Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
ONZ: Liczba emigrantów i uchodźców z Wenezueli wzrośnie w 2019 r. o 2 miliony

15.12.2018 1:04

ONZ przedstawiła w piątek regionalny plan pomocy dla emigrantów i uchodźców z Wenezueli oparty na przewidywaniu, że w 2019 r. opuszczą pogrążony w kryzysie gospodarczym kraj kolejne 2 miliony Wenezuelczyków; zwiększy to ich liczbę w Ameryce Łacińskiej do 5,3 mln.

Źródło: forsal.pl

Duże spadki na Wall Street

14.12.2018 23:33

Piątkowa (14 grudnia) sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się dużymi spadkami, gdyż rosną obawy inwestorów o spowolnienie gospodarcze po publikacji najnowszych danych makroekonomicznych z Chin i Europy.

Źródło: finanse.wnp.pl

ONZ: Liczba emigrantów i uchodźców z Wenezueli wzrośnie w 2019 r. o 2 miliony

14.12.2018 23:02

ONZ przedstawiła w piątek regionalny plan pomocy dla emigrantów i uchodźców z Wenezueli oparty na przewidywaniu, że w 2019 r. opuszczą pogrążony w kryzysie gospodarczym kraj kolejne 2 miliony Wenezuelczyków; zwiększy to ich liczbę w Ameryce Łacińskiej do 5,3 mln.

Źródło: forsal.pl

"Jesteśmy już gotowi na gospodarkę o obiegu zamkniętym"

14.12.2018 22:30

Gospodarka o obiegu zamkniętym to zarówno wyzwanie jak i wielka szansa. I zaczyna być to oczywiste dla rządu, liderów biznesu i społeczeństwa - wskazuje Irena Pichola, Partner w firmie doradczej Deloitte, lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej. - Firmy składają już konkretne deklaracje.

Źródło: finanse.wnp.pl

W jaki sposób opodatkować sprzedaż aut kolekcjonerskich importowanych z USA

14.12.2018 19:04

Przedsiębiorca (podatnik VAT czynny) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zamierza importować samochody kolekcjonerskie (z USA do Polski) od osób fizycznych, osób prawnych bądź jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, niebędących podatnikami VAT. Auta te będą zakwalifikowane do przedmiotów kolekcjonerskich i będą miały ocenę techniczną certyfikowanego rzeczoznawcy, stwierdzającą, że dany samochód spełnia wymagania klasyfikacyjne pojazdu zabytkowego. Po zaimportowaniu tych samochodów przedsiębiorca będzie je naprawiać i odsprzedawać. Czy może on stosować przy odsprzedaży tych pojazdów procedurę VAT marża zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawy o VAT? Przy czym podatnik nie zamierza korzystać z możliwości określonej w art. 120 ust. 5 ustawy o VAT.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak rozliczyć VAT i CIT za usługę przewozową towarów na zlecenie firmy rosyjskiej

14.12.2018 19:04


X sp. o.o. (podatnik VAT czynny) z siedzibą w Gdańsku jest firmą transportową działającą od 2012 r. Nie ma statusu małego podatnika CIT i VAT. Jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, a VAT i zaliczki na CIT rozlicza za okresy miesięczne. Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku VAT wyłącznie w Polsce. Spółka X na zlecenie firmy rosyjskiej – podatnika VAT w Rosji (mającej siedzibę działalności gospodarczej w Rosji i nieposiadającej w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej) przewiozła taborem samochodowym towary z Polski (Bydgoszcz) do Rosji (Kaliningrad). Towary zostały dowiezione do Kaliningradu i rozładowane 30 listopada 2018 r. Zgodnie z umową spółce X przysługuje wynagrodzenie w wysokości 10 000 euro plus należny podatek VAT.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

DZIEŃ NA FX: FI: EUR: PLN stabilny, możliwa większa zmienność na USD

14.12.2018 19:02

Notowania eurozłotego w przyszłym tygodniu powinny ustabilizować się wokół poziomu 4,30, a wpływu na PLN nie będą miały dane makro z krajowej gospodarki - oceniają eksperci. Ich zdaniem, większa zmienność może pojawić się w przypadku amerykańskiego dolara w związku z ostatnim w tym roku posiedzeniem Fedu.

Źródło: forsal.pl

Najciekawsze tematy na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2019

14.12.2018 17:00

Znamy już zagadnienia, jakie będą osią debat podczas XI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, najważniejszego spotkania gospodarczego w Europie Centralnej. Wśród głównych tematów przyszłość Unii Europejskiej, zmiany w przemyśle pod wpływem robotyzacji czy rewolucja w energetyce. Impreza odbędzie się w Katowicach w dniach 13-15 maja 2019 r.

Źródło: www.wnp.pl

EEC 2019 - nieruchomości wśród tematów wydarzenia

14.12.2018 16:27

Już za pięć miesięcy opiniotwórcze, międzynarodowe grono uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego po raz jedenasty podejmie tematy kluczowe dla polskiej, europejskiej i globalnej gospodarki. Prace nad zakresem tematycznym i agendą wydarzenia przeszły pierwszy etap, grono ekspertów i praktyków wyłoniło tematy, które łączą nowe zagadnienia z wciąż aktualnymi problemami oraz aspektami poruszanymi podczas wcześniejszych kongresowych debat, a niejednokrotnie antycypują i wyznaczają trendy przyszłości, które wkrótce staną się biznesową rzeczywistością.

Źródło: www.propertynews.pl

B. komisarz UE: integracja europejska gwarantuje Europejczykom wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt

14.12.2018 16:04

Potrzebujemy integracji europejskiej po to, by zagwarantować obywatelom Europy wolność, bezpieczeństwo i dobrobyt; przyjęcie Polski do UE było korzystne nie tylko gospodarczo, ze względu na jej historię stanowiło "moralny mus" - powiedział w piątek b. komisarz UE Guenter Verheugen.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami