Wiadomości z tagiem Ubezpieczenia  RSS
Prezydent podpisał nowelę ustawy o obowiązkowych [Prawo]

14.12.2018 6:04

12 grudnia br. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Wyniki UFG za III kwartały 2018 [Rynek]

14.12.2018 5:55

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował swoje [[https://s.dzub.pl/2dc454b2 wyniki za III kwartały 2018 roku]]. W tym okresie przychody ze (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczenia w erze (nie)szczęśliwości [#klimatryzyka]

14.12.2018 5:48

Przez baaaardzo długi czas żyliśmy w erze szczęśliwości, gdzie ubezpieczenia stawały się ludziom coraz mniej potrzebne. Dobrobyt rósł szybciej niż potencjalne i również realne szkody. Rewolucja techniczna pozwoliła nam bardzo wiele ryzyk ograniczyć - lepsze konstrukcje budynków i maszyn, niepalne materiały, regulacja rzek, a z innej strony - fantastycznie wręcz wzrosła skuteczność medycyny. Wszystko to spowodowało znaczne obniżenie relatywnej wartości szkód do jakichkolwiek twardych mierników naszego dobrobytu - wartości aktywów trwałych, PKB. Czasy szczęśliwości być może się kończą. Dobrze, jeśli będą kończyć się powoli. Mogą też jednak skończyć się gwałtownie. Przed czym ostrzega [[https://s.dzub.pl/1a54312e raport Polskiej Izby Ubezpieczeń]].

Źródło: feedproxy.google.com

Agencie, nie denerwuj się, że klient nie wie [Felietonik Marcina Z. Brody]

13.12.2018 7:55

W rozmowach z agentami można często usłyszeć, że choćby PIU, a generalnie też wszyscy ubezpieczyciele, powinni stale edukować klientów, tłumaczyć im, jak działają ubezpieczenia i w ogóle sprawić, by przychodzący do agenta klient o zawieranych umowach wiedział już wszystko. No, może faktycznie byłoby wtedy agentom łatwiej. Tylko... po co wtedy klient miałby przychodzić do agenta? W wielu przypadkach wygodniej byłoby kliknąć kilka razy w jakąś stronę internetową... Brokerzy już dawno zrozumieli tę prawdę i nie walczą o edukację klientów. Są przecież właśnie po to, by klientom ubezpieczenia tłumaczyć i dla klientów dobre ubezpieczenia pisać.

Źródło: feedproxy.google.com

=> PIU z raportem "Klimat ryzyka" <= [Rynek]

13.12.2018 7:55

Z najnowszego raportu [[https://s.dzub.pl/1a54312e "Klimat ryzyka. Jak prewencja i ubezpieczenia mogą ograniczyć wpływ katastrof naturalnych na (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczenia na raty w aplikacji Benefia24 [Rynek]

13.12.2018 7:55

Inbank informuje, że dostosował proces kredytowy do wymogów aplikacji Benefia24, dzięki czemu jej użytkownicy mogą sfinansować składkę za OC (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ubezpieczenie od Warty w aplikacji PanParagon [Rynek]

12.12.2018 6:44

Warta informuje, że PanParagon, aplikacja do cyfrowego przechowywania paragonów, otrzymała nową funkcjonalność - możliwość zakupu (...)

Źródło: feedproxy.google.com

CUK Ubezpieczenia partnerem TubaPay [Rynek]

12.12.2018 6:42

CUK Ubezpieczenia informuje, że został partnerem, stworzonego przez Bacca, TubaPay. Zaznacza, że dzięki rozwiązaniu partnerzy franczyzowi CUK-u (...)

Źródło: feedproxy.google.com

CO2 dalej z polską energetyką [AllBright]

12.12.2018 6:42

Niezależnie od ocen i od zasadności wycofywania się Europy z węgla kamiennego, proces ten jest faktem. Polska presji dekarbonizacji będzie ulegać mniej lub bardziej, niemniej z czasem zmiany i tak zajdą. Jednak w którą stronę by polska energetyka nie poszła, ubezpieczyciele mają szansę się w nowej sytuacji odnaleźć. Bo po prostu ubezpieczenia nadal będą potrzebne. Choć niekoniecznie miejsce będzie dla wszystkich.

Źródło: feedproxy.google.com

Inter: dobre ubezpieczenie dla lekarza [Faramuszki]

12.12.2018 6:41

Inter podkreśla, że dobre ubezpieczenie jest odpowiedzią na stres i ryzyko wypadku w pracy lekarza. Ubezpieczyciel poleca swoje pakiety Inter (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami