Wiadomości z tagiem Jen  RSS
PGZ stoi na zgniłym fundamencie. "Mamy do czynienia z grzechem pierworodnym"

22.01.2019 6:02

- Problemy z modernizacją polskiej armii wynikają przede wszystkim ze sposobu organizacji procesu zakupów i rozwoju nowych rodzajów uzbrojenia. Te procesy są nadmiernie skomplikowane i zbiurokratyzowane, brakuje także przepływu informacji między zamawiającym a przemysłem - mówi w rozmowie z WNP.PL Krzysztof Krystowski, menedżer przemysłu lotniczego, były wiceprezes Leonardo Helicopters.

Tagi: Jen
Źródło: www.wnp.pl

Szwedzi uzbroją naszą marynarkę wojenną? W tle strategiczne partnerstwo

21.01.2019 17:10

16-17 stycznia 2019 r. w Gdyni odbyło się Polsko-Szwedzkie Forum Technologii Morskich zorganizowane przez Akademię Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte we współpracy z firmą Saab pod patronatem Ambasady Szwecji w Polsce. Było to pierwsze takie wydarzenie w Polsce.

Tagi: Firma, Forex, Jen
Źródło: www.wnp.pl

Nowy, potężny okręt rakietowy w służbie rosyjskiej marynarki wojennej

18.01.2019 13:05

Flota Bałtycka w obwodzie kaliningradzkim przyjęła do służby mały okręt rakietowy Mytiszczy projektu 22800 Karakurt - podał w piątek dziennik "Izwiestija". Okręt będzie stacjonował w bazie marynarki wojennej w Bałtyjsku. Dowódcą Mytiszczy jest Adil Azimow.

Tagi: Dzieci, Jen, ING
Źródło: www.wnp.pl

Kongresmeni w USA obawiają się sprzętu Huawei. "Ich panele słoneczne mogą zagrażać sieci elektrycznej"

17.01.2019 16:02

Amerykańscy politycy wyrazili zaniepokojenie możliwymi zagrożeniami dla sieci elektrycznej USA, jakie mogą stanowić panele słoneczne i podległy im sprzęt elektryczny dostarczany przez chińską firmę Huawei - podał w czwartek dziennik "Financial Times".

Źródło: forsal.pl

10 najważniejszych trendów w bankowości w 2019 r.

17.01.2019 14:15


Nowe technologie zmieniają świat, a rozwój ten wpływa również na sektor bankowy. Poznaj 10 wiodących trendów w bankowości detalicznej na rok 2019, wybranych przez ekspertów Capgemini. Zadowolenie klienta odgrywa obecnie kluczową rolę na rynku bankowości detalicznej. Przyzwyczajeni do szybkich i prostych usług online, konsumenci oczekują, że ich bank zaproponuje im proaktywne podejście oraz spersonalizowaną i ...

Źródło: prnews.pl

23 mld euro. Włosi liczą możliwe straty po twardym brexicie

17.01.2019 13:33

Stawką w dyskusji na temat trybu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest włoski eksport do tego kraju wartości 23 miliardów euro - podkreślono w raporcie opublikowanym w czwartek. Najbardziej zaniepokojeni są producenci Prosecco, które podbija brytyjski rynek.

Źródło: finanse.wnp.pl

Pula na projekty transportowe na wyczerpaniu, trzeba pilnować naborów

16.01.2019 15:08

Poziom zaawansowania rozliczeń beneficjentów w bieżącej perspektywie finansowej jest tak zaawansowany, że w 2019 roku Centrum Unijnych Projektów Transportowych będzie powoli zamykał proces kontraktowania wniosków. Do przyznania będą już niewielkie kwoty, nawet mniej niż 10 proc. z dostępnej puli trzech programów: POIŚ, POPW i CEF (łącznie ok. 103,3 mld zł).  Centrum wyznaczyło zarazem na ten rok kilka innych celów do realizacji.

Tagi: BOR, Transport, Jen
Źródło: finanse.wnp.pl

Sprzedawcy węgla zaniepokojeni projektem Polityki Energetycznej Polski

16.01.2019 12:02

Polityka Energetyczna Polski (PEP) do 2040 r., której projekt przedstawił w listopadzie ub. roku resort energii, powinna w większym stopniu uwzględniać rolę sektora ogrzewnictwa indywidualnego oraz zaopatrzenia w ciepło gospodarstw domowych - ocenia środowisko sprzedawców węgla.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Ławrow: USA chcą demontażu stabilności strategicznej. "Ignorują fakty"

16.01.2019 11:11

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w środę na konferencji prasowej w Moskwie, że stanowisko, jakie zajęły Stany Zjednoczone na rozmowach o układzie rozbrojeniowym INF jest przejawem dążenia USA do demontażu ustaleń w sferze stabilności strategicznej.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami