Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Kurtyka: Trwają negocjacje nad końcowym dokumentem szczytu

15.12.2018 1:04

Strony szczytu klimatycznego COP2, przy wsparciu polskiej prezydencji, pracują nad rozbieżnościami w propozycji tekstu końcowego porozumienia - poinformował w piątek wieczorem prezydent COP Michał Kurtyka.

Tagi: Prezydent
Źródło: forsal.pl

Michał Kurtyka: trwają negocjacje nad końcowym dokumentem szczytu COP24

14.12.2018 21:10

Strony szczytu klimatycznego COP2, przy wsparciu polskiej prezydencji, pracują nad rozbieżnościami w propozycji tekstu końcowego porozumienia - poinformował w piątek wieczorem prezydent COP Michał Kurtyka.

Tagi: Prezydent
Źródło: energetyka.wnp.pl

Macron: Odpowiedziałem na żądania "żółtych kamizelek". Francja potrzebuje powrotu do normalności

14.12.2018 20:02

Prezydent Emmanuel Macron powiedział w piątek, że Francja "potrzebuje ładu, powrotu do normalności i spokoju". W sobotę około 8 tys. policjantów i 14 pojazdów opancerzonych będzie w Paryżu pilnować porządku podczas kolejnego protestu "żółtych kamizelek".

Źródło: forsal.pl

Łukaszenka: Rozmowy o bazie lotniczej Rosji na Białorusi to tylko PR

14.12.2018 19:02

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział w piątek, że kwestia bazy lotniczej Rosji na terenie Białorusi nie jest rozpatrywana, a rozmowy na jej temat określił jako "nieprzemyślane posunięcie PR-owskie". "Ta baza nie jest nikomu potrzebna" - ocenił.

Źródło: forsal.pl

Duda dumny ze szczytu klimatycznego, choć porozumienia nie ma

14.12.2018 16:16

Prezydent Andrzej Duda ponownie przyjechał do Katowic. - Zorganizowaliśmy topową światową imprezę na najwyższym poziomie - powiedział prezydent dziennikarzom. Tymczasem uczestnicy szczytu COP24 są wciąż daleko od porozumienia.

Źródło: www.money.pl

Duda ma nadzieję na "ostateczny kompromis" ws. końcowych ustaleń COP24 jeszcze dzisiaj

14.12.2018 16:04

Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że jeszcze w piątek uda się osiągnąć "ostateczny kompromis" w sprawie końcowych ustaleń szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach. Wszyscy są w tej chwili na tym skupieni - podkreślił prezydent.

Źródło: forsal.pl

Szefowie MSZ Polski i Słowacji potwierdzili wsparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy

14.12.2018 16:04

Potwierdziliśmy nasze wsparcie dla Ukrainy i jej integralności terytorialnej; głównym problemem dla OBWE w przededniu słowackiej prezydencji w tej organizacji są agresywne działania Rosji wobec tego państwa - mówili po piątkowych rozmowach w Warszawie szefowie MSZ Polski i Słowacji, Jacek Czaputowicz i Miroslav Lajczak.

Źródło: forsal.pl

Park pełen atrakcji powstał w Rudzie Śląskiej

14.12.2018 16:03

Industrialny plac zabaw, ścieżka historyczna, siłownia, ścianka wspinaczkowa, tor do jazdy na BMX, górka saneczkowa oraz liczne alejki z miejscami odpoczynku - to tylko część atrakcji, jakie powstały na zrewitalizowanej pocynkowej hałdzie w Rudzie Śląskiej. - Prace przy tej inwestycji są już praktycznie na ukończeniu. Będzie to z pewnością jedna z największych atrakcji w naszym mieście. Prawdziwy efekt przemiany tego miejsca widoczny będzie na wiosnę, kiedy wszystko się zazieleni – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie ok 4.5 mln zł. Większość stanowić będzie dofinansowanie ze środków unijnych w ramach dwóch projektów – Lumat i Trakt Rudzki.

Tagi: Prezydent
Źródło: www.wspolnota.org.pl

reklama
Kontakt z nami