Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Volvo dostarczy do Szwecji cztery elektryczne autobusy produkowane we Wrocławiu

20.08.2018 16:02

Cztery elektryczne autobusy dostarczy Volvo do miasta Uddevalla w Szwecji. To kolejne szwedzkie miasto, które złożyło zamówienie na produkowane we Wrocławiu elektryczne autobusy tego producenta. W czerwcu firma otrzymała z Goeteborga zamówienie na 30 elektrycznych autobusów.

Tagi: Firma, BOR, Volvo, Kolej
Źródło: forsal.pl

Alior Bank udostępnia firmom nowe funkcjonalności w ramach portalu zafirmowani.pl

20.08.2018 14:28


Serwis Alior Banku zafirmowani.pl to praktyczny przewodnik po prawnych i finansowych zawiłościach zarówno dla przedsiębiorców z długą historią biznesu, jak i start-upów. Wszystkim zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Alior Bank właśnie wprowadził do niego nowe wygodne rozwiązania – m.in. zbiór edytowalnych plików przydatnych w każdej firmie. Serwis udostępnia bezpłatną aplikację księgową ...

Bobrowiecka 8 nominowana do Prime Property Prize

20.08.2018 13:50

Budynek Bobrowiecka 8 znalazł się wśród finalistów prestiżowego konkursu Prime Property Prize 2018. Plebiscyt wyłania najlepsze nieruchomości i przestrzenie komercyjne minionego roku, a także wyróżnia osobistości i firmy istotne dla branży. Bobrowiecka 8 walczy o zwycięstwo w kategorii „Inwestycja Roku - Rynek Powierzchni Biurowej”.

Źródło: www.propertynews.pl

Kolejne autobusy elektryczne z Polski trafią na zagraniczny rynek

20.08.2018 13:22

Volvo Buses otrzymało zamówienie na cztery elektryczne autobusy Volvo 7900 od firm transportowych Bivab i Uddevalla Omnibus dla miasta Uddevalla w zachodniej Szwecji. Autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą po Uddevalli już od 2014 roku. Nowe elektryczne autobusy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Na ulicach Udevalli pojawią się latem przyszłego roku.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

ZUS. Dwie umowy zlecenia z różnymi firmami

20.08.2018 13:12

Pytanie: Przedsiębiorca zamierza zawrzeć z wybraną osobą umowę zlecenia, jednak osoba ta zawarła wcześniej w tym samym miesiącu umowę zlecenia z inną firmą. Z tytułu tamtej umowy uiszczane są składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, przy czym podstawa wymiaru składek jest mniejsza od płacy minimalnej. Czy z tytułu umowy zlecenia, którą zamierza zawrzeć przedsiębiorca, powstanie obowiązek opłacania składek?

Źródło: www.podatki.biz

Skąd pozyskać finansowanie dla biznesu?

20.08.2018 13:11


Prowadzenie firmy wiąże się z nierzadko z dużym nakładem finansowym. Dodatkowe fundusze pomagają przedsiębiorcom w bieżącym funkcjonowaniu lub też zostają przeznaczone na rozwój biznesu. O tym, skąd pozyskać korzystne finansowanie na rozwój biznesu...

Źródło: inwestycje.pl

Idea Bank zawiązuje rezerwy i idzie do przodu

20.08.2018 13:08


Porządkujemy stare sprawy wynikające z wcześniejszego modelu zarządzania bankiem. Skupiamy się na budowie zdrowej oferty usług dla małych firm - mówi Tobiasz Bury, prezes Idea Banku. - Pracujemy nad pierwszym na rynku kredytem on-line dla mikro firm...

Źródło: inwestycje.pl

Kontroler wejdzie „z drzwiami” do firmy. I zostanie w niej, ile chce

20.08.2018 13:08

Inspekcja ochrony środowiska nie musi już zapowiadać swojej wizyty ani przestrzegać terminów jej trwania. Za sprawą pożarów na wysypiskach śmieci pogorszy się los uczciwych przedsiębiorców.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Skarbówka miała wiedzieć wszystko, ale drobni uciekają w papier

20.08.2018 13:07

Wprowadzenie e-kontroli, którym służą JPK na żądanie, miało pomóc zarówno organom, jak i podatnikom. Zapewne w przypadku większych podatników niejednokrotnie stanowi to istotne ułatwienie. Jednak wielu drobnych podatników odbiera to, nie bez powodu, jako dodatkową, potencjalną, uciążliwość. O ile bowiem problem JPK_VAT i JPK_Fa rozwiązuje oprogramowanie udostępnione przez resort finansów, o tyle skorzystanie w tym celu z nowego (komercyjnego) programu czy aktualizacja już posiadanego wiąże się dla firm z wydatkami. I bynajmniej rozwiązaniem dla przedsiębiorców nie jest skorzystanie z darmowych aplikacji, które już pojawiły się na rynku. Powód? Brak zaufania do nich.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami