Wiadomości z tagiem Mieszkania  RSS
Dojazd do pracy służbowym samochodem a przychód pracownika

20.08.2018 13:12

Pytanie: Czy przejazdy pracownika samochodem służbowym pomiędzy miejscem parkowania lub garażowania samochodu służbowego znajdującym się w miejscu zamieszkania lub pobytu tego pracownika, a miejscem pracy lub siedzibą spółki stanowią realizację obowiązków służbowych tego pracownika i nie prowadzą do powstania po stronie tego pracownika jakiegokolwiek przychodu podatkowego, a tym samym nie prowadzą po stronie płatnika do powstanie obowiązku odprowadzenia zaliczek z tyt. podatku dochodowego?

Źródło: www.podatki.biz

Mieszkanie Plus. Najem to pułapka?

19.08.2018 19:02

Programowi Mieszkanie Plus towarzyszyły kontrowersje dotyczące zasad najmu. Pojawiły się zarzuty, że są one zbyt liberalne i nie zapewniają lokatorom właściwej ochrony przed skutkami eksmisji. Jak jest naprawdę?

Źródło: www.money.pl

Wkrótce nabór do Mieszkania Plus w kolejnym mieście

18.08.2018 9:26

We wrześniu planujemy rozpocząć nabór chętnych na 215 lokali budowanych w ramach programu Mieszkanie Plus - poinformował prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Oddanie mieszkań do użytkowania jest planowane w pierwszym kwartale 2019 roku.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Choćby oferowali miliony, to domu w Nowej Zelandii już nie kupią. Kraj postanowił zadbać o swoich obywateli

17.08.2018 20:05

Koniec ze sprzedażą domów zagranicznym nabywcom – mówi rząd Nowej Zelandii. To dlatego, że ceny nieruchomości poszybowały w górę tak gwałtownie, że coraz więcej nowozelandczyków zwyczajnie nie ma za co wynająć mieszkania, nie mówiąc już o jego zakupie.

Źródło: www.money.pl

Erbud zbuduje mieszkania za prawie 50 mln zł

17.08.2018 14:48

Erbud otrzymał nakaz rozpoczęcia robót budowlanych przy III etapie inwestycji mieszkaniowej Dorzecze Legnickiej we Wrocławiu. Jest to następstwo umowy ze spółką zależną Vantage Development. Wartość kontraktu wynosi 47 mln zł.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Koniec z geoblokowaniem zakupów online. Rabaty i tańsze oferty dla wszystkich mieszkańców UE

17.08.2018 13:23

Obecnie 63 proc. europejskich sklepów internetowych dyskryminuje kupujących ze względu na narodowość i miejsce zamieszkania.

Źródło: www.money.pl

Specustawa mieszkaniowa: Siedem problemów, o których teraz się mówi

17.08.2018 13:02

Specustawa mieszkaniowa umożliwia realizację inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji im towarzyszących nawet wbrew ustaleniom miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, jednak nie czyni tego bezwarunkowo.

Źródło: forsal.pl

Wynajem mieszkania na cele użytkowe podlega VAT - po przekroczeniu limitu

16.08.2018 17:06

Wynajmuję obecnie mieszkanie na parterze na cele mieszkalne. Otrzymałem propozycję wynajmu mieszkania na cele biurowo-usługowe, nieco korzystniejszą finansowo. Słyszałem jednak, że będę musiał płacić w takim przypadku 23% podatku VAT. Czy nie można go w jakiś sposób uniknąć?

Źródło: www.podatki.biz

RBS: po 10 latach ujawniono skandaliczne rozmowy bankowców

16.08.2018 13:07


„Jestem pewien, że twoi rodzice nigdy nie spodziewaliby się, że wychowają syna, który zniszczy rynek mieszkaniowy najbogatszego kraju na świecie” – taki żart znalazł się wśród opublikowanych właśnie zapisów rozmów pracowników Royal Bank of Scotland.

Źródło: www.bankier.pl

Statystyczny mieszkaniec UE wyrzuca do śmieci rocznie 35,3 kg świeżych owoców i warzyw

14.08.2018 15:04

Gospodarstwa domowe UE wytwarzają rocznie na jedną osobę 35,3 kg odpadów w postaci świeżych owoców i warzyw; z łatwością można by uniknąć produkcji ok. 14,2 kg tych odpadów - czytamy w raporcie opublikowanym na łamach „Waste Management”.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami