Wiadomości z tagiem Miejsca pracy  RSS
Ściągają do Polski na potęgę. Ukraińcy - gdzie pracują? Ile zarabiają?

16.01.2019 6:00


Nieustannie przyjeżdżają do Polski, chociaż większość nie planuje zostać tutaj na stałe. Gdyby nie oni, w Polsce mielibyśmy ponad 600 tys. nieobsadzonych miejsc pracy.

Źródło: www.bankier.pl

Panattoni kupuje grunt i rozbudowuje Czeladź

15.01.2019 13:03

Panattoni Europe powiększy podaż magazynową na Śląsku, kluczowym hubie przemysłowym Europy Środkowo-Wschodniej. Deweloper zakupił właśnie grunty pod budowę nowej inwestycji - Panattoni Park Czeladź III. Budowa centrum o powierzchni 68 tys. mkw. wystartuje jeszcze w tym kwartale i stworzy nowe miejsca pracy dla regionu.

Źródło: www.propertynews.pl

Ponad dwa tysiące nowych miejsc pracy i inwestycje za 2,5 mld zł

08.01.2019 14:05

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna utrzymała pozycję lidera w zakresie przyciągania nowych inwestycji i liczbie nowych miejsc pracy. W ubiegłym roku pozyskała 51 inwestycji wartych ponad 2,5 mld zł. Dzięki nim pracę w regionie dostanie co najmniej 2,1 tys. osób, a firmy utrzymają dotychczasowe zatrudnienie na poziomie ponad 20 tys. pracowników.

Źródło: praca.wnp.pl

BOP wzrósł o 7,1 pkt w XI, dynamika kreacji nowych miejsc pracy spowalnia

10.12.2018 11:07


Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 7,1 pkt m/m i wyniósł 288,3 pkt w listopadzie 2018 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC)

Źródło: inwestycje.pl

Przed nami nowy poziom wynagrodzeń i dobrobytu. Zmiany mogą być dramatyczne

06.12.2018 6:02

- Nowo tworzony Fundusz Trójmorza oznacza przede wszystkim wzrost gospodarczy dla wszystkich krajów regionu. Jeżeli popatrzymy, jakie pozytywne efekty może mieć udrożnienie drogi z północnego Adriatyku do polskich portów nad Bałtykiem, to widzimy, że konsekwencje przebudowy modelu globalnych ścieżek logistycznych mogą być dramatyczne dla wzrostu gospodarki w całym regionie. Co za tym idzie: nowe miejsca pracy, nowy poziom wynagrodzeń i nowy poziom dobrobytu – mówi w rozmowie z WNP.PL wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego Paweł Nierada.

Źródło: finanse.wnp.pl

Tak się rodził The Nest w sercu Warszawy

05.12.2018 16:39

Najlepsze inspiracje są zazwyczaj w miejscach, w których się ich najmniej spodziewamy. Tworząc dany projekt nie można podążać utartą ścieżką, tylko zawsze trzeba być gotowym na zmiany. Ważne jest to, aby stworzyć przestrzeń autentyczną i harmonijną… - o specyfice projektowania dla sektora kreatywnego, nowoczesnej formule miejsca pracy, design experience oraz swoim ostatnim projekcie - The Nest - opowiada Anna Łoskiewicz z pracowni Beza Projekt.

Źródło: www.propertynews.pl

Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

03.12.2018 15:07

Dane opublikowane w „Manifeście w sprawie e-umiejętności”, przygotowanym przez European Schoolnet oraz DIGITALEUROPE w ramach kampanii e-Skills for Jobs pokazują trwały deficyt kompetencji cyfrowych (e-umiejętności) w Europie. Wysoka stopa bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, w połączeniu z dużą liczbą nieobsadzonych stanowisk pracy z obszaru kompetencji cyfrowych, pozostaje jedną z najbardziej charakterystycznych cech europejskiego rynku pracy. Cyfrowa gospodarka oferuje Europejczykom świetne miejsca pracy, ale tylko wtedy, gdy dysponują właściwymi kompetencjami cyfrowymi.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Niewielka świadomość szans, jakie stwarza przeciwdziałanie zmianie klimatu

28.11.2018 13:05


Ponad 1/5 (22%) Polaków uważa, że wysiłki na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy (dla porównania średnia w UE wynosi 21%), wynika z odpowiedzi na ankietę przeprowadzoną...

Źródło: inwestycje.pl

reklama
Kontakt z nami