Wiadomości z tagiem Przedsiębiorcy  RSS
PIT-28A - jak rozliczać przychody z tytułu najmu i działalności gospodarczej w PIT 2019

14.12.2018 15:07

Załącznik PIT-28A jest najczęściej spotykanym uzupełnieniem deklaracji PIT-28. Druk ten służy do rozliczania przychodów związanych z działalnością gospodarczą, zarejestrowaną na nazwisko przedsiębiorcy, jak również zysków związanych z najmem, podnajmem, dzierżawą i poddzierżawą.

Załącznik PIT-28B – rozliczenie przychodu spółek cywilnych i jawnych

14.12.2018 15:07

Załącznik PIT-28B może być składany wraz z deklaracją PIT-28. Przy jego pomocy przedsiębiorca rozliczy należność z tytułu przychodów spółek jawnych i cywilnych, które korzystają z rozliczania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

PLK unieważniły przetarg z najkorzystniejszą ofertą konsorcjum spółki

14.12.2018 14:07


PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) unieważniły przetarg na modernizację linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew – Białystok, w którym konsorcjum Torpolu i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor złożyło najkorzystniejszą ofertę, podał Torpol

Źródło: inwestycje.pl

Kruk ma umowę nabycia wierzytelności na 246 mln euro w Hiszpanii

14.12.2018 14:05


InvestCapital Ltd., spółka zależna Kruka, podpisała umowę nabycia portfela niezabezpieczonych wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich oraz wierzytelności małych i średnich przedsiębiorstw na rynku hiszpańskim, podał Kruk

Źródło: inwestycje.pl

PLK unieważniły przetarg z najkorzystniejszą ofertą konsorcjum spółki

14.12.2018 14:03


PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) unieważniły przetarg na modernizację linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew – Białystok, w którym konsorcjum Torpolu i Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor złożyło najkorzystniejszą ofertę, podał Torpol

Źródło: inwestycje.pl

Zbycie nieruchomości komercyjnych i podatek VAT - objaśnienia podatkowe MF

14.12.2018 13:18

W Ministerstwie Finansów, w wyniku konsultacji prowadzonych od września 2018 r. opracowano objaśnienia dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia nieruchomości komercyjnych. Celem konsultacji było wypracowanie kryteriów oceny - czy dostawa nieruchomości komercyjnych jest opodatkowana VAT (dostawa składników majątkowych), czy podatkiem od czynności cywilnoprawnych (sprzedaż przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa). W objaśnieniach przyjęto zasadę opodatkowania VAT zbycia nieruchomości komercyjnej. Wskazane są przesłanki, po spełnieniu których nieruchomość stanowi przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Przesłanki te były uzgadniane ze stroną społeczną. Objaśnienia mają zwiększyć pewność obrotu nieruchomościami komercyjnymi, a także ograniczyć ilość sporów z organami podatkowymi.

Źródło: www.podatki.biz

Biurokratyczna mitręga firm sprowadzających pojazdy zawierające baterie lub akumulatory

14.12.2018 11:42

Przedsiębiorcy wprowadzający baterie lub akumulatory jako części sprowadzanych do kraju pojazdów, podczas sporządzania formularza rejestracyjnego lub aktualizacyjnego do rejestru powinni podać: markę baterii lub akumulatora - jeśli jest ona znana lub markę pojazdu, w którym baterie lub akumulatory będą wprowadzane - w przypadku braku możliwości określenia marki baterii. Jeżeli przedsiębiorca wprowadzi w pojeździe baterie lub akumulatory, których marki wcześniej nie zarejestrował, powinien złożyć do marszałka województwa wniosek aktualizacyjny w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana, tj. od dnia wprowadzenia do obrotu, w tym przypadku wraz z pojazdem, tych baterii i akumulatorów.

Źródło: www.podatki.biz

Jest źle, będzie gorzej. ZUS pokazuje analizy: więcej emerytów, większe braki w środkach na emerytury

14.12.2018 0:37

To będzie pięć trudnych lat dla polskich przedsiębiorców. Powód? Coraz mniej pracowników. Z analiz Zakład Ubezpieczeń Społecznych wynika, że do 2023 roku ubędzie blisko 1 mln osób w wieku produkcyjnym. Jednocześnie lawinowo rosną wydatki na emerytury.

Jest nowa aplikacja do e-sprawozdań. Które firmy mogą z niej skorzystać?

13.12.2018 22:02

Ministerstwo Finansów udostępniło narzędzie, które pomaga tworzyć i wysłać elektroniczne sprawozdanie finansowe. Ale skorzystają z niego tylko indywidualni przedsiębiorcy.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami