Wiadomości z tagiem MRPiPS  RSS
Dokumentacja pracownicza - MRPiPS poprawiło projekt nowego rozporządzenia

07.11.2018 13:48

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało zaktualizowaną wersję projektu nowego rozporządzenia ws. dokumentacji pracowniczej. Nowa wersja uwzględnia szereg poprawek, o które apelowali wcześniej pracodawcy. Część projektowanych przepisów nadal budzi jednak wątpliwości. Nowe rozporządzenie powinno wejść w życie z początkiem 2019 r.

Wiceminister Bartosz Marczuk podał się do dymisji

07.11.2018 9:05


Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) Bartosz Marczuk podał się do dymisji, poinformowała szefowa resortu Elżbieta Rafalska

MRPiPS chce podwyższenia najniższych emerytur i rent

05.11.2018 10:05


Rada Ministrów ma przyjąć w IV kw. br. projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, zakładający m.in. podwyższenie najniższych świadczeń, podano w wykazie prac legislacyjnych...

Tagi: MRPiPS, Ustawy
Źródło: inwestycje.pl

Zatrudnianie cudzoziemców: Rząd pracuje nad zwiększeniem liczby imigrantów

25.10.2018 10:07

Większość migrantów zarobkowych w Polsce to pracownicy krótkoterminowi, wiemy jednak, że rynek pracy w coraz większym stopniu potrzebuje pracowników na dłuższy okres. Stąd bardzo ważne jest wypracowanie zachęt do tego by migranci - w szczególności ci najbardziej pożądani na rynku pracy - zostawali w Polsce na dłużej. Coraz wyraźniej widać także, że zaspokojenie potrzeb polskiego rynku pracy będzie wymagało otwarcia się na inne niż do tej pory kierunki migracji. Obecnie trwają w rządzie intensywne prace nad stworzeniem koncepcji polityki migracyjnej, która odpowie na powyższe wyzwania uwzględniając także m.in. kwestie bezpieczeństwa - odpowiedziało MRPiPS w odpowiedzi na interpelację.

Źródło: www.podatki.biz

ZUS kwestionuje zagraniczne umowy o pracę polskich przedsiębiorców

19.10.2018 12:12

Osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną i pracę na własny rachunek w różnych państwach członkowskich, podlega ustawodawstwu tego państwa członkowskiego, w którym wykonuje pracę najemną. Jednak warunkiem dla zastosowania tego przepisu jest faktyczne wykonywanie danej pracy przez osobę zainteresowaną na terytorium tego państwa członkowskiego, nie zaś samo zawarcie przez nią umowy o pracę - wyjaśniło MRPiPS w odpowiedzi na interpelację poselską.

Tagi: MRPiPS, ZUS, PiS, Umowy
Źródło: www.podatki.biz

Minister chce kontroli agencji pracy Axidus zatrudniającej Polaków w Holandii

03.10.2018 20:25

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy z prośbą o skontrolowanie m.in. warunków pracy i zakwaterowania polskich pracowników w Holandii, zatrudnionych przez agencję pracy tymczasowej Axidus – poinformował w środę resort rodziny i pracy.

Źródło: praca.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami