Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
Jak ująć zakup szczepionek ze środków obrotowych

19.10.2018 18:05

Prowadzę księgi rachunkowe przedsiębiorcy posiadającego kilka placówek gastronomicznych, który w tym roku w celu zmniejszenia negatywnych skutków nieobecności pracowników w pracy z powodu choroby zdecydował się na zakup szczepionek ochronnych przeciwko grypie. Zakup ten w całości został sfinansowany ze środków obrotowych. Pracownicy, którzy otrzymali szczepionkę, nie ponosili z tego tytułu żadnej odpłatności. W jaki sposób ująć zakup szczepionek i świadczenia na rzecz załogi w księgach rachunkowych?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Współpracownicy Lewandowskiego reagują na plotki. Piłkarz nie stracił na GetBacku

19.10.2018 15:56

Współpracownicy Roberta Lewandowskiego zareagowali na pojawiające się plotki, jakoby napastnik Bayernu i reprezentacji Polski stracił duże pieniądze na inwestycji w GetBack. W odpowiedzi na nasze pytania nazwali je "fake newsem".

Źródło: www.money.pl

Podróże służbowe – czy warto podpisać umowę z hotelem?

19.10.2018 14:28

Podróże służbowe są niejako wpisane w działalność wielu branż. Nic więc dziwnego, że niektórzy pracownicy w trasie spędzają wiele dni w roku. Bardzo często podróże związane są z tymi samymi kierunkami, w których podróżuje się regularnie. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można znacznie ułatwić sobie firmowe wyjazdy. Dobrym pomysłem jest...

Źródło: www.ta-praca.pl

Pracownicy LOT-u strajkują. "Są straszeni zwolnieniem"

19.10.2018 12:03


Personel pokładowy Polskich Linii Lotniczych LOT będzie protestował do godz. 22. Związkowcy mówią, że nie wiedzą jak długo potrwa strajk, ale wiadomo, że będzie kontynuowany jutro od godz. 6:00. W proteście uczestniczy około stu pracowników, a według zapowiedzi związków zawodowych działających w Polskich Liniach Lotniczych, ma ich być co najmniej trzystu. Domagają się m.in. powrotu do lepszych warunków pracy. Co protest oznacza dla podróżnych? Rzecznik Polskich Linii Lotniczych LOT stwierdził w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem...

Źródło: www.rmf24.pl

Pracownicy LOT-u strajkują drugi dzień. Loty odbywają się bez opóźnień

19.10.2018 12:02

Piątkowe rejsy PLL LOT odbywają się od rana zgodnie z planem. Trwający od czwartkowego poranka strajk części załogi przewoźnika nie wpłynął też na punktualność lotów odbywających się wczoraj. Dziś strajkujący nie zostali wpuszczeni do siedziby spółki.

Źródło: www.money.pl

Emirates szuka pracowników w Polsce. Szczupłych i bez tatuaży

18.10.2018 21:36

Możliwość sięgnięcia na wysokość 212 cm, płynny angielski, brak widocznych tatuaży oraz "zdrowy" indeks BMI. To niektóre wymogi, jakie linia Emirates stawia kandydatom do pracy. Właśnie szuka ich w Polsce.

Źródło: www.money.pl

Uczą własnych ludzi programowania. "Mogą pracować w bardziej rozwojowym zawodzie"

18.10.2018 16:09

W Polsce brakuje programistów. Uczelnie nie są w stanie wypełnić tej luki. Podczas, gdy część firm dwoi się i troi, by zatrudnić specjalistów u siebie, cześć postanowiła przeprowadzić rekrutację inaczej. Nie szukają pracowników na zewnątrz tylko przekwalifikują swoich ludzi.

Źródło: www.money.pl

Warszawskie "kotłownie". Wyciągną ostatni grosz od inwalidy i wyśmieją straty klientów

18.10.2018 11:06

Tu pracownik dla pieniędzy zrobi wszystko. Za 10 tys. zł rozbierze się i przejdzie nago przez biuro lub namówi inwalidę do sprzedania wózka. Tu klientem trzeba gardzić. Gdy straci cały majątek, najlepiej go wyśmiać. W money.pl ujawniamy, jak bawią się szefowie warszawskich firm finansowych. To tak zwane "kotłownie". Działają w centrum, w eleganckich biurowcach. Gotują się od emocji, byle wyciągnąć od naiwnych kasę. Przez lata rosły bez kontroli. Aż do patologii. Teraz służby mają problem z ich zamykaniem.

Źródło: www.money.pl

Pracownicy LOT-u strajkują. Władze spółki: "Nie odwołaliśmy ani jednego lotu"

18.10.2018 5:25


Personel pokładowy Polskich Linii Lotniczych LOT strajkuje. W tej chwili w proteście uczestniczy około stu pracowników, a według zapowiedzi związków zawodowych działających w Polskich Liniach Lotniczych, ma ich być co najmniej trzystu. Domagają się m.in. powrotu do lepszych warunków pracy. Co protest oznacza dla podróżnych? "Z powodu strajku pracowników nie odwołaliśmy ani jednego lotu" - zapewnia w rozmowie z RMF FM rzecznik Polskich Linii Lotniczych.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami