Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
12 listopada dniem wolnym. Kto będzie pracował?

11.11.2018 19:06


Od 22 października ustawa o ustanowieniu Święta Narodowego 12 listopada tkwi w procesie legislacyjnym. Ostatnio zmiany narzuciła Solidarność, która poniedziałek po Święcie Niepodległości chciała również uczynić dniem wolnym od handlu. Ostatecznie ustawa wróciła z Senatu do Sejmu.

Tagi: Senat, Sejm
Źródło: www.bankier.pl

71. Posiedzenie Sejmu: Walka o dobrowolne szczepienia, kary dla posłów i pakiet zmian dla firm

10.11.2018 15:07

Trzydniowe posiedzenie izby zaowocowało kolejnymi zmianami w podatkach, decyzją parlamentarzystów ws. likwidacji obowiązkowych szczepień i wprowadzeniu e-dowodów od przyszłego roku. Nie obeszło się bez „nieparlamentarnych” wypowiedzi, za co posłowie zapłacą częścią swojego uposażenia.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sejm: Spór o ściągalność podatków podczas posiedzenia komisji finansów

09.11.2018 22:04

W resorcie finansów do tej pory nie powstał centralny rejestr faktur online, a utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej zmniejszyło sprawność kontroli skarbowych - przekonywali przedstawiciele opozycji podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów. Szef KAS odpowiadał posłom, że wszelkie dostępne dane dowodzą wzrostu dochodów podatkowych i kurczenia się szarej strefy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tchórzewski o wzroście cen energii elektrycznej: Przygotowujemy program rekompensat

09.11.2018 22:02

Wśród czynników cenotwórczych energii elektrycznej jest koszt certyfikatów CO2 i kosztów paliwa, w odpowiedzi na to przygotowaliśmy program rekompensat dla MSP i gospodarstw domowych - powiedział w piątek w Sejmie szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Źródło: forsal.pl

Ceny prądu w górę. Minister obiecuje: będą rekompensaty

09.11.2018 21:32

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w piątek w Sejmie, że rosnące ceny prądu nie odbiją się w przyszłym roku na rachunkach gospodarstw domowych i małych i średnich firm. Rząd szykuje bowiem program rekompensat

Źródło: www.money.pl

Ministerstwo chce wykorzystać gaz w walce ze smogiem

09.11.2018 21:26

Gaz ziemny jest paliwem niskoemisyjnym, które z powodzeniem można wykorzystać do walki ze smogiem i szkodliwymi dla zdrowia pyłami, dlatego chcemy go upowszechnić w gospodarstwach domowych - powiedział w piątek w Sejmie szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Resort energii szykuje odpowiedź na rosnące ceny prądu

09.11.2018 20:19

Wśród czynników cenotwórczych energii elektrycznej jest koszt certyfikatów CO2 i kosztów paliwa, w odpowiedzi na to przygotowaliśmy program rekompensat dla MSP i gospodarstw domowych - powiedział w piątek w Sejmie szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski.

Źródło: energetyka.wnp.pl

MON: Nie ma obecnie planów połączenia stoczni Gryfia i Stoczni Szczecińskiej

09.11.2018 18:02

Połączenie Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia oraz Stoczni Szczecińskiej na obecnym etapie nie jest planowane - powiedział w Sejmie wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz. Jak dodał, ew. potrzeby restrukturyzacyjne będą zweryfikowane po alokacji aktywów stoczniowych.

Źródło: forsal.pl

Sejm przyjął ustawę rozszerzającą skład KNF. Wydłużono pomoc dla frankowiczów

09.11.2018 14:06

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która rozszerza skład Komisji Nadzoru Finansowego o przedstawicieli premiera, ministra-koordynatora służb specjalnych oraz prezesów UOKiK i BFG. Przyjęto też poprawkę wydłużającą pomoc dla tzw. frankowiczów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Będą ułatwienia dla firm. Sejm uchwalił tzw. pakiet MŚP

09.11.2018 14:06

Możliwość wliczenia pracy małżonka w koszt uzyskania przychodu czy jednorazowego rozliczenia straty podatkowej do wysokości 5 mln zł, zniesienie obowiązku okresowych szkoleń BHP dla 6 mln pracowników najmniej wypadkowych branż – to efekty Pakietu MŚP, który w piątek uchwalił Sejm.

Tagi: Firma, Sejm
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami