Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Gronkiewicz-Waltz: Nie mogę być wzywana przed komisję weryfikacyjną. Sąd uchylił grzywnę

22.01.2019 16:02

Sąd kolejny raz uchylił grzywnę nałożoną przez komisję weryfikacyjną za niestawiennictwo na rozprawie i stwierdził, że nie mogę być wzywana przed komisję - przekazała we wtorek b. prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołując się na wyrok sądu administracyjnego.

Źródło: forsal.pl

Prezydent RP otworzył Dom Polski Banku Pekao i PZU w Davos

22.01.2019 14:54


Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął udział w oficjalnym otwarciu Domu Polskiego w szwajcarskim Davos. Inicjatywa Banku Pekao S.A. i PZU S.A. to pierwsze polskie miejsce spotkań i debat na temat wyzwań globalnej gospodarki na Światowym Forum Ekonomicznym. W czasie trwania forum będą tu dyskutowane takie kwestie, jak kolejna faza globalnej rewolucji przemysłowej, sztuczna inteligencja, ...

Źródło: prnews.pl

Rumunia może przełamać impas w sprawie rosyjskiego gazociągu

22.01.2019 13:10

Polska liczy na przełamanie impasu w pracach na dyrektywą gazową dotyczącą Nord Stream 2. Kluczową rolę w tej kwestii będzie odgrywała prezydencja rumuńska, która zdynamizowała prace nad nowym prawem – powiedział w Brukseli wiceminister środowiska Michał Kurtyka.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

Tomasz Rogala ponownie szefem Euracoalu

22.01.2019 11:55

W poniedziałek 21 stycznia 2019 roku obradował Komitet Wykonawczy Euracoal w Brukseli, w którym uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń i spółek węglowych z krajów Unii Europejskiej, a także z Ukrainy. Prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala został wybrany na drugą kadencję prezydenta Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Prezydent: Jeśli ustanowiona byłaby emerytura dla pierwszej damy, powinna działać też wstecz

21.01.2019 17:58


Jeśli ustanowione byłoby ubezpieczenie emerytalne dla pierwszej damy, powinno to także działać wstecz i powinno być odprowadzone wszystkim poprzednim pierwszym damom - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla portalu...

Źródło: www.bankier.pl

Wiadomo, kiedy obędą się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska

21.01.2019 17:06

W niedzielę 3 marca odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska; rozporządzenie w tej sprawie podpisał premier Mateusz Morawiecki. O podpisaniu rozporządzenia poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

Źródło: forsal.pl

W pierwszych tygodniach roku słabną notowania Putina. "Brakuje dobrych wiadomości"

21.01.2019 13:02

Pierwszy w tym roku sondaż opinii publicznej w Rosji zbliżonego do władz ośrodka WCIOM wskazuje, że notowania prezydenta Putina nadal słabną; szef państwa zaczyna być obciążany odpowiedzialnością za problemy - zauważa w poniedziałek dziennik "Wiedomosti".

Źródło: forsal.pl

Kto zostanie nowym prezydentem Gdańska? "Oczywistym następcą jest Aleksandra Dulkiewicz"

21.01.2019 11:14

Testamentem Pawła Adamowicza jest to, by w przedterminowych wyborach w Gdańsku był jeden kandydat; Aleksandra Dulkiewicz wydaje się oczywistym następcą tego, co Paweł zostawił w Gdańsku i tej myśli, z którą w Gdańsku rządził - mówił w poniedziałek szef klubu PO Sławomir Neumann.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami