Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

20.10.2018 1:07

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Polskie firmy na Ukrainie i Białorusi. Nie każdy bank weźmie część ich ryzyka

19.10.2018 19:20

Eksport z regionu Polski Wschodniej rośnie bardzo szybko, aczkolwiek z bardzo niskiej bazy. I jeśli zwykle mówi się o tym, że eksport polskich przedsiębiorstw rośnie dwukrotnie szybciej niż PKB, to w wypadku Polski Wschodniej ten mnożnik jest jeszcze o 50 proc. wyższy - wskazuje Wojciech Hann, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: finanse.wnp.pl

Ceny gazu dla gospodarstw domowych podwyższą niemal o 1/4

19.10.2018 18:48

Ukraina od 1 listopada podniesie o 23,5 proc. ceny gazu dostarczanego dla odbiorców indywidualnych - poinformował 19 października premier Wołodymyr Hrojsman. Urynkowienia cen gazu domaga się od Ukrainy Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

19 października 2018 r. - to warto wiedzieć dziś rano

19.10.2018 18:03


Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Polska gospodarka traci mocny silnik? Najnowsze dane są jak ostrzeżenie

19.10.2018 16:42

Potencjał konsumpcji jako silnika wysokiej dynamiki PKB zaczyna się kurczyć - ocenia ekspertka ekonomiczna Konfederacji Lewiatan Sonia Buchholtz w komentarzu do danych Głównego Urzędu Statystycznego z 19 października.

Źródło: finanse.wnp.pl

Spowolnienie w Chinach. Kolejne słabsze dane z Polski

19.10.2018 14:05


Chińska gospodarka rozwija się już o zaledwie 6,5% w skali roku, co ciekawe to najgorszy wynik w tej dekadzie. Po słabych danych z rynku pracy i przemysłu dzisiaj nadeszły słabsze odczyty ze sprzedaży detalicznej w Polsce

Źródło: inwestycje.pl

Awersja do ryzyka powróciła

19.10.2018 13:03


Na rynkach od wczoraj dominuje spadek apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. Kluczowe dla sentymentu rynkowego pozostają kwestie związane z Brexitem, budżetem Włoch a także Chinami. Dziś w nocy opublikowane zostały dane z gospodarki Państwa Środka...

Źródło: inwestycje.pl

NSA: Gmina po zmianie sposobu wykorzystywania inwestycji ma prawo do korekty VAT i odliczenia podatku

19.10.2018 12:12

Z uzasadnienia: Infrastruktura wodno - kanalizacyjna przez dwa lata po oddaniu do użytkowania była udostępniona nieodpłatnie spółce komunalnej, a więc nie była wykorzystywana do celów działalności gospodarczej gminy, nie może przesądzać o tym czy Gmina K. w czasie wytwarzania infrastruktury działała w charakterze podatnika podatku od towarów i usług.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami