Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Będzie dodatkowe 1,6 mld zł na wojsko. Ale polskie firmy obejdą się smakiem

19.10.2018 6:02

Tegoroczny budżet obronny w części 29 "Obrona narodowa" zostanie powiększony o dodatkowe 1,6 mld zł przeznaczone na modernizację techniczną sił zbrojnych, w szczególności na sfinansowanie zobowiązań wynikających z podpisania umów w sprawie zakupu systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot w programie Wisła. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zdecydowała, że na wojsko wydamy w tym roku nieco powyżej 2 proc. PKB.

Sprawdzą, "czy uczciwi podatnicy są uczciwi". Kara - 10 milionów

19.10.2018 6:01

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpoczęła prace nad projektem zmian w podatkach dochodowych i ordynacji podatkowej. Wprowadzają one m.in. obowiązek raportowania schematów podatkowych, za którego złamanie grozi nawet 10 mln zł kary.

Kto dziś wygrałby wybory parlamentarne? Najnowszy sondaż

18.10.2018 21:03

Gdyby w najbliższych wyborach do Sejmu PiS wystartowało jako Zjednoczona Prawica - w koalicji z Porozumieniem i Solidarną Polską, otrzymałoby 31 proc. głosów osób chcących wziąć udział w wyborach. PO, jako Koalicja Obywatelska wraz z Nowoczesną może liczyć na 24 proc. - wynika sondażu Kantar Public.

Źródło: forsal.pl

Za jednym zamachem wesprą Mieszkanie plus i dadzą zarobić zwykłym ludziom. Gdzie jest haczyk?

18.10.2018 21:00

Sejmowa komisja finansów publicznych przyjęła projekt ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości (FINN). Nie obyło się jednak bez wątpliwości zgłaszanych przez posłów.

Komisja finansów poparła projekt ustawy przewidującej exit tax

18.10.2018 12:11

Wprowadzenie tzw. exit tax, a także preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej - to niektóre rozwiązania zawarte w projekcie kompleksowej nowelizacji ustaw podatkowych, wobec którego sprawozdanie przyjęła w środę sejmowa komisja finansów.

Źródło: forsal.pl

Nowe narzędzia kontroli podatnika oraz brak możliwości ponownej korekty – nadchodzące zmiany w ustawie o KAS

18.10.2018 10:28

W piątek 12 października do Sejmu wpłynął projekt zmiany ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz niektórych innych ustaw. Ma on na celu zapewnienie KAS szerszego dostępu do informacji niezbędnych do realizacji jej ustawowych zadań oraz wyposażenie w narzędzia umożliwiające…

Źródło: podatkiwbiznesie.pl

Kto skorzysta ze stawki 9% CIT w 2019 roku

18.10.2018 8:04

Kto w trakcie roku przekroczy limit 1,2 mln euro, straci prawo do niższego opodatkowania. Koniec też z możliwością optymalizacji z zastosowaniem aportu. Mimo zabezpieczeń przed nadużywaniem 15-proc. stawki CIT (od 2019 roku będzie to 9%), niektórzy podatnicy znaleźli sposoby, jak je obejść. Odpowiedzią na to jest rządowy projekt, który jest w Sejmie. Uderza on jednak nie tylko w tych, którzy próbują celowo zaoszczędzić na podatku.

Tagi: Podatki, CIT, Sejm
Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Sejm: Komisja finansów za projektem ustawy przewidującym exit tax

17.10.2018 22:05

Wprowadzenie tzw. exit tax, a także preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej - to niektóre rozwiązania zawarte w projekcie kompleksowej nowelizacji ustaw podatkowych, wobec którego sprawozdanie przyjęła w środę sejmowa komisja finansów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami