Wiadomości z tagiem Niemcy  RSS
Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

20.10.2018 1:07

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Coraz więcej Brytyjczyków chce zostać Niemcami. Wszystko przez brexit

19.10.2018 12:02

Wraz ze zbliżaniem się brexitu rośnie liczba Brytyjczyków, którzy chcą uzyskać obywatelstwo RFN – informują niemieckie gazety, powołując się na odpowiedź, jaką na pytanie w tej sprawie uzyskała frakcja FDP w Bundestagu.

Tagi: Niemcy, Brexit
Źródło: forsal.pl

Kolejny efekt imigracji. Obcokrajowcy chcą uczyć Polaków swoich, egzotycznych języków

18.10.2018 13:41

Polska przyciąga imigrantów, także z egzotycznych dla nas krajów. A imigranci chcą uczyć Polaków swoich języków. Szkoły językowe nie mają problemu ze znalezieniem native speakerów z najbardziej nawet odległych krajów. Znacznie trudniej jest im znaleźć kogoś z Niemiec.

Źródło: www.money.pl

Grupa Polimex-Mostostal rozmawia o realizacji pierwszych kontraktów w Niemczech

18.10.2018 13:05


Grupa Polimex-Mostostal prowadzi rozmowy na temat nowych kontraktów zagranicznych - w Finlandii i na Węgrzech, a także rozmawia z kontrahentami na temat wejścia na nowy dla siebie rynek - do Niemiec, poinformował prezes Mostostalu-Polimex Krzysztof Figat

Źródło: inwestycje.pl

Wzrost produkcji przemysłowej będzie zbliżony do 7% r/r w X

18.10.2018 12:06


Wzrost produkcji przemysłowej zbliży się do 7% r/r w październiku br, pomimo płynących ryzyk z zewnątrz - z Niemiec i strefy euro, uważa mister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński

Źródło: inwestycje.pl

Diesle w odwrocie. "W Polsce czekają nas ograniczenia"

18.10.2018 9:14

Czy warto jeszcze kupować diesla? - Niemcy już zaczynają blokować wjazd do swoich miast samochodów diesla. W Polsce też czekają nas ograniczenia - mówi Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Tagi: Toyota, Niemcy
Źródło: www.money.pl

Niska inflacja to za mało dla gospodarki

18.10.2018 9:07

Polska jest 37. w rankingu najbardziej konkurencyjnych gospodarek Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Nasz kraj utrzymał pozycję sprzed roku. Najbliżej ideału, jeśli chodzi o konkurencyjność, są Stany Zjednoczone, które wyprzedzają Singapur i Niemcy. Wśród krajów naszego regionu najwyżej znalazły się Czechy (29. pozycja). Za nami są m.in. Słowacja (41.) czy Węgry (48.).

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami