Wiadomości z tagiem Ubezpieczenia  RSS
Inter promuje ubezpieczenia dla przedstawicieli branży medycznej [Faramuszki]

17.08.2018 7:56

Inter przygotował dwie informacje promujące ofertę ubezpieczyciela. Jedna dotyczy ubezpieczenia ochrony prawnej, które zaleca lekarzom mającym (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Wcześniejsza choroba a wyłączenie odpowiedzialności [Rynek]

17.08.2018 7:48

Subiektywnieofinansach.pl opisuje problemy rodziny, która zaciągnęła kredyt w Eurobanku i została zobowiązana do zawarcia umowy ubezpieczenia na (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Niedoścignione abonamenty [Profit z tego taki]

17.08.2018 7:33

Nic nie zapowiada, by ubezpieczenia zdrowotne w końcu dogoniły abonamenty. Nie pomaga ani dostępność abonamentów, ani łatwość ich użytkowania, ani coraz większe sieci własne, ani... wielka popularność. Bo abonamenty cieszą się nie tylko sympatią zwykłych użytkowników. Abonamenty nierzadko wybierają dla siebie i ubezpieczeniowcy. Sprawdzona wygoda i zaufana marka... Więc niby jak ma rozwinąć się coś, w co sama branża nie wierzy?

Źródło: feedproxy.google.com

PZU z nowym indywidualnym ubezpieczeniem zdrowotnym [Produkty]

17.08.2018 7:33

PZU rusza ze sprzedażą nowego, indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego - PZU Plan na Zdrowie. Produkt wspiera klientów zarówno w codziennym (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ustandaryzowany dokument w UDU - wybrane aspekty [Prawo na weekend]

16.08.2018 21:05

Spośród wymogów dotyczących treści ustandaryzowanego dokumentu najwięcej wątpliwości budzą następujące sekcje: "Czego nie obejmuje ubezpieczenie?" oraz "Jakie są ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej?". W praktyce nie jest do końca jasne, jakie informacje powinny znaleźć się pod tymi nagłówkami.

Źródło: feedproxy.google.com

O restrekcyjnych zasadach w ubezpieczeniach bagażu [Faramuszki]

16.08.2018 19:54

Rzeczpospolita pochyla się nad ubezpieczeniem bagażu. Zwraca uwagę na dość restrykcyjne zasady, którymi kierują się ubezpieczyciele przy (...)

Źródło: feedproxy.google.com

175 tys. przedsiębiorców zapłaci niższe składki ZUS

16.08.2018 14:46

Nowe zasady dotyczące opłacania składek na ubezpieczenia społeczne powinny być korzystne dla ok. 175 tys. małych przedsiębiorców - wynika z szacunków Ministerstwa Finansów. Ustawa obniżająca składki osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę czeka obecnie na publikację w Dzienniku Ustaw i powinna wejść w życie z początkiem 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Jaki zasiłek dla chorowitego zleceniobiorcy, który poza stawką godzinową dostaje też premię kwartalną

16.08.2018 12:06

Od 16 stycznia 2018 r. zatrudniamy zleceniobiorcę, który wynagradzany jest stawką godzinową 18 zł/h. Ponadto otrzymuje on premię kwartalną, która wynosi 10 proc. wypracowanych zysków (zazwyczaj jest to kwota od 700 zł do 1200 zł). W okresie od lutego do lipca otrzymał premie za I i II kwartał. Zleceniobiorca od razu, czyli od 16 stycznia, przystąpił do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. W marcu chorował, przez co jego wynagrodzenie było niższe, z tym że nie uzyskał zasiłku z powodu trwania okresu wyczekiwania. W sierpniu przedłożył nam kolejne zwolnienie lekarskie z powodu pobytu w szpitalu trwającego łącznie 10 dni. Jak obliczyć podstawę wymiaru zasiłku chorobowego za ten okres? Czy marzec należy przyjąć do obliczeń?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Credit Agricole: OC i AC w comiesięcznych ratach [Rynek]

16.08.2018 8:52

Credit Agricole uruchomiło ofertę ratalnego finansowania składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Kredyt ma być udzielany na podstawie (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami