Wiadomości z tagiem Senat  RSS
Gatnar: Podwyżka stóp proc. najwcześniej w II poł. 2019 r.

22.01.2019 16:02


Ewentualne rozważanie podwyżek stóp procentowych w Polsce miałoby sens w dopiero II połowie 2019 r., gdyż cel inflacyjny w I połowie roku nie zostanie przekroczony – powiedział PAP Biznes Eugeniusz Gatnar, członek RPP. Jego zdaniem, mało prawdopodobny jest scenariusz stabilizacji stóp procentowych do końca 2022 r.

Tagi: Senat, RPP, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Plany rozwojowe na 2019 – jaki kierunek, jaki rodzaj, jaki sens?

22.01.2019 13:03


Wspieranie rozwoju i kształcenia to coraz bardziej doceniany przez pracowników aspekt relacji z firmą. Niestety, wśród szefów pokutuje wiele mitów na ten temat. Jeden z nich głosi, że tego typu działania są nieopłacalne dla przedsiębiorców i niosą za sobą

Źródło: inwestycje.pl

"Wydarzenia w JSW mogą wpłynąć na sytuację w całym górnictwie"

22.01.2019 8:44

Po spotkaniu central związkowych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) z kierownictwem resortu energii, przedstawiciele strony społecznej wskazują, że sytuacja w spółce została uspokojona. - Z pewnym niepokojem wsłuchuję się w wieści dochodzące z JSW. Te wydarzenia mogą wpłynąć na sytuację nie tylko w samej spółce, lecz także mogą wpłynąć na sytuację w całym naszym górnictwie węglowym - skomentował dla portalu WNP.PL prof. Krystian Probierz, geolog, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Giełdy w Azji na plusie

18.01.2019 8:47

Na giełdach w Azji przeważają optymiści - prawie wszędzie mocniejsze zwyżki indeksów. W Japonii indeks Nikkei 225 zyskał 1,29 proc. W Chinach wskaźnik SCI w górę o 1,28 proc. W Hongkongu indeks Hang Seng ze zwyżką o 1,15 proc. W Korei Południowej wskaźnik KOSPI na plusie o 0,82 proc. W Indiach indeks Sensex traci 0,22 proc.

Źródło: finanse.wnp.pl

Borusewicz: Donald Tusk dawał wsparcie tym, którzy wyszli na ulicę [WYWIAD]

18.01.2019 0:02

Tusk raczej dawał wsparcie moralne tym, którzy wyszli na ulicę, którym zmienił się świat, którzy nie wiedzieli, co ze sobą zrobić. Na ich oczach dokonano tak strasznego politycznego morderstwa z premedytacją - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.

Źródło: forsal.pl

Weber do Brytyjczyków: Powiedzcie nam, czego chcecie. Wtedy możemy rozmawiać

17.01.2019 11:02

Przełożenie wyznaczonego na 29 marca terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma sens tylko pod warunkiem, że Londyn wyjaśni, jakie kroki zamierza podjąć po odrzuceniu umowy w sprawie brexitu przez brytyjski parlament - powiedział Manfred Weber.

Źródło: forsal.pl

Czy możemy pomóc dziadkom z długami?

17.01.2019 10:05


Dynamicznie rośnie liczba zadłużonych seniorów w Polsce1 Dług spędza sen z oczu nie tylko tym, którzy spotykają się z problemem spłat zaległych opłat, ale też ich najbliższym. Warto wesprzeć dziadków w zakresie potencjalnych zagrożeń...

Tagi: Długi, Senat
Źródło: inwestycje.pl

reklama
Kontakt z nami