Wiadomości z tagiem Google  RSS
Wspólny unijny podatek cyfrowy

15.11.2018 10:23

Koncepcja wprowadzenia wspólnego unijnego podatku cyfrowego ma zostać zaprezentowana już w grudniu tego roku. Nowy podatek obejmowałby swoim zasięgiem przede wszystkim duże firmy technologiczne takie jak Google czy Facebook. Największym zwolennikiem wprowadzenia podatku cyfrowego jest Francja.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Prywatność pacjentów zagrożona?

14.11.2018 18:20

Google przejmie kontrolę nad działem technologii medycznych brytyjskiej spółki z branży sztucznej inteligencji DeepMind. Wzbudziło to obawy o prywatność danych 1,6 mln pacjentów brytyjskiej służby zdrowia.

Źródło: www.wnp.pl

Można już podpinać karty Visa do Apple Pay w Mobilnym Portfelu

14.11.2018 13:00


Mobilny Portfel to aplikacja, którą BGŻ BNP Paribas przejął od Raiffeisen Polbanku. Do tej pory z Apple Pay mogli korzystać tylko użytkownicy kart Mastercard. Od dziś mogą to robić także użytkownicy plastików z logo Visa. Pod koniec października w mobilnym Portfelu pojawiła się możliwość podpinania kart Visa do portfela Google Pay. Pisałem wówczas, że w ...

Źródło: prnews.pl

Rusza kampania Google Pay w Polsce. Zobacz spoty

13.11.2018 13:58


Pod hasłem “Płać za co chcesz, kiedy chcesz” rusza zintegrowana kampania Google Pay. Google Pay to szybkie, łatwe i bezpieczne płatności online oraz w sklepach stacjonarnych. W internecie pozwala płacić wszędzie tam, gdzie widnieje logo Google Pay – wystarczy jedno kliknięcie. Płatności zbliżeniowe są dostępne dla klientów kilkunastu polskich banków i instytucji finansowych. W Polsce ...

Pracownicy Google'a będą walczyć o swoje postulaty

09.11.2018 17:02

Pracownicy Google są niezadowoleni z odpowiedzi firmy na zgłoszone podczas ubiegłotygodniowej akcji protestacyjnej postulaty i zapowiadają walkę o ich spełnienie. Chodzi o m.in. reprezentację pracowników w zarządzie - poinformował w piątek serwis Tech Crunch.

Źródło: www.wnp.pl

Google: sztuczna inteligencja jest jak energia atomowa

09.11.2018 9:52

Pod względem potencjału sztuczna inteligencja (AI) przypomina energię atomową, jednak w odróżnieniu od niej nie poddaje się łatwemu nadzorowi. Mimo to korzyści z jej wdrażania przeważają nad zagrożeniami - przekonywali w Amsterdamie przedstawiciele firmy Google.

Tagi: Firma, Google
Źródło: www.wnp.pl

Unijna komisarz: działalność Google grozi zduszeniem konkurencyjności

08.11.2018 18:46

Ograniczanie przez Google wolności wyboru konsumentów jest problemem, którego należy obawiać się bardziej, niż dominacji koncernu - stwierdziła podczas konferencji Web Summit w Lizbonie unijna komisarz ds. konkurencyjności Margrethe Vestager.

Tagi: BOR, Google
Źródło: www.wnp.pl

Z internetu - pod choinkę

08.11.2018 7:55

Prawie połowa Polaków deklaruje, że tegoroczne prezenty pod choinkę zakupi online wynika z badania przeprowadzonego przez Google - podaje Puls Biznesu.

Źródło: www.propertynews.pl

Jak okiełznać Facebooka i Google'a? Twórca internetu ma pomysł, ale narzędzia posiadają tylko państwa

08.11.2018 7:02

Czy możliwe jest zachowanie współczesnego bogactwa informacji w sieci i jednoczesne przywrócenie zasad z pierwszych lat funkcjonowania internetu, gdy dane osobowe nie były przedmiotem handlu, a sieć nie była tak zmonopolizowana? Częściowo tak - uważa Tim Berners-Lee. Twórca internetu postuluje stworzenie "Kontaktu dla sieci". Opinia Leonida Bershidsky'ego.

Źródło: forsal.pl

Raport PRNews.pl: Liczba mobilnych kart zbliżeniowych HCE – III kw. 2018

07.11.2018 18:08


Polacy mają już ponad 1,8 mln kart zbliżeniowych wgranych do swoich smartfonów i zegarków. Są to karty HCE oraz plastiki podpięte do cyfrowych portfeli Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay. Liczba ta w rzeczywistości jest na pewno znacznie wyższa, bo danych o Apple Pay nie podał nam mBank. W jego przypadku prezentujemy ...

Źródło: prnews.pl

reklama
Kontakt z nami