Wiadomości z tagiem Niemcy  RSS
Irlandia i Niemcy krytycznie o pomyśle Czaputowicza ws. backstopu

21.01.2019 20:02

Szef MSZ Irlandii Simon Coveney krytycznie odniósł się w poniedziałek w Brukseli do pomysłu ministra Jacka Czaputowicza dotyczącego tzw. backstopu ws. Irlandii Płn. Według niego ograniczenie czasowo tego mechanizmu oznaczałby, że nie byłby w ogóle zabezpieczeniem.

Źródło: forsal.pl

Niemcy wydały zakaz lotów dla irańskich linii lotniczych. Powód? "Pilna potrzeba ochrony interesów"

21.01.2019 16:07

Niemieckie władze cofnęły w poniedziałek irańskim liniom lotniczym Mahan Air zezwolenie na loty do Niemiec. Uzasadniono to, jak poinformował rzecznik MSZ Christpher Burger, "pilną potrzebą ochrony interesów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa".

Źródło: forsal.pl

Niemcy wyrzuciły z rynku linie lotnicze ze skutkiem natychmiastowym

21.01.2019 15:48

Władze Niemiec cofnęły 21 stycznia irańskim liniom lotniczym Mahan Air zezwolenie na loty do Niemiec. Uzasadniono to, jak poinformował rzecznik resortu dyplomacji Christopher Burger, "pilną potrzebą ochrony interesów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa".

Tagi: Niemcy
Źródło: logistyka.wnp.pl

Niemcy wprowadziły zakaz lotów irańskich linii lotniczych Mahan Air

21.01.2019 14:50


Niemieckie władze cofnęły w poniedziałek irańskim liniom lotniczym Mahan Air zezwolenie na loty do Niemiec. Uzasadniono to, jak poinformował rzecznik MSZ Christpher Burger, "pilną potrzebą ochrony interesów polityki zagranicznej...

Tagi: Niemcy
Źródło: www.bankier.pl

Niemoc w walce z wywozem leków. Ich wartość szacuje się na 2 mld zł rocznie

21.01.2019 13:18

Główny inspektor farmaceutyczny nie nakładał kar, choć powinien. Dlaczego? Jedni mówią o celowo zamkniętych oczach, drudzy o braku doświadczenia. Sama inspekcja tłumaczy, że nie miała odpowiednich uprawnień.

Tagi: Niemcy
Źródło: forsal.pl

Inwestycje publiczne już nie ochronią polskiej koniunktury

21.01.2019 8:07


Przez ostatni rok buforem bezpieczeństwa amortyzującym wstrząsy nadchodzące do Polski z Niemiec były inwestycje publiczne – pierwsza naprawdę duża fala inwestycji finansowanych w nowej perspektywie finansowej. Pozwoliła ona utrzymać Polsce ponad 5-procentowe tempo wzrostu gospodarczego, mimo że wzrost w Niemczech wyraźnie zwolnił. Teraz ten bufor traci swoją moc, co pokazuję na wykresie na dole.

Źródło: www.bankier.pl

Chęć ogłupienia ludzi jest niemal tak silna, jak za komuny. "Trzeba pozostać przyzwoitym"

20.01.2019 23:02

Tłum nas wyzwala, ośmiela i oczyszcza z winy. Przestajemy być kimś dobrze sobie znanym, zwykłym i zagubionym w świecie. Stajemy się kimś nowym, silnym i budzącym zachwyt - z Jackiem Hołówką, filozofem i etykiem, rozmawia Paulina Nowosielska.

Tagi: Niemcy
Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami