Wiadomości z tagiem Kolej  RSS
Bank Pocztowy zaktualizował strategię

15.10.2018 8:55


Bank Pocztowy zdecydował się wydłużyć horyzont czasowy strategii 2017-2021 o kolejny rok. Decyzja ta wynika m.in. ze zmiany warunków rynkowych i nowej strategii Grupy Poczty Polskiej na lata 2018-2022. Bank Pocztowy W czerwcu 2017 r. Bank Pocztowy ogłosił nową strategię na lata 2017-2021. Zdefiniowane w niej cele zakładają partnerstwo z Pocztą Polską i wzmocnienie pozycji ...

Źródło: prnews.pl

Bank Pekao wzmacnia zespół ekspertów odpowiedzialnych za cyfrową transformację

15.10.2018 7:30


Bank Pekao S.A. przyspiesza prace nad cyfrową transformacją i rozbudowuje odpowiedzialny za nią zespół ekspertów. Błażej Szczecki, wieloletni menedżer w Pekao, poprzednio szef pionu transformacji i usług, objął nowo utworzone stanowisko pełnomocnika zarządu do spraw transformacji. Z kolei na czele Centrum IT stanął Marek Lenz, jeden z liderów rewolucji technologicznej w branży finansowej. – Cyfrowa ...

Źródło: prnews.pl

Nowe połączenia Kolei Śląskich; pojadą liniami towarowymi

15.10.2018 7:29

Od 9 grudnia, wraz z nowym rozkładem jazdy, samorządowe Koleje Śląskie uruchomią nowe weekendowe połączenie z Gliwic przez Rybnik do Wisły. Pociągi pojadą nieużywanymi w ostatnich latach w ruchu pasażerskim liniami wiodącymi m.in. przez Knurów i Strumień.

Tagi: Kolej, Koleje
Źródło: logistyka.wnp.pl

E-skierowania mają skrócić kolejki. Stratuje program pilotażowy

15.10.2018 7:09

Najpierw Warszawa i Polanica-Zdrój, później cała Polska. Ma być wygodniej i szybciej. Realnie jednak nie uda się skutecznie skrócić kolejek do lekarzy bez dodatkowych funduszy.

Źródło: www.money.pl

Meble prosto od projektantów. Brytyjski start-up wchodzi na kolejne rynki

15.10.2018 5:40

Internetowy sprzedawca detaliczny mebli Made.com wchodzi na kolejny, siódmy już rynek. Tym razem firma rozpoczyna działalność w Hiszpanii, a w planach ma Włochy i Portugalię. Na ekspansję brytyjski start-up zebrał od inwestorów 40 mln funtów.

Źródło: www.wnp.pl

W Brukseli jakby nieco przychylniej spoglądają na węgiel

15.10.2018 0:02

- W ostatnim czasie napływa z różnych stron wiele ciekawych i dobrych dla węgla wieści. Za Odrą nastąpiło przebudzenie. Berlin mówi „nie” kolejnej inicjatywie Komisji Europejskiej zmierzającej do zwiększenia do 45 procent redukcji emisji dwutlenku węgla. Kanclerz Merkel powiedziała: „Nie sądzę, aby ciągłe wyznaczanie nowych celów miało jakikolwiek sens”. Także Hiszpania, Irlandia wyraziły niechęć do nowego celu, forsowanego przez komisarza do spraw działań w dziedzinie klimatu i energii Miguela Ariasa Canete – zaznacza Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

MCI kupił 2 proc. akcji IAI; planuje przymusowy wykup i przejęcie pakietu większościowego

14.10.2018 23:02


Fundusz MCI.PrivateVentures FIZ, z wyodrębnionym subfunduszem MCI.EuroVentures 1.0. zawarł z Pawłem Fornalskim oraz Sebastianem Mulińskim umowę, na podstawie której kupił od nich 2 proc. akcji spółki IAI i zobowiązał się do wspólnego przeprowadzenia przymusowego wykupu pozostałych jej akcji, a potem do przejęcia od sprzedających kolejnych 44,8 proc. akcji IAI - podał MCI Capital w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Rusza "konwój wstydu" PO, który ma pokazać "jaki naprawdę jest premier Mateusz Morawiecki"

14.10.2018 12:02

PO zainaugurowała w niedzielę kolejną akcję "konwój wstydu", tym razem poświęconą premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W całym kraju pojawić się mają mobilne bilbordy z wizerunkiem szefa rządu. Chcemy pokazać jaki naprawdę jest Mateusz Morawiecki - mówili posłowie PO.

Źródło: forsal.pl

Reparacje wojenne – czyli never-ending story [OPINIA]

13.10.2018 22:02

Mimo zapewnień kolejnych polityków o tym, że Polsce należą się od Niemiec reparacje wojenne, nie ma możliwości prawnych ich dochodzenia. Wysokie jest za to prawdopodobieństwo zaspokojenia roszczeń indywidualnych. Kolejne rządy nie wspierają jednak ofiar na tym polu - pisze prof. dr hab. Jerzy Menkes, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych w Kolegium Gospodarki Światowej SGH w Warszawie.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami