Wiadomości z tagiem Mieszkania  RSS
Drogo jak w Polsce. Za mieszkania płacimy więcej niż sąsiedzi

12.11.2018 9:25

Polacy wydają na mieszkania więcej niż mieszkańcy innych krajów na podobnym poziomie gospodarczym – pokazują dane Eurostatu. Źle wyglądamy nawet na tle unijnym.

Źródło: www.money.pl

Jak kupić mieszkanie i nie dać się nabić w butelkę? [PORADNIK]

12.11.2018 9:02

Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne ryzyka niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Home Broker zwraca uwagę na te najważniejsze.

Źródło: forsal.pl

W jaki sposób ustalić dochód ze sprzedaży mieszkania

10.11.2018 19:03

Małżeństwo zamierza w listopadzie 2018 r. sprzedać za 140 tys. zł mieszkanie, które było kupione w lipcu 2013 r. Jego cena w momencie zakupu wynosiła 120 tys. zł. Czy konieczna będzie zapłata podatku dochodowego? Czy w tym przypadku dochód z tytułu sprzedaży stanowi cena wynikająca z umowy sprzedaży, a więc 140 tys. zł, czy jest to różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży mieszkania, czyli 20 tys. zł?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Cztery firmy konkurują o najlepsze Mieszkania Plus z prefabrykatów

09.11.2018 15:33

BBGK Architekci, Unihouse Oddział Unibep, Urba Architects i HM Inwest to zespoły zakwalifikowane do finału konkursu na projekt prefabrykowanej zabudowy mieszkaniowej. Konkurs ma wyłonić najlepszy system prefabrykacji dla programu Mieszkanie Plus.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Zakup mieszkania: nie daj się nabić w butelkę

09.11.2018 14:06


Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne ryzyka niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Home Broker zwraca uwagę na te najważniejsze

Źródło: inwestycje.pl

Ulga rehabilitacyjna - wydatki na adaptację mieszkania

09.11.2018 12:04

Część podatników dokonuje niezbędnym zmian w swoich mieszkaniach lub budynkach mieszkalnych w celu przystosowania ich do wymogów związanych z zaistniałą niepełnosprawnością. Co do zasady wydatki tego rodzaju podlegają odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej, trzeba jednak pamiętać o spełnieniu określonych przez ustawodawcę warunków.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Ulga mieszkaniowa nie zawsze zadziała. Jest nowa interpretacja skarbówki

09.11.2018 9:05

Wyposażenie ogrodu, budowa ogrodzenia albo zakup mebli to nie jest wydatek, który można odliczyć od podatku. Skarbówka przypomina, że w takiej sytuacji ulga mieszkaniowa nie ma zastosowania.

Źródło: www.money.pl

Property Forum Wrocław: Miastotwórczy mixed-use. Czy Wrocław czeka na wielofunkcyjne, zintegrowane z miastem projekty?

09.11.2018 7:34

Filozofia miasta podzielonego na monokulturowe strefy: tu mieszkam, tam pracuję, gdzie indziej wypoczywam - już nie działa. Deweloperzy w poszukiwaniu konkurencyjności łączą kompetencje z wielu sektorów rynku nieruchomości i szukają możliwości budowy miejskich destynacji z mieszkaniami, biurami, punktami handlowymi i usługowymi, restauracjami i ofertą kulturalną. Na jakie projekty czekają Wrocław? Między innymi o tym już dziś będziemy rozmawiać podczas regionalnej konferencji Property Forum – spotkania właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP SA, wydawcę portali PropertyNews.pl oraz PropertyDesign.pl.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Kontakt z nami