2017 r. i I. półrocze 2018 roku). Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wskazał liczbę Ukraińców studiujących na polskich uczelniach. W grudniu 2018 r. minister polityki społecznej Ukrainy Andrij Rewa poinformował, że w Polsce pracuje faktycznie ok. 2 mln Ukraińców.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Nie ma już żadnych przeszkód, aby Unibep rozpoczął prace w Kijowie

16.01.2019 21:21

Po tym, jak nasza spółka otrzymała informację o wejściu w życie umowy kredytu pomiędzy zamawiającym i BGK, weszła w życie umowa na generalne wykonawstwo kompleksu handlowo-rekreacyjnego w stolicy Ukrainy. Wartość całej umowy to około 150 mln zł.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Hakerzy włamali się do amerykańskiej komisji papierów wartościowych

16.01.2019 15:52

Hakerzy włamali się do bazy danych amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) - podała stacja CNBC w swoim serwisie internetowym. Według śledczych, przestępcy z USA, Rosji i Ukrainy zdefraudowali dzięki wykradzionym informacjom około 4,1 mln dolarów.

Źródło: www.wnp.pl

Bank Pekao promuje ofertę dla obywateli Ukrainy w Kijowie i Lwowie

16.01.2019 12:41


Bank Pekao S.A. ruszył z promocją swojego Konta Przekorzystnego na Ukrainie. W czasie, gdy wielu pracujących na co dzień w Polsce Ukraińców podróżuje z Ukrainy po świętach prawosławnych do Polski na dworcach w Kijowie i Lwowie promotorzy Pekao informują pasażerów o ofercie banku i promocji 50 złotych za otwarcie Konta Przekorzystnego. Akcja marketingowa rozpoczęła się ...

Źródło: prnews.pl

Ściągają do Polski na potęgę. Ukraińcy - gdzie pracują? Ile zarabiają?

16.01.2019 6:00


Nieustannie przyjeżdżają do Polski, chociaż większość nie planuje zostać tutaj na stałe. Gdyby nie oni, w Polsce mielibyśmy ponad 600 tys. nieobsadzonych miejsc pracy.

Źródło: www.bankier.pl

Ukraina nie chce obserwatorów wyborów prezydenckich z Rosji

10.01.2019 2:05

Obserwatorzy z Rosji nie będą mogli śledzić kampanii wyborczej i głosowania podczas zaplanowanych na koniec marca wyborów prezydenckich na Ukrainie - oświadczył w środę szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin.

Tagi: Ukraina, BOR
Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami