Wiadomości z tagiem PSL  RSS
PSL proponuje "Pakt dla Zielonej Energii"

09.01.2019 15:56

PSL proponuje rządowi i opozycji debatę nad "Paktem dla Zielonej Energii" - poinformował w środę poseł Stronnictwa Piotr Zgorzelski. Jak dodał, przygotowany przez ludowców pakt opiera się na trzech filarach: tani prąd, czyste powietrze i bezpieczeństwo energetyczne.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Błaganie o porażkę

05.01.2019 17:05

Coraz bardziej realny staje się scenariusz, w którym po 8 latach stabilnych rządów PO-PSL i czterech PiS wrócimy do codziennego zastanawiania się, czy koalicja wciąż istnieje.

Tagi: PiS, PSL
Źródło: forsal.pl

Kosiniak-Kamysz: Po wygranych wyborach nie podniesiemy wieku emerytalnego

04.01.2019 10:02

Po wygranych wyborach parlamentarnych nie podniesiemy wieku emerytalnego; ta zmiana została zakwestionowana przez Polaków i my wyciągnęliśmy z tego wnioski - powiedział w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Tagi: BOR, PSL, Parlament
Źródło: forsal.pl

Skrajne oceny ustawy ws. cen prądu

28.12.2018 20:37

Zadowolenie z uchwalenia ustawy ws. cen prądu wyraził minister w KPRM Jacek Sasin. Według PO i PSL ustawa ma charakter doraźny, nie rozwiązuje problemu wysokich kosztów produkcji energii.

Tagi: Ustawy, PSL
Źródło: energetyka.wnp.pl

Piotr Kasprzak sądzi, że ustawa o cenach energii to psucie systemu energetycznego

28.12.2018 19:36

Ustawy o cenach energii nie da się wprowadzić w życie, to psucie systemu energetycznego - powiedział w Sejmie podczas II czytania rządowego projektu Mieczysław Kasprzak (PSL-UED). Zgłosił też kilka poprawek do projektu.

Tagi: Sejm, Ustawy, PSL
Źródło: energetyka.wnp.pl

PSL chce, by obniżona akcyza na prąd obowiązywała przez 20 lat

28.12.2018 11:34

Obniżenie akcyzy na prąd do 2,5 zł zł/MWh oraz opłaty przejściowej do 1 grosza, a także zagwarantowanie, że stawki te nie zmienią się przez najbliższe 20 lat - zakładają proponowane przez PSL poprawki do projektu nowelizacji m.in. ustawy o podatku akcyzowym.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Opozycja czeka na lidera [SONDAŻ]

17.12.2018 11:12

W rywalizacji między liderami opozycji wygrywa szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, którego dobrze ocenia prawie 38 proc. badanych - wynika z sondażu IBRiS wykonanego dla „Rzeczpospolitej”. Gazeta podkreśla, że żaden z sześciu ocenianych polityków nie zbliżył się do progu 50 proc. - opozycja nie dorobiła się więc ani jednego lidera, który "budziłby w społeczeństwie entuzjazm".

Tagi: Sondaże, PSL
Źródło: forsal.pl

Protasiewicz w Nowoczesnej. Czeczen zatrzymany przez ABW. Wisła nad przepaścią [PODSUMOWANIE DNIA]

13.12.2018 20:33


Dotychczasowy poseł klubu PSL-Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz został "wypożyczony" do Nowoczesnej. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja zatrzymały w Polsce Czeczena podejrzanego o działalność terrorystyczną. Wisła Kraków nie zmieni w najbliższym czasie właściciela. To tylko niektóre tematy czwartku. Co jeszcze się działo? Oto nasze podsumowanie dnia.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami