Wiadomości z tagiem Polityka  RSS
Schetyna do Morawieckiego: Realizujecie pełzający Polexit. "Odwołanie złego rządu to nasz obowiązek"

14.12.2018 23:02

Systematycznie realizujecie pełzający Polexit - powiedział w piątek w Sejmie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna uzasadniając wniosek o odwołanie rządu Mateusza Morawieckiego. Zarzucił również, że polityka zagraniczna w Polsce nie istnieje.

Tagi: Sejm, Polityka
Źródło: forsal.pl

Polska polityka ws. węgla nie jest trendy? "Tylko zdrowe ryby mają siłę płynąć pod prąd"

14.12.2018 15:03

Patrząc na przekazy medialne, można odnieść wrażenie, że nie jesteśmy trendy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tylko zdrowe ryby mają siłę płynąć pod prąd. Ta konsekwencja w pokazywaniu roli sektora wydobywczego, to jest wartość w naszej dyskusji - zaznaczał wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. - Nie chcemy niczego robić kosztem odnawialnych źródeł energii. Chcemy jednak, aby doceniono nasz sektor wydobywczy i energetykę, by pozostawiono im należne miejsce - wskazał wiceminister Tobiszowski.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Biedroń: Do 2035 r. zlikwidujemy wszystkie kopalnie w Polsce

14.12.2018 14:02

Do 2035 r. wraz z moją siłą polityczną zlikwiduję wszystkie funkcjonujące w Polsce kopalnie węgla; doprowadzimy do tego, że Polska będzie miała najczystsze powietrze w regionie - oświadczył w piątek w Warszawie b. prezydent Słupska Robert Biedroń.

Źródło: forsal.pl

Rośnie liczba mieszkańców Czech

14.12.2018 10:30


Podczas gdy kwestie demograficzne spędzają sen z powiek polskim politykom, ich koledzy zza południowej granicy nie mają takich powodów do narzekań.

Źródło: www.bankier.pl

13 grudnia 2018 r. - to warto wiedzieć dziś rano

13.12.2018 22:02


Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

ETO o wspólnej polityce rolnej

13.12.2018 20:05

Przyszła wspólna polityka rolna powinna być bardziej ekologiczna, opierać się na rygorystycznych kryteriach dotyczących wyników oraz zapewniać większą rozliczalność – podkreślają unijni kontrolerzy z Europejskiego Trybunał Obrachunkowego.

Tagi: Polityka
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Czy Draghi wesprze euro?

13.12.2018 15:11


W centrum uwagi inwestorów pozostaje dzisiaj polityka pieniężna banków centralnych. Na początku sesji europejskiej o stopach procentowych decydował Narodowy Bank Szwajcarii, który utrzymał status quo jeśli chodzi o parametry polityki monetarnej.

Źródło: inwestycje.pl

Podwyżki cen prądu: Zamiast systemu rekompensat - obniżka podatków

13.12.2018 13:01


W rządzie pojawił się nowy pomysł rozwiązania problemu drożejącego prądu. Po serii sprzecznych ze sobą wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego politycy razem z energetykami wymyślili nowy, najprostszy ze wszystkich sposób sprawienia, by nasze rachunki nie wzrosły. Jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, pomysł polega na tym, by obniżyć akcyzę na energię.

Źródło: www.rmf24.pl

12 grudnia 2018 r. - to warto wiedzieć dziś rano

12.12.2018 7:37


Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami