Wiadomości z tagiem PCC  RSS
Chemiczna firma chwali się wynikami

16.11.2018 8:51

PCC Exol pochwaliła się wynikami finansowymi po trzech kwartałach obecnego roku. Giełdowa spółka poprawiła wszystkie istotne wskaźniki.

Źródło: chemia.wnp.pl

Od podwyższenia wkładów jest PCC

08.11.2018 19:03

Aktualizacja wysokości wkładów w spółce jawnej to nic innego jak przeznaczenie zysku na zwiększenie jej majątku – wyjaśnił dyrektor KIS.

Tagi: Spółki, PCC
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PCC Rokita i Exol mają ograniczone dostawy z Orlenu, postój instalacji olefin do 10 dni

04.11.2018 14:06


PCC Rokita i PCC Exol z powodu zdarzenia siły wyższej, do którego doszło 31 X w płockim zakładzie PKN Orlen mają zmniejszone dostawy produktów wytwarzanych w instalacji olefin i instalacjach pochodnych olefin, m.in. w instalacji tlenku etylenu - poinformowały spółki w komunikatach. Postój może potrwać do 10 dni.

Źródło: www.bankier.pl

Awaria w Orlenie, poszkodowane firmy chemiczne

04.11.2018 9:10

W Instalacji Olefin w Płocku, należącej do PKN Orlen, 31 października 2018 r., doszło do awarii, której skutkiem jest ograniczenie dostaw  produktów, które są odbierane przez inne firmy, jak PCC Rokita i PCC Exol. Wstępnie szacowany okres postoju potrwa do 10 dni.

Źródło: chemia.wnp.pl

Rolnik może kupić małą działkę bez PCC

24.10.2018 11:14

Zakup gruntów o powierzchni poniżej 1 ha może być wolny od podatku, jeśli w chwili sprzedaży będą one częścią gospodarstwa rolnego prowadzonego przez sprzedawcę i powiększą gospodarstwo kupującego – wynika z wyroku WSA w Gorzowie Wielkopolskim.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Rolnik może kupić małą działkę bez PCC

24.10.2018 11:07

Zakup gruntów o powierzchni poniżej 1 ha może być wolny od podatku, jeśli w chwili sprzedaży będą one częścią gospodarstwa rolnego prowadzonego przez sprzedawcę i powiększą gospodarstwo kupującego – wynika z wyroku WSA w Gorzowie Wielkopolskim.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Organ podatkowy potwierdza, że umowa cash poolingu nie jest objęta PCC

22.10.2018 1:00

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych umowy cash poolingu.

Tagi: Podatki, Umowy, PCC, ING
Źródło: www.taxonline.pl

Opodatkowanie PCC umowy pożyczki.

19.10.2018 12:12

Od umów pożyczki co do zasady należy opłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC). Jednak ustawa regulująca stosowanie i opłacanie PCC zawiera nieco wyłączeń i wyjątków. Przedstawiamy objaśnienia dotyczące stosowania podatku w przypadku pożyczek, opracowane na podstawie materiałów MF.

Źródło: www.podatki.biz

Zaciągnięcie zobowiązania solidarnego przy kredycie a PCC

17.10.2018 16:15

Pytanie: Wnioskodawca wraz z żoną nabędą lokal mieszkalny na rynku pierwotnym od dewelopera. W umowie sprzedaży mieszkania jako nabywcy i jedyni właściciele lokalu zostaną wskazani Wnioskodawca z żoną. Na zakup mieszkania zostanie zaciągnięty kredyt hipoteczny. Kredytobiorcami zostaną zarówno Wnioskodawca, jego żona jak i wujeczny brat Wnioskodawcy. Czy zaciągnięcie zobowiązania solidarnego (kredytu hipotecznego) przez ww. trzech dłużników solidarnych (współkredytobiorców) spowoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych po stronie któregokolwiek z ww. dłużników solidarnych? 

Pożyczka w obrębie rodziny może być zwolniona od podatku PCC

11.10.2018 16:12

Pytanie: Mam zamiar pożyczyć od brata dość dużą kwotę, z przeznaczeniem na budowę nieruchomości. Czy od tej pożyczki będę musiała zapłacić podatek PCC? Czy powinnam dopełnić jakichś formalności? Jak należy postępować, jeśli pożyczka będzie wypłacana w ratach?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami