Wiadomości z tagiem PCC  RSS
PCC Rokita jest zainteresowane kredytem z EBI na projekty inwestycjne

11.01.2019 16:09


PCC Rokita, mając na uwadze dostępne źródła finansowania oraz stały rozwój spółki w tym m. in. poprzez inwestycje, zamierza pozyskać finansowanie w formie kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), podała spółka. Kredyt miałby zostać pozyskany..

Źródło: inwestycje.pl

PCC Rokita chce pozyskać kredyt z EBI na rozbudowę i modernizację instalacji chemicznych

11.01.2019 14:24


PCC Rokita zamierza pozyskać finansowanie w formie kredytu z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na realizację projektu inwestycyjnego, obejmującego rozbudowę i modernizację instalacji chemicznych - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Zbiorcze deklaracje PCC. Resort korzystnie interpretuje przepisy

10.01.2019 9:10

Jeżeli trzecia z kolei umowa zostanie zawarta w ciągu 14 dni od pierwszej, to każda następna (czwarta, piąta itd.) będzie mogła być rozliczona wraz z poprzednimi.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

PCC od umowy pożyczki z vatowcem

19.12.2018 11:00

Pytanie: Wnioskodawca zawarł umowę pożyczki, w której jest pożyczkobiorcą. Wnioskodawca nie wyklucza, że w przyszłości może zawrzeć kolejną odpłatną umowę pożyczki z tym samym pożyczkodawcą. Czy na pożyczkobiorcy ciąży obowiązek złożenia deklaracji PCC-3 i uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu zawarcia umowy pożyczki z podmiotem będącym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, biorąc pod uwagę art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Źródło: www.podatki.biz

Przekształcenie spółki kapitałowej w osobową zwolnione z PCC

19.12.2018 0:00

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie zwolnienia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową.

Źródło: www.taxonline.pl

Zakup i sprzedaż bitcoinów na gruncie PCC

19.12.2018 0:00

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym wskazał skutki podatkowe na gruncie ustawy o PCC kupna bitcoinów za pośrednictwem serwisu wymiany posiadającego siedzibę w Polsce.

Źródło: www.taxonline.pl

Deklaracje i zapłata PCC - zmiany od 2019 r.

18.12.2018 11:21

W wyniku zmian przepisów, począwszy od 1 stycznia 2019 roku, możliwe będzie złożenie zbiorczej deklaracji i jednorazowe wpłacenie PCC. Jest to na pewno dobra wiadomość m.in. dla pożyczkobiorcy, nabywców dzieł sztuki, dealerów i komisów samochodowych.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

reklama
Kontakt z nami