Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Ranking kont oszczędnościowych dla firm – styczeń 2019 r.

20.01.2019 11:04


Oprocentowanie produktów depozytowych nie zachęca do oszczędzania. Przedsiębiorcy, którzy posiadają nadwyżkę finansową, na koncie lokacyjnym otrzymają raptem 2,25 proc. Mało? Na tle lokat nie wygląda to źle.

Źródło: www.bankier.pl

Polska staje się ważnym graczem w zakresie danych satelitarnych UE

20.01.2019 10:28

Polskie firmy mają znaczący udział w unijnym rynku przetwarzania i udostępniania danych satelitarnych; zaczynamy się też liczyć w ich przechowywaniu - mówi szef PAK dr hab. Grzegorz Brona. Np. w Warszawie powstaje infrastruktura do przechowywania wszystkich danych satelitarnych UE.

Źródło: www.wnp.pl

Szwajcarski producent zegarków chce skutecznie konkurować z Apple

20.01.2019 10:05

Szwajcarski producent zegarków H. Moser & Cie postanowił stawić czoła smartwatchom Apple'a. Zaprezentowany przez firmę zegarek Swiss Alp Watch do złudzenia przypomina gadżet koncernu Tima Cooka, jednak jest w całości mechaniczny - podał serwis Engadget.

Tagi: Firma, Ciech, Apple
Źródło: www.wnp.pl

Kontrola podatkowa w firmie. Jakie prawa i obowiązki ma kontrolowany?

19.01.2019 14:03

W czasie kontroli podatkowej kontrolowany musi zapewnić osobom upoważnionym dostęp do akt, ksiąg i dokumentów związanych z przedmiotem kontroli. Z drugiej strony ma prawo do udziału w czynnościach kontrolnych, składania zastrzeżeń i wyjaśnień oraz wnoszenia sprzeciwu wobec czynności naruszających przepisy.

Tagi: Firma, Podatki, PiS
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PZFD: Deweloperski Fundusz Gwarancyjny czynnikiem hamującym rozwój branży

19.01.2019 10:16

Propozycje UOKiK dot. wprowadzenia Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego stanie się kolejnym czynnikiem hamującym i ograniczającym rozwój branży - powiedział radca prawny Polskiego Związku Firm Deweloperskich Przemysław Dziąg.

Tagi: Firma, UOKiK, Kolej
Źródło: budownictwo.wnp.pl

Wejście smoka, czyli największe chińskie inwestycje w Polsce

19.01.2019 9:25

Chiny nie są może największym zagranicznych inwestorem w Polsce. Jednak obecność kapitału z tego kraju nad Wisłą w ostatnich latach stałą się mocno widoczna. Inwestorzy z Państwa Środka przejmują polskie firmy, budują własne fabryki, uczestniczą w budowie dróg i elektrowni. Teraz jeden z nich, przez udział swojego byłego już pracownika w aferze szpiegowskiej, boryka się z kryzysem wizerunkowym. Czy odbije się on też na innych inwestorach? Najpierw sprawdźmy, jak i w co inwestują chińskie firmy w Polsce. Nasze zestawienie powstało na podstawie Listy Głównych Inwestorów Zagranicznych w Polsce, corocznie opracowywanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Oto 10 chińskich firm, które zainwestowały miliony nad Wisłą.

Źródło: www.money.pl

Netflix nie przejmuje się HBO. Za poważną konkurencję uznaje Fortnite i YouTube

19.01.2019 8:02

Wszystko wskazuje na to, że Netflix nie obawia się konkurencji w postaci takich ogromnych firm jak Amazon, Disney, Hulu czy HBO. Serwis ma już 139 milionów subskrybentów.

Tagi: Firma, Amazon
Źródło: forsal.pl

Tesla zwalnia ludzi i traci na giełdzie. To będzie krytyczny rok dla firmy

18.01.2019 22:34

Podczas piątkowego handlu akcje Tesli taniały nawet o 10 proc. Skończyło się na mniejszym spadku, ale i tak przecenia była ponad siedmioprocentowa. Wszystko przez problemy firmy.

Tagi: Firma, Akcje, Tesla
Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Przeciętne wynagrodzenie pracowników w Polsce 2018/2019

18.01.2019 19:05

Rosną wynagrodzenia pracowników polskich przedsiębiorstw. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne miesięczne wynagrodzenie pracownika w sektorze przedsiębiorstw w grudniu 2018 wyniosło 5275 złotych brutto. To jednak tylko średnia statystyczna. Jak wynika z szacunków Open Finance, większość pracowników firm zarabia mniej, a najczęściej wypłacana miesięczne pensja to około 2,5 tys. zł brutto.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

reklama
Kontakt z nami