Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Powstanie zespół do spraw podatków od infrastruktury kolejowej

22.01.2019 14:05

Przedstawiciele Związku Gmin Wiejskich RP zaapelowali o zajęcie się sprawą zwolnień z podatku od nieruchomości infrastruktury kolejowej. Zmiany w ustawie o podatku od nieruchomości wprowadzone ustawą o transporcie kolejowym powodują coraz większe problemy w samorządach.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Usługa Twój e-PIT dostepna dla PIT-37 i PIT-38 od 15 lutego br.

22.01.2019 14:04


Usługa Twój e-PIT będzie dostępna od 15 lutego 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, podało Ministerstwo Finansów. W 2019 r. usługa będzie dostępna dla podatników ...

Źródło: inwestycje.pl

Katowice: Podatek VAT w 2019 r. - uchwalone i projektowane zmiany oraz skutki praktyczne

22.01.2019 13:36

Początek roku 2019 obfituje w zmiany w zakresie podatków. Istotne nowelizacje dotyczą również podatku od towarów i usług VAT - zmieniając między innymi zasady odliczania i zwrotu podatku, stosowania stawek, stosowania nomenklatury i symboli, kas fiskalnych i wielu innych obszarów. Szkolenie: Zmiany w podatku VAT odpowie na większość Państwa pytań i wątpliwości, które z pewnością trapią Państwa po lekturze pierwszych publikacji i doniesień na temat procedowanych jeszcze projektów ustaw. Celem szkolenia jest kompleksowe i usystematyzowane przedstawienie zmian w podatku VAT, których stosowanie rozpoczęło się w 2019 roku. Uczestnicy szkolenia będą również mogli poznać praktyczne skutki wprowadzanych zmian w obszarach, które ich dotyczą oraz skutki zmian, wprowadzanych sukcesywnie w ciągu bieżącego roku.

Źródło: www.podatki.biz

Skutki podatkowe "twardego" Brexitu dla polskich firm

22.01.2019 13:26

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez zawarcia jakiejkolwiek umowy kształtującej relacje ze Wspólnotą, (czyli tzw. "hard Brexit") wiązać się może z licznymi konsekwencjami podatkowymi także w Polsce. Przestaną obowiązywać swobody przepływu osób, towarów, kapitału i usług. Dlatego w aktualnej, dość niepewnej sytuacji, warto przeanalizować i zastanowić się nad możliwymi skutkami

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Podatki 2019: Więcej czasu na rozliczenie dochodu z niezrealizowanych zysków

22.01.2019 13:21

Podatnicy będą mieć więcej czasu na złożenie deklaracji o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków i zapłatę podatku - wynika z projektu rozporządzenia, który przygotowano w Ministerstwie Finansów. Termin zostanie w praktyce przedłużony do 7 lipca 2019 r.

Tagi: Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Kryptowaluty - podatki i rachunkowość 2019 - przyjmujemy zapisy na bieżącą edycję e-kursu

22.01.2019 13:20

Kryptowaluta to szczególna postać pieniądza wirtualnego. Jej pojawienie się i gwałtowna ekspansja spowodowały duże zamieszanie. Przepisy podatkowe nie nadążały za kolejnymi zdarzeniami rynkowymi, a spory interpretacyjne dotyczące zasad opodatkowania przychodów wynikających z obrotu na rynku kryptowalut nadal trwają. Problemy pojawiły się praktycznie we wszystkich obszarach - podatków dochodowych, podatku VAT i PCC. Począwszy od 2019 r. problemy te zostały częściowo rozwiązane, w wyniku nowelizacji przepisów podatkowych. Dla wszystkich zainteresowanych - inwestorów, osób "wydobywających" kryptowalutę, a przede wszystkim dla osób, zajmujących się obsługą księgową i podatkową rynku kryptowalut przygotowaliśmy e-kurs: Kryptowaluty - podatki i rachunkowość 2019. Przyjmujemy jeszcze zapisy na bieżącą edycję e-kursu lub edycję, rozpoczynającą się za tydzień.

Źródło: www.podatki.biz

Bezpłatny Kongres

22.01.2019 12:40

Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji na konferencję "Księgowość Przyszłości", która odbędzie się 28 lutego 2019 r. w Warszawie. W programie konferencji zaplanowano kilkanaście prelekcji obejmujących najbardziej aktualne zmiany z obszarów prawa, podatków, finansów i rachunkowości

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Zmiany w opodatkowaniu akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami

22.01.2019 12:04

Ministerstwo Finansów poinformowało, że pracuje nad wypracowaniem szczegółowych rozwiązań dotyczących uszczelnienia obowiązującego systemu opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, w tym z dużymi silnikami. Zmiany mają zapobiec nieprawidłowościom polegającym na unikaniu płacenia podatku akcyzowego od samochodów.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

reklama
Kontakt z nami