Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Mucha o sprawie KNF: Nadzór finansowy funkcjonuje sprawnie

15.11.2018 11:07

Sprawa KNF musi zostać dogłębnie wyjaśniona - powiedział w czwartek w Polskim Radiu wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Zapewniał jednocześnie, że nadzór finansowy funkcjonuje sprawnie.

Źródło: forsal.pl

Prezydent podpisał nowelę o PIT i CIT wprowadzającą m.in. stawkę 9% CIT

15.11.2018 9:08


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) oraz niektórych innych ustaw, podała Kancelaria Prezydenta. Ustawa wprowadza...

Trybunał nie posłuchał prezydenta Dudy. Nowela znosząca limit składek na ZUS jest niekonstytucyjna

15.11.2018 9:02

To dobrze, że ustawa znosząca limit płacenia składek na ZUS została uznana za sprzeczną z konstytucją. Szkoda, że tak późno – komentują przedsiębiorcy.

Źródło: forsal.pl

Doradcy podatkowi apelują do Prezydenta RP w sprawie tajemnicy zawodowej

15.11.2018 8:35

W imieniu samorządów zawodowych: doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów oraz notariuszy przedstawiamy zdecydowanie krytyczne stanowisko wobec przyjętej przez Senat w dniu 26 października br. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, w zakresie obowiązku przekazywania informacji o schematach podatkowych

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Osiecki: Pomysł niesprawiedliwy, antysystemowy i nieskuteczny

15.11.2018 8:06

Dzieje ustawy znoszącej limit 30-krotności składek na ubezpieczenia społeczne to kliniczny obraz tego, jak nie należy wprowadzać zmian systemowych. Projekt pojawił się jakby był efektem kaprysu. Dotyczył sprawy fundamentalnej: zmiany sytemu emerytalnego, a wniesiony został z dnia na dzień i uchwalony w ciągu miesiąca. Wszystko to działo się przy dobrej sytuacji w gospodarce, gdy w Sejmie procedowany był budżet na kolejny rok, nie istniały więc przesłanki do takich ekspresowych działań. W efekcie doszło do sytuacji, w której rząd błyskawicznie przeforsował pomysł, by potem cieszyć się, że prezydent wysłał go do TK i modlić, by ten ostatni go uchylił.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Trump odwołał zastępczynię ds. bezpieczeństwa narodowego. Tego żądała jego żona

15.11.2018 8:05

Prezydent Donald Trump odwołał zastępczynię doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Mirę Ricardel - poinformował w środę wieczorem czasu lokalnego Biały Dom. Odwołania Ricardel domagała się publicznie pierwsza dama Melania Trump.

Źródło: forsal.pl

W litewskim Sejmie powstała grupa przyjaciół Donalda Trumpa

14.11.2018 22:02

W litewskim parlamencie powstała Grupa Przyjaciół Prezydenta USA Donalda Trumpa. Jej celem jest zachowanie wpływu Stanów Zjednoczonych na kwestie bezpieczeństwa Europy – informuje w środę komunikat Sejmu Litwy.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami