Wiadomości z tagiem Imigranci  RSS
"El Pais": Polska prowadzi sprzeczną politykę migracyjną

11.11.2018 17:02

Hiszpański dziennik “El Pais” w sobotnim wydaniu zwrócił uwagę na dużą liczbę napływających do Polski imigrantów, z Ukrainy, jak i państw azjatyckich. Gazeta wskazała na sprzeczności dotyczące polityki migracyjnej Polski.

Źródło: forsal.pl

Szwecja: uchodźcy stracili mieszkania i protestują

07.11.2018 1:04


W mieście Solna pod Sztokholmem kilkunastu uchodźców rozbiło namioty, protestując przeciwko pozbawieniu ich prawa do mieszkania. Tym osobom, jak i wielu innym imigrantom w Szwecji, właśnie kończy się dwuletni okres, po którym...

Źródło: www.bankier.pl

Eurostat: Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w UE

26.10.2018 9:45


Polska wydała ponad 683 tys. pozwoleń na pobyt dla obywateli spoza Unii Europejskiej. To stawia nasz kraj w czołówce pod względem liczby udzielanych zezwoleń na pracę dla imigrantów.

Źródło: www.bankier.pl

Kolejny efekt imigracji. Obcokrajowcy chcą uczyć Polaków swoich, egzotycznych języków

18.10.2018 13:41

Polska przyciąga imigrantów, także z egzotycznych dla nas krajów. A imigranci chcą uczyć Polaków swoich języków. Szkoły językowe nie mają problemu ze znalezieniem native speakerów z najbardziej nawet odległych krajów. Znacznie trudniej jest im znaleźć kogoś z Niemiec.

Źródło: www.money.pl

Kilkadziesiąt milionów zł rocznie na szczepienie imigrantów. Epidemia będzie kosztować znacznie więcej

15.10.2018 7:49

Koszty epidemii odry liczyć będziemy w setkach milionów złotych. Rząd, aby uchronić się przed problemem rosnącej liczby zachorowań w kraju, rozważa wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla imigrantów spoza Unii Europejskiej.

Źródło: www.money.pl

Odra przypływa ze Wschodu. Kto zapłaci za szczepienia imigrantów?

07.10.2018 21:04

Pod Siedlcami z dnia na dzień trzeba było zaszczepić przeciwko chorobie niemal 200 osób. W Ostródzie – prawie 900. Eksperci mówią wprost: problem trzeba uregulować prawnie.

Źródło: forsal.pl

"Imigranci w sieci". Czy dzieci pomogą im się odnaleźć?

19.09.2018 6:02

58 proc. nastolatków potwierdza, że osoby z ich otoczenia były ośmieszane i poniżane w sieci. Ale żeby uczyć ich ostrożności w internecie, najpierw nauczyć się jej muszą… sami rodzice. Rozmawiali o tym eksperci podczas dwunastej już odsłony konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".

Źródło: www.money.pl

Pracujący emeryci ratunkowym kołem gospodarki. Firmy liczą na starszych, kobiety i imigrantów

11.09.2018 10:05

Podaż nie nadąża za potrzebami. Firmy liczą na ludzi starszych, kobiety i imigrantów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami