Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
Wyższe limity amortyzacji dla samochodów elektrycznych niepewne. Z kupnem warto zaczekać

15.10.2018 9:05

Przedsiębiorca odliczy maksymalnie 225 tys. zł odpisów amortyzacyjnych od e-aut. Taki limit obejmie też pojazdy w leasingu, o ile zgodzi się na to Komisja Europejska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

W Brukseli jakby nieco przychylniej spoglądają na węgiel

15.10.2018 0:02

- W ostatnim czasie napływa z różnych stron wiele ciekawych i dobrych dla węgla wieści. Za Odrą nastąpiło przebudzenie. Berlin mówi „nie” kolejnej inicjatywie Komisji Europejskiej zmierzającej do zwiększenia do 45 procent redukcji emisji dwutlenku węgla. Kanclerz Merkel powiedziała: „Nie sądzę, aby ciągłe wyznaczanie nowych celów miało jakikolwiek sens”. Także Hiszpania, Irlandia wyraziły niechęć do nowego celu, forsowanego przez komisarza do spraw działań w dziedzinie klimatu i energii Miguela Ariasa Canete – zaznacza Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Komisarz UE: Europa musi się obudzić, bo przegra z Chinami

14.10.2018 13:19

Faktyczny brak wspólnego rynku odbiera siłę Europie - mówiła w sobotę na 11. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-Rodziny w Katowicach komisarz Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska. Jak oceniła, brak wspólnego rynku jest najdotkliwszy w sferze usług.

Źródło: finanse.wnp.pl

Komisarz Komisji Europejskiej: Brak wspólnego rynku odbiera siłę Europie

14.10.2018 0:02

Faktyczny brak wspólnego rynku odbiera siłę Europie - mówiła w sobotę na 11. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-Rodziny w Katowicach komisarz Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska. Jak oceniła, brak wspólnego rynku jest najdotkliwszy w sferze usług.

Źródło: forsal.pl

Bez czarnych scenariuszy dla polskich kopalń. Nie trwają żadne rozmowy o ich zamknięciu

12.10.2018 15:39

Obecnie nie są prowadzone dyskusje o likwidacji którejkolwiek kopalni. Co więcej, zgoda Komisji Europejskiej na finansowanie restrukturyzacji górnictwa przez kolejnych pięć lat jest dla branży pozytywna, uważa wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Źródło: www.money.pl

Ceny uprawnień do emisji poszybowały. Polska chce interwencji Komisji Europejskiej

12.10.2018 14:36

W poniedziałek Ministerstwo Energii zamierza wystąpić do Komisji Europejskiej o podjęcie interwencji na rynku uprawnień do emisji CO2 - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jego zdaniem zostały spełnione warunki, które obligują KE do podjęcia odpowiednich działań.

Morawiecki spotka się w piątek z głównym negocjatorem Komisji Europejskiej ds. Brexitu

11.10.2018 21:02

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w piątek z głównym negocjatorem Komisji Europejskiej ds. Brexitu Michelem Barnierem, który będzie przebywał z wizytą w Polsce - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Źródło: forsal.pl

Austria przedłuża kontrole graniczne

11.10.2018 20:06

Austria zawiadomiła w czwartek Komisję Europejską o przedłużeniu o pół roku kontroli na swych granicach z Węgrami i Słowenią, co miało się zakończyć 11 listopada - poinformowała rzeczniczka KE.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami