Wiadomości z tagiem Frankowicze  RSS
Frankowicze pozywają Skarb Państwa

17.09.2018 12:05

Uważają, że aparat państwowy najpierw pozwolił oferować kredyty na nieuczciwych warunkach, a już po stwierdzeniu niedozwolonych praktyk nie pomógł ludziom w walce z wyzyskującymi ich bankami

Źródło: forsal.pl

Drogi szwajcar. Emocje mogą wypchnąć franka nad 4 zł

16.09.2018 12:01

Drogi frank szwajcarski jest zmorą kredytobiorców w tej walucie. Jednak ten od początku roku stale rośnie i ani myśli się zatrzymać. Jeśli euforia zwycięży, inwestorzy wypchną franka nad 4 złote. W tym samym czasie Sejm precyzuje ustawę wsparcia dla frankowiczów.

Źródło: www.money.pl

Santander przejmie klientów Deutsche Banku 10 listopada. Nie załapią się głównie frankowicze

10.09.2018 15:01

Sprawa nie dotyczy klientów, którzy w Deutsche Banku mają klienty hipoteczne udzielone w innych walutach niż złoty. W takim przypadku wszystko pozostaje po staremu.

Źródło: www.money.pl

Ważne dla frankowiczów - liczy się nieuczciwa klauzula w umowie, a nie co zrobił z nią bank

07.09.2018 10:26


Ustalając, czy fragment umowy stanowi klauzulę niedozwoloną, należy brać pod uwagę stan z chwili zawarcia umowy. Sąd Najwyższy opublikował właśnie uzasadnienie do czerwcowego rozstrzygnięcia.

Źródło: www.bankier.pl

Bankowcy torpedują raport w sprawie frankowiczów. Prezes NIK odpiera zarzuty

05.09.2018 15:46

Przedstawiciele banków twierdzą, że raport NIK w sprawie kredytów we frankach "grzeszy nierzetelnością" oraz nie opierał się na własnych ustaleniach. Prezes Najwyższej Izby Kontroli w rozmowie z money.pl odpowiada na te zarzuty.

Źródło: www.money.pl

Prezes NIK o kandydaturze A. Macierewicza na jego następcę, frankowiczach i planowanych kontrolach

04.09.2018 16:52

Gościem money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy był prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski.

Źródło: www.money.pl

To już tradycja - idą wybory, wraca temat frankowiczów. Z programu PO skorzystała garstka zadłużonych

30.08.2018 11:54

Idą wybory, więc politycy znów przypominają sobie o tzw. frankowiczach. Obiecują nawet, że jeszcze jesienią przez Sejm przejdzie nowa ustawa o pomocy osobom, które zadłużyły się w obcych walutach. Z programu pomocowego przyjętego przed ostatnimi wyborami skorzystało 838 osób.

Źródło: www.money.pl

KNF chce na siłę uszczęśliwić klientów banków. Ci nie wyciągnęli wniosków z problemu frankowiczów

28.08.2018 20:18

Urzędnicy chcą zmusić banki do oferowania kredytów gwarantujących stałe raty. Tymczasem okazuje się, że większy opór przed takim kredytem mają sami klienci. Eksperci bankowi ostrzegają, że wybieranie z pozoru tańszego kredytu, może skończyć się tak jak u frankowiczów.

Źródło: www.money.pl

Sąd do upadłego frankowicza: Przegrałeś, choć masz rację

25.08.2018 11:04

Mam na swoim biurku dwa postanowienia sądowe dotyczące sprawy upadłego frankowicza. Bankructwo pechowego kredytobiorcy ogłoszono w lipcu 2015 r. Kilka lat wcześniej wziął kredyt na mieszkanie, którego równowartość wynosiła ok. 210 tys. zł. Do chwili gdy złożył wniosek upadłościowy, zapłacił bankowi 120 tys. zł. Jednak już po ogłoszeniu upadłości okazało się, że jest winny bankowi 250 tys. zł (czyli więcej, niż wynosiła kwota kredytu, którą zaciągnął).

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami