Wiadomości z tagiem ING  RSS
Nie jest łatwo uciec od obowiązków płatnika

14.12.2018 20:05

Spółka, która ponosi ekonomiczny ciężar organizacji konkursu, powinna też potrącać i przekazać do fiskusa zaliczki na PIT od wartości oferowanych w nim nagród. Nie ma znaczenia, że za ich zakup i przekazanie zwycięzcom będzie odpowiadać wyspecjalizowana agencja marketingowa – wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak rozliczyć VAT i CIT za usługę przewozową towarów na zlecenie firmy rosyjskiej

14.12.2018 19:04


X sp. o.o. (podatnik VAT czynny) z siedzibą w Gdańsku jest firmą transportową działającą od 2012 r. Nie ma statusu małego podatnika CIT i VAT. Jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, a VAT i zaliczki na CIT rozlicza za okresy miesięczne. Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku VAT wyłącznie w Polsce. Spółka X na zlecenie firmy rosyjskiej – podatnika VAT w Rosji (mającej siedzibę działalności gospodarczej w Rosji i nieposiadającej w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej) przewiozła taborem samochodowym towary z Polski (Bydgoszcz) do Rosji (Kaliningrad). Towary zostały dowiezione do Kaliningradu i rozładowane 30 listopada 2018 r. Zgodnie z umową spółce X przysługuje wynagrodzenie w wysokości 10 000 euro plus należny podatek VAT.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Technologie ukształtują świat handlu na nowo

14.12.2018 15:05


Wirtualna rzeczywistość, jeszcze śmielsza ekspansja płatności mobilnych, geofencing czy dynamiczne ustalanie cen – oto niektóre z technologicznych trendów, które będą kształtować handel przyszłości, wynika z raportu JLL "Tomorrow’s Retail".

Tagi: Handel, ING
Źródło: inwestycje.pl

Lifting stacji Orlen Deutschland

14.12.2018 15:03

Orlen Deutschland, spółka z grupy PKN Orlen zarządzająca na terenie Niemiec siecią stacji paliwowych pod marką star, zmodernizowała 50 tego typu placówkę, w ramach realizowanego od 2017 r. projektu nowej, modułowej koncepcji tych obiektów.

Źródło: nafta.wnp.pl

Bankowo-energetyczna umowa na rzecz elektromobilności

14.12.2018 15:03

Grupa innogy Polska oraz ING Bank Śląski podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności. Najważniejszym aspektem zawartego porozumienia jest rozwój sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Warszawy.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Moody's obniżył długookresowy rating depozytów GNB do B2 z B1

14.12.2018 14:07


Moody's obniżył długookresowy rating depozytów (LT Bank Deposits (Local & Foreign)) Getin Noble Banku (GNB) z B1 do B2 oraz perspektywy tego ratingu z 'pod obserwacją' na negatywną, podał bank

Źródło: inwestycje.pl

Moody's obniżył długoterminowy rating depozytów Getin Noble Banku do "B2"

14.12.2018 11:58


Moody's obniżył długoterminowy rating depozytów Getin Noble Banku do "B2" z "B1" - poinformowała agencja w komunikacie. Perspektywa ratingu została zmieniona do "negatywnej " z "pod obserwacją".

Źródło: www.bankier.pl

Dyskonty rosną w siłę

14.12.2018 8:27

Jak wynika z monitoringu Koszyka cen dlahandlu.pl choć żywność drożała przez cały rok, to sieci handlowe sypnęły promocjami na święta i za zakupy świąteczne zapłacimy tyle samo co rok temu, a w kilku sieciach nawet mniej niż w 2017 r. W zeszłym roku liderami cenowymi nadal pozostawały hipermarkety: Auchan i Kaufland, w tym roku zaczynają je wyprzedzać dyskonty: Biedronka i Lidl. To pokazuje jak rok po roku dyskonty rosną w siłę.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Kontakt z nami