Wiadomości z tagiem Polskie firmy  RSS
Polska staje się ważnym graczem w zakresie danych satelitarnych UE

20.01.2019 10:28

Polskie firmy mają znaczący udział w unijnym rynku przetwarzania i udostępniania danych satelitarnych; zaczynamy się też liczyć w ich przechowywaniu - mówi szef PAK dr hab. Grzegorz Brona. Np. w Warszawie powstaje infrastruktura do przechowywania wszystkich danych satelitarnych UE.

Źródło: www.wnp.pl

Wejście smoka, czyli największe chińskie inwestycje w Polsce

19.01.2019 9:25

Chiny nie są może największym zagranicznych inwestorem w Polsce. Jednak obecność kapitału z tego kraju nad Wisłą w ostatnich latach stałą się mocno widoczna. Inwestorzy z Państwa Środka przejmują polskie firmy, budują własne fabryki, uczestniczą w budowie dróg i elektrowni. Teraz jeden z nich, przez udział swojego byłego już pracownika w aferze szpiegowskiej, boryka się z kryzysem wizerunkowym. Czy odbije się on też na innych inwestorach? Najpierw sprawdźmy, jak i w co inwestują chińskie firmy w Polsce. Nasze zestawienie powstało na podstawie Listy Głównych Inwestorów Zagranicznych w Polsce, corocznie opracowywanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Oto 10 chińskich firm, które zainwestowały miliony nad Wisłą.

Źródło: www.money.pl

Eksportowe ułatwienia dla polskich firm. Bank weźmie na siebie ryzyko

17.01.2019 21:28

Polskie firmy eksportują coraz więcej towarów poza rynki UE. Targi, konferencje i spotkania biznesowe przynoszą nowe możliwości. Na początku każdej współpracy z nieznanym partnerem pojawia się jednak zawsze ten sam problem: jak zabezpieczyć finansowe ryzyko transakcji? Metod jest kilka. Jedną z nich jest akredytywa, która może okazać się lepsza niż inkaso, ubezpieczenie lub inne formy zagwarantowania sobie zapłaty za sprzedany towar. Razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, partnerem serwisu "Rynki Zagraniczne", pokazujemy, na czym ona polega i jakie oferuje korzyści.

UODO: Twardy brexit to nowe obowiązki dla firm przy ochronie danych

17.01.2019 16:02

W razie tzw. twardego brexitu polskie firmy i podmioty publiczne będą miały nowe obowiązki związane z ochroną danych osobowych, przestrzega Urząd Ochrony Danych Osobowych. Urząd oferuje też pomoc i wyjaśnienia dla administratorów danych, by ułatwić przygotowania do tej sytuacji.

Źródło: forsal.pl

Polska pomoże w sprzątaniu kosmosu. Do wzięcia jest 350 mln euro

14.01.2019 16:40

Polska przystąpiła do europejskiego Konsorcjum SST związanego ze śledzeniem śmieci kosmicznych. Daje to polskim firmom z branży kosmicznej szansę udziału w projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej, których budżet może wynieść nawet 350 mln euro.

Źródło: www.wnp.pl

Coface: 10% więcej upadłości w 2018 r. [Faramuszki]

14.01.2019 7:49

W roku 2018 liczba upadłości i restrukturyzacji polskich firm wyniosła 975, czyli o 10% więcej niż w roku 2017 - podaje Coface. Coraz częściej (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Rusza ważna inwestycja motoryzacyjna w Tychach. Dla polskich firm to może być przepustka do całej Europy

11.01.2019 18:51

Opel Manufacturing Poland rusza z nową produkcją w Tychach. - Szukamy dla fabryki w Tychach dostawców jak najbliżej zakładu, aby zmniejszyć koszty logistyki. Wiemy, że na tym terenie jest wiele świetnych firm. Z niektórymi już wcześniej pracowaliśmy - mówi Andrzej Korpak, dyrektor Opel Manufacturing Poland. Oficjalny start produkcji - 17 stycznia.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Robert Lewandowski zainwestował w firmę, która może pomóc Facebookowi

09.01.2019 16:15

Rozwiązanie opracowane w gdyńskim start-upie może przydać się firmom zmagającym się z zalewem toksycznych treści w internecie tzw. cyberbullyingiem, z Facebookiem na czele. W polską firmę zainwestował już m.in. Robert Lewandowski.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami