Wiadomości z tagiem Parlament  RSS
Górnicy odwiedzą biura posłów. "Coraz trudniejsza sytuacja"

20.01.2019 18:28

W poniedziałek, 21 stycznia delegacje Solidarności odwiedzą biura posłów Prawa i Sprawiedliwości z Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcą przekazać parlamentarzystom obozu rządzącego petycję w sprawie coraz trudniejszej sytuacji w górnictwie. Poinformował o tym w niedzielę rzecznik śląsko-dąbrowskiej "S" Grzegorz Podżorny.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Finlandia: przed wyborami partie podzielone ws. NATO i zakupu nowych myśliwców

19.01.2019 20:48

Na trzy miesiące przed wyborami parlamentarnymi tylko dwa ugrupowania opowiadają się za przystąpieniem Finlandii do NATO. Sporna jest też kwestia ogłoszonego przez rząd przetargu na zakup 64 myśliwców dla fińskich sił powietrznych.

Źródło: www.wnp.pl

Ważne porozumienie w sprawie rynku mocy zatwierdzone

18.01.2019 21:16

Ambasadorowie państw Unii Europejskiej zatwierdzili w piątek w Brukseli porozumienie krajów członkowskich z Parlamentem Europejskim w sprawie nowych regulacji, dotyczących rynku energii elektrycznej, w tym rynku mocy.

UE: Juncker gratuluje Loefvenowi pozostania na stanowisku premiera Szwecji

18.01.2019 16:05

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pogratulował w piątek Stefanowi Loefvenowi pozostania na stanowisku premiera Szwecji po zatwierdzeniu go w piątek przez parlament w Sztokholmie na drugą kadencję.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Po 131 dniach od wyborów Szwecja ma premiera

18.01.2019 14:13

Dotychczasowy premier Szwecji socjaldemokrata Stefan Loefven pozostanie na stanowisku po zatwierdzeniu go w piątek przez parlament na drugą kadencję. Kraj czekał na nową władzę rekordowo długo w swej historii - 131 dni od wyborów.

Źródło: forsal.pl

Brexit: Wiceminister obrony Wielkiej Brytanii mobilizuje rezerwistów

18.01.2019 1:07

Brytyjski wiceminister obrony Mark Lancaster poinformował w czwartek parlament o wydaniu decyzji pozwalającej rządowi na mobilizację rezerwistów w celu wspierania administracji państwowej w razie bezumownego wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Źródło: forsal.pl

Silvio Berlusconi powraca. Będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego

17.01.2019 17:02

Były premier Włoch Silvio Berlusconi ogłosił w czwartek, że będzie kandydował w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyjaśnił, że decyzję tę podjął z poczucia odpowiedzialności.

Źródło: forsal.pl

Co z powiązaniem funduszy z UE z praworządnością? PE przegłosował stanowisko

17.01.2019 16:02

Parlament Europejski przegłosował w czwartek stanowisko dotyczące propozycji powiązania dostępu do funduszy UE ze stanem praworządności. Eurodeputowani chcą, by to eksperci oceniali stan rządów prawa w krajach UE. PiS uważa, że idea jest szkodliwa dla UE.

Źródło: forsal.pl

Weber do Brytyjczyków: Powiedzcie nam, czego chcecie. Wtedy możemy rozmawiać

17.01.2019 11:07

Przełożenie wyznaczonego na 29 marca terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ma sens tylko pod warunkiem, że Londyn wyjaśni, jakie kroki zamierza podjąć po odrzuceniu umowy w sprawie brexitu przez brytyjski parlament - powiedział Manfred Weber.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami