Wiadomości z tagiem Samochody  RSS
Incydent przed Pałacem Prezydenckim. Kierowca samochodu osobowego próbował sforsować zaporę

22.01.2019 16:02

Kierowca samochodu osobowego próbował sforsować zaporę i wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego; został obezwładniony - poinformował PAP rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogdan Piórkowski.

Źródło: forsal.pl

Zmiany w opodatkowaniu akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami

22.01.2019 12:04

Ministerstwo Finansów poinformowało, że pracuje nad wypracowaniem szczegółowych rozwiązań dotyczących uszczelnienia obowiązującego systemu opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami. Zmiany mają zapobiec nieprawidłowościom polegającym na unikaniu płacenia podatku akcyzowego od samochodów.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Ranking kredytów na zakup samochodu – styczeń 2019

22.01.2019 8:06

Po polskich ulicach jeździ coraz więcej crossoverów i SUV-ów. Nowością na rynku jest produkowany od 2017 r. Mitsubishi Eclipse Cross, SUV Coupe. Testowałem go przez kilka dni i wiem, jak sprawdza się w mieście, jak i na dłuższej trasie. Przeczytaj, czy warto go kupić oraz gdzie znaleźć najlepszy kredyt na ten cel.

Źródło: www.money.pl

Tesla ma zgodę na sprzedaż w Europie nowego modelu samochodu

21.01.2019 21:33

Amerykański koncern Tesla otrzymał zgodę na sprzedaż samochodów elektrycznych Model 3 w Europie. Dostawy na Stary Kontynent mają rozpocząć się w lutym - poinformowała agencja Bloomberga.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Ford chce przeskoczyć jeden etap w rozwoju samochodów autonomicznych

21.01.2019 21:14

Amerykański koncern motoryzacyjny Ford rozważa pominięcie trzeciego poziomu technologii autonomicznej jazdy w swoich samochodach. To kolejny producent, który pomija ten etap ze względu na bezpieczeństwo - poinformował serwis Automotive News.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Elżbieta Bieńkowska ostrzega przed dieslami w Polsce

21.01.2019 19:12

Unijna komisarz do spraw przemysłu Elżbieta Bieńkowska wezwała władze Polski do działań w związku z rosnącą liczbą starych samochodów z silnikami Diesla na rynku. Jej zdaniem coraz większa liczba takich aut przyczynia się do pogarszania się jakości powietrza.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

BMW i Mercedes zunifikują samochody? Kierownictwo zrobiło pierwszy krok

21.01.2019 16:55

BMW i Mercedes mogą rozpocząć wspólną produkcję samochodów kompaktowych, które miałyby zastąpić modele BMW 1 i Mercedes klasy A. W ramach współpracy firmy miałyby też dzielić technologie jazdy autonomicznej - napisała niemiecka gazeta "Handelsblatt".

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Niemieckie samochody z koreańskim systemem czytania gestów

21.01.2019 12:09

Południowokoreański koncern LG Electronics zaopatrzy pojazdy niemieckiego producenta Mercedes-Benz w system czytania gestów - podała agencja Bloomberga, powołując się na osoby znające sprawę. Rozwiązanie pozwala kontrolować m.in. głośność muzyki i tempomat.

Źródło: www.wnp.pl

Będą zmiany w akcyzie na samochody o dużej pojemności?

21.01.2019 11:01

W resorcie finansów aktualnie trwają prace analityczne nad wypracowaniem szczegółowych rozwiązań dotyczących uszczelnienia obowiązującego systemu opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami. Projektowane rozwiązania nie przewidują zwiększenia stawek akcyzy, lecz mają zapobiec nieprawidłowościom polegającym na unikaniu płacenia podatku akcyzowego od samochodu osobowego w należnej wysokości. Określenie wstępnego terminu wprowadzenia ww. zmian będzie możliwe po ostatecznym opracowaniu projektu aktu prawnego - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Własny samochód? W porządku, ale tylko na przedmieściach

20.01.2019 12:00

Mówiąc o przyszłości motoryzacji, widzimy ją przez pryzmat podstawowych megatrendów - elektromobilności i autonomicznej jazdy. Znacznie mniej uwagi poświęcamy innemu zjawisku - producenci samochodów coraz częściej mówią, że... nie chcą już produkować aut.

Tagi: Samochody
Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami