Wiadomości z tagiem Kary  RSS
Rząd znalazł sposób na uniknięcie kary za dziurawy recykling

17.01.2019 11:07


Rząd kończy pracę nad projektem ustawy, dzięki której gminom będzie łatwiej rozliczyć się z recyklingu odpadów i uniknąć kar.

Tagi: Kary, Ustawy, ING
Źródło: www.bankier.pl

Projekt nowelizacji Kodeksu Karnego Skarbowego – zaostrzenie kar za przestępstwa skarbowe

16.01.2019 0:00

W dniu 9 stycznia 2019 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji Kodeksu Karnego Skarbowego. Nowy projekt wpisuje się w dotychczasową politykę ogólnego zwiększenia represyjności systemu fiskalnego, którego przejawem było m.in. poszerzenie uprawnień Krajowej Administracji Skarbowej w ściganiu przestępstw podatkowych, wprowadzenie zmian do kodeksu karnego (w tym zwłaszcza tzw. zbrodni vatowskiej), a wreszcie wniesienie w ostatnim czasie do Sejmu ustawy o Odpowiedzialności Podmiotów Zbiorowych pod groźbą kary.

Źródło: www.taxonline.pl

Kary umowne, czyli przedsiębiorca jest bity z każdej strony. I stawiany pod ścianą

15.01.2019 17:02

Jeśli firma nie zapłaci kary umownej, to może być nawet wykluczana z przetargów. Jeśli zapłaci, to może się pozbawić szansy na miarkowanie kary przez sąd.

Tagi: Firma, Kary
Źródło: forsal.pl

Zamówienia publiczne: Przedsiębiorca jest bity z każdej strony. I stawiany pod ścianą

15.01.2019 8:04

Jeśli firma nie zapłaci kary umownej, to może być nawet wykluczana z przetargów. Jeśli zapłaci, to może się pozbawić szansy na miarkowanie kary przez sąd.

Tagi: Firma, Kary
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kodeks karny skarbowy - MS szykuje zmiany uszczelniające system podatkowy

11.01.2019 16:11

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt zmian w Kodeksie karnym skarbowym. Szeroki pakiet modyfikacji ma pozwolić na lepsze zabezpieczenie państwa przed stratami związanymi z unikaniem opodatkowania i wyłudzeniami zwrotów podatku. W praktyce wyraźnie podniesiona zostanie np. górna granica kary grzywny orzekanej w postępowaniu mandatowym.

Źródło: www.podatki.biz

Wzrost kar za niektóre przestępstwa skarbowe

11.01.2019 9:42

Nowy projekt nowelizacji Kodeksu karnego skarbowego przygotowany przez ministerstwo sprawiedliwości zakłada wprowadzenie wyższych kar za niektóre przestępstwa skarbowe. Proponuje się m.in. podniesienie najniższej liczby stawek dziennych kary grzywny wymierzanej za przestępstwo skarbowe - z 10 do 20.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Orange odwołała się ws. 11 mln zł kary od UKE

09.01.2019 12:34


Orange Polska odwołała się od kary nałożonej przez UKE, podała w środę spółka. Przed świętami UKE poinformowało o nałożeniu na operatora kary w wys. 11 mln zł za niewypełnianie obowiązków wynikających z Prawa...

Źródło: www.bankier.pl

Orange Polska odwołało się od kary nałożonej przez UKE

09.01.2019 12:03


Orange Polska złożyło do sądu odwołanie w związku z nałożeniem na spółkę przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) kary 11 mln zł za - jak to ujął Urząd - "niewypełnianie obowiązków związanych z wymianą informacji pomiędzy dostawcami usług w ...

Źródło: inwestycje.pl

reklama
Kontakt z nami