Wiadomości z tagiem Firma  RSS
Qumak zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie. Będzie gorąco

19.10.2018 21:35

Zarząd firmy Qumak zwołał na 29 listopada 2018 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (NWZA). Przedstawiony porządek obrad przewiduje podjęcie uchwał w sprawie dalszego istnienia spółki i zgody na dochodzenie roszczeń o naprawienie szkody wyrządzonej przy sprawowaniu zarządu od byłego członka zarządu Qumak.

Źródło: www.wnp.pl

Można przyhamować wzrost cen energii. Zgłosili pomysł

19.10.2018 20:30

Konfederacja Lewiatan proponuje zmniejszenie opłat za rozliczenie i rozrachunek na Towarowej Giełdzie Energii i w Izbie Rozliczeniowej Giełd Towarowych transakcji prądem, a powodem tego wzrost cen energii i zapowiedziany wzrost tzw. obliga giełdowego podnoszące koszty handlu na giełdzie i ograniczające płynność firm.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Polska firma zmienia obraz energetyki. Wystarczy aplikacja w telefonie

19.10.2018 20:00

Na rynku obsługi klienta w sektorze energetycznym zmienia się bardzo dużo, coraz więcej firm chce korzystać z nowych sposobów obsługi klienta i automatyzować obsługę klienta np. za pomocą czat botów i wideo botów oraz przy wykorzystaniu innych technologii – mówi Tomasz Kurdelski, prezes Ebicomu.

Tagi: Firma
Źródło: energetyka.wnp.pl

Elektroniczny gigant musi się tłumaczyć z kradzieży technologii

19.10.2018 19:47

Amerykański start-up CNEX Labs oskarżył Huawei o próbę kradzieży technologii produkcji półprzewodników. Oskarżenie jest odpowiedzią na podobne zarzuty, które w 2017 roku wobec firmy sformułował chiński producent elektroniki - napisał amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Źródło: www.wnp.pl

Serwis społecznościowy upublicznił dane z tysięcy kont

19.10.2018 19:34

Twitter upublicznił dane z ponad 4,6 tys. kont, które miały być wykorzystywane do działań dezinformacyjnych na platformach firmy, w tym około 3,8 tys. kont powiązanych z rosyjską organizację Internet Research Agency (IRA) - poinformował serwis Ars Technica.

Źródło: www.wnp.pl

Polskie firmy na Ukrainie i Białorusi. Nie każdy bank weźmie część ich ryzyka

19.10.2018 19:20

Eksport z regionu Polski Wschodniej rośnie bardzo szybko, aczkolwiek z bardzo niskiej bazy. I jeśli zwykle mówi się o tym, że eksport polskich przedsiębiorstw rośnie dwukrotnie szybciej niż PKB, to w wypadku Polski Wschodniej ten mnożnik jest jeszcze o 50 proc. wyższy - wskazuje Wojciech Hann, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Źródło: finanse.wnp.pl

Tajemnicza firma może wejść na giełdę. Jej wartość to ponad 40 mld dolarów

19.10.2018 19:01

Firma analityczna Palantir rozważa debiut giełdowy w 2019 roku. Może wówczas zostać wyceniona nawet na 41 mld dolarów - napisał amerykański dziennik "Wall Street Journal". Palantir świadczy usługi analityki Big Data m.in. dla rządów i agencji wywiadowczych.

Źródło: finanse.wnp.pl

Strajk w PLL LOT. Przewoźnik wynajął samoloty z załogami

19.10.2018 18:51

LOT wynajął samoloty z załogami od zewnętrznych firm, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi zakłóceniami w siatce połączeń w wyniku strajku. - Nie został odwołany żaden rejs dzisiaj, żaden rejs wczoraj - podkreślił rzecznik spółki.

Źródło: www.money.pl

Jak rozliczyć usługę transportową z zastosowaniem split payment

19.10.2018 18:05

We wrześniu 2018 r. spółka Y nabyta towary handlowe od firmy ze Szczecina. Towary te w tym samym miesiącu zostały sprzedane firmie z Krakowa (sprzedaż opodatkowana podstawową stawką VAT). Spółka Y, która w umowach kupna-sprzedaży zobowiązała się do zorganizowania transportu ze Szczecina do Krakowa, zleciła przewóz towarów przedsiębiorcy (osobie fizycznej) posiadającemu status podatnika VAT czynnego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

UOKiK coraz surowiej karze firmy. Prawie ćwierć miliarda złotych kar w 2017 r.

19.10.2018 17:57

900 decyzji i kary na łączną kwotę 223 mln zł. Takie są efekty działań UOKiK w zakresie ochrony konkurencji i konsumentów w 2017 roku. Eksperci wskazują na tendencję do zaostrzenia polityki karania przedsiębiorców.

Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami