Wiadomości z tagiem Jen  RSS
Wzmacniają współpracę pomimo sankcji USA

14.11.2018 21:12

Irak uzgodnił z Iranem plan wymiany "żywność za gaz" i będzie się starał o uzyskanie od USA wyłączenia z sankcji. Tymczasem Iran zapowiedział w środę, że będzie dążył do potrojenia wymiany handlowej z Irakiem. Powstać ma też linia kolejowa z Iranu do Syrii.

Źródło: www.wnp.pl

O współpracy wojskowej w Tatrzańskiej Łomnicy

14.11.2018 20:50

W Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji rozpoczęło się dwudniowe spotkanie szefów resortów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej. Omawiane są m.in. kwestie współpracy regionalnej, finansowania wydatków na obronę, a także wsparcie dla przemysłu zbrojeniowego krajów V4.

Tagi: Wojsko, Jen
Źródło: www.wnp.pl

Producenci ciężarówek zaniepokojeni pomysłem Parlamentu Europejskiego

14.11.2018 19:55

Siedmiu głównych producentów ciężarówek w UE „wyraziło  zaniepokojenie” wynikiem dzisiejszego głosowania w Parlamencie Europejskim nad pierwszymi w historii normami emisji CO2 dla pojazdów ciężarowych o dużej ładowności.

Tagi: Jen, CO2, Parlament
Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Prywatność pacjentów zagrożona?

14.11.2018 18:20

Google przejmie kontrolę nad działem technologii medycznych brytyjskiej spółki z branży sztucznej inteligencji DeepMind. Wzbudziło to obawy o prywatność danych 1,6 mln pacjentów brytyjskiej służby zdrowia.

Źródło: www.wnp.pl

Kolejny kraj oskarża Rosję o zakłócanie sygnału GPS podczas ćwiczeń NATO

14.11.2018 11:02

To prawdopodobnie rosyjskie wojska rozmieszczone w Arktyce odpowiadają za zakłócenia sygnału GPS podczas niedawnych ćwiczeń NATO - oświadczył minister obrony Norwegii Frank Bakke-Jensen. Wcześniej zarzut taki wysunęła pod adresem Moskwy Finlandia.

Źródło: forsal.pl

Miłosz: Modernizacja armii zamieciona pod dywan [OPINIA]

14.11.2018 9:10

Potrzeby są ogromne. Ale system zakupów uzbrojenia jest w Polsce dysfunkcyjny - pisze w opinii Maciej Miłosz.

Tagi: PiS, Jen
Źródło: forsal.pl

Trump zamierza zdymisjonować minister bezpieczeństwa narodowego USA

13.11.2018 21:02

Prezydent USA Donald Trump zamierza zdymisjonować minister bezpieczeństwa narodowego Kirstjen Nielsen oraz rozważa odwołanie szefa personelu Białego Domu gen. Johna Kelly'ego - podały we wtorek amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami