Wiadomości z tagiem Ministerstwo Energii  RSS
Polityka klimatyczna musi uwzględniać konkurencyjność gospodarek

19.11.2018 17:06


Ministerstwo Energii opowiada się za polityką klimatyczną uwzględniającą konkurencyjność gospodarek, niepodnoszeniem unijnych celów redukcji emisji CO2, rozwijaniem różnych technologii, w tym kogeneracji, energetyki jądrowej i gazowej oraz wykorzystania.

Źródło: inwestycje.pl

Spotkanie światowego przemysłu jądrowego w Warszawie

19.11.2018 14:30

20 listopada 2018 r. w Warszawie odbędzie się konferencja światowego przemysłu jądrowego „World Nuclear Spotlight Poland”, organizowana na zaproszenie Ministerstwa Energii przez World Nuclear Association i Foratom. W tym pierwszym tego typu wydarzeniu w Polsce weźmie minister energii Krzysztof Tchórzewski - zapowiada resort energii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Unijne dofinansowanie dla energetyki trafi pod lupę

15.11.2018 6:02

Ministerstwo Energii chce ekspertyzy prawnej dotyczącej przyznania funduszy unijnych na projekty energetyczne. Chodzi o nieuzasadnione korzyści w przypadku zmian właścicielskich w spółkach. Z funduszy masowo korzystały między innymi farmy wiatrowe. Czy jest się o co obawiać?

Źródło: forsal.pl

Ile Bałtyku dla wiatraków? Czy wszyscy się pomieszczą?

13.11.2018 6:03

Wyłożony do konsultacji projekt planu zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich daje możliwości zbudowania morskich farm wiatrowych o mocy ok. 8 GW. Mamy nadzieję, że ten potencjał wzrośnie. Chcemy, żeby plan został przyjęty jak najszybciej. Nie ma na co czekać - mówi Andrzej Kaźmierski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej i Rozproszonej Ministerstwa Energii.

Źródło: energetyka.wnp.pl

ME podpisało deklarację o wzmocnionej współpracy z Departamentem Energii USA

09.11.2018 14:06


Ministerstwo Energii podpisało z Departamentem Energii USA wspólną deklarację o wzmocnionej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, podał resort

Źródło: inwestycje.pl

Sektor morskiej energetyki wiatrowej w Polsce dopiero po 2020 r. ME pracuje nad ustawą

07.11.2018 17:03

Ministerstwo Energii prowadzi prace nad projektem ustawy o morskiej energetyce wiatrowej - poinformował w środę podczas XIII Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Źródło: forsal.pl

Grzegorz Tobiszowski: już niedługo projekt ustawy o morskiej energetyce wiatrowej

07.11.2018 16:10

Ministerstwo Energii prowadzi prace nad projektem ustawy o morskiej energetyce wiatrowej - poinformował w środę wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Projekt powinien być gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Polska i USA podpiszą deklarację o wzmocnionej współpracy energetycznej

06.11.2018 16:09

Sekretarz energii USA Rick Perry i minister energii Krzysztof Tchórzewski podpiszą w czwartek w Warszawie deklarację o wzmocnionej współpracy w zakresie bezpieczeństwa energetycznego - poinformowało Ministerstwo Energii.

reklama
Kontakt z nami