Wiadomości z tagiem Podatki  RSS
Rząd zajmie się projektem budżetu na 2019 r. we wtorek. Dochody podatkowe mają wzrosnąć o 5 proc.

20.08.2018 15:02

Wstępny projekt budżetu na 2019 rok - to jeden z punktów zaplanowanego na wtorek posiedzenia rządu. Według czerwcowych założeń wzrost PKB miałby wynieść 3,8 proc., inflacja 2,3 proc.

Źródło: forsal.pl

Do kiedy podatnik VAT ma możliwość wystawienia korekty faktury?

20.08.2018 13:12

Zgodnie z art. 106j ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT), w przypadku gdy po wystawieniu faktury:  udzielono obniżki ceny w formie rabatu,  udzielono obniżek i opustów cen,  dokonano zwrotu towarów i opakowań,  dokonano zwrotu nabywcy całości lub części zapłaty,  podwyższono cenę lub stwierdzono pomyłkę w cenie, stawce, kwocie podatku lub w jakiejkolwiek innej pozycji faktury  podatnik wystawia fakturę korygującą.

Źródło: www.podatki.biz

Dojazd do pracy służbowym samochodem a przychód pracownika

20.08.2018 13:12

Pytanie: Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika, a miejscem pracy lub siedzibą spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie płatnika do powstanie obowiązku odprowadzenia zaliczek z tyt. podatku dochodowego?

Źródło: www.podatki.biz

Minister finansów: Presja na wzrost wydatków jest bardzo duża

20.08.2018 13:12

Projekt przyszłorocznego budżetu ma pozwolić ograniczać deficyt, ale w tym celu trzeba utrzymać koszty w ryzach. Dochody z podatków zwiększą się o 5 proc. – mówi DGP minister finansów Teresa Czerwińska

Źródło: forsal.pl

Poradnia podatkowa z 20 sierpnia 2018

20.08.2018 13:07

Jak rozliczyć import usług pośrednictwa w rezerwacji noclegów u podatnika niezarejestrowanego? Jaką stawkę VAT zastosować do opłat pobieranych od uczestników maratonów rowerowych? Czy do paragonu zawierającego numer NIP nabywcy do wartości 450 zł wystawiamy fakturę na żądanie nabywcy? W jaki sposób odliczyć VAT od wydatków na quada? Do której grupy podatkowej zalicza się osobę dziedziczącą po zmarłym wnuczku siostry mamy?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Usprawnienia w realizacji zadań Krajowej Administracji Skarbowej

20.08.2018 8:17

Poprawa realizacji zadań ustawowych Krajowej Administracji Skarbowej, czyli realizacji dochodów z podatków i innych należności, a tym samym zwiększenie skuteczności zwalczania szarej strefy oraz wyłudzeń podatkowych - to główny cel nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. W osiągnięciu tego celu ma pomóc zwiększenie uprawnień organów podatkowych w zakresie kontroli tak, aby ich prowadzenie było łatwiejsze i bardziej efektywne.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Rabat pośredni udzielany sklepom będzie stanowić koszt uzyskania przychodów

20.08.2018 1:00

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną, w której wskazał że kwota rabatu pośredniego udzielonego przez spółkę sklepom, będzie stanowić koszt uzyskania przychodów dla podatnika.

Źródło: www.taxonline.pl

Biznes przymierza się do wyprowadzki. Chce uciec przed nowym podatkiem

17.08.2018 23:02

Przedsiębiorcy, którzy decyzje biznesowe o wyprowadzce z Polski mają już za sobą, przyspieszyli działania i chcą zmienić rezydencję podatkową jeszcze przed końcem tego roku. Powód? Exit tax, który niebawem ma być u nas wprowadzony.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami