Wiadomości z tagiem Fed  RSS
Eksperci: Zasada "co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone" zaczyna pełnić swoją rolę

22.01.2019 16:02

Zapisanie w Konstytucji Biznesu zasady "co nie jest zabronione, jest dozwolone" zaczyna pełnić swoją rolę; powołał się na nią NSA w postanowieniu z grudnia 2018 r. - wskazuje Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

Źródło: forsal.pl

Zmiany w zarządzie Wonga Polska

22.01.2019 15:01


Wonga Polska ma trzyosobowy zarząd. Do Tomasza Fedyny, który odpowiada za finanse dołączyli Sylwia Drejer-Cichucka – nadzoruje produkt, marketing i rozwój biznesu oraz Łukasz Kamiński – nadzoruje ryzyko. Oboje od kliku lat zajmowali kluczowe stanowiska w Wonga Polska. Z zarządu firmy odszedł dotychczasowy prezes, Marcin Borowiecki. Tomasz Fedyna Sylwia Drejer-Cichucka jest związana z Wonga Polska ...

Źródło: prnews.pl

Biurokracja przeszkadza w wykorzystywaniu unijnych funduszy na B+R

22.01.2019 13:21

Tempo, w jakim wykorzystywane są unijne fundusze na badania i rozwój (B+R), jest bardzo niskie i wyraźnie niższe względem innych obszarów - twierdzi Konfederacja Lewiatan. Jak oceniają eksperci tej organizacji, kluczowymi przyczynami negatywnego trendu są zbyt duże obciążenie biurokratyczne firm, niepewność prawa oraz problemy z płynnością finansową.

Źródło: www.podatki.biz

"Komisja Europejska musi jasno określić, czy faktycznie występuje podwójna jakość produktów"

22.01.2019 8:52

Komisja Europejska musi jasno określić, co to jest "podwójna jakość" produktów i czym jest ona spowodowana - powiedział wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności Andrzej Gantner.

Źródło: finanse.wnp.pl

Już w lutym wzrosną składki ZUS dla przedsiębiorców

22.01.2019 0:03


Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) obliczyły łączną kwotę składek, które już od przyszłego miesiąca będą płacić indywidualni przedsiębiorcy. Składki na ZUS wzrosną w tym roku do...

Źródło: inwestycje.pl

Światowy potentat przejmuje izraelskiego lidera rynku logistyki

21.01.2019 22:20

FedEx Express podpisał z grupą Flying Cargo warunkową umowę jej nabycia. Wcześniej przez blisko 30 lat współpracował z FC w realizacji usług międzynarodowych przesyłek ekspresowych do Izraela.

Tagi: PiS, ING, Fed
Źródło: logistyka.wnp.pl

Dlaczego Mogherini nie będzie na konferencji w Warszawie? "Udaję się na szczyt Unii Afrykańskiej"

21.01.2019 13:18

Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini poinformowała, że w dniach zaplanowanej na luty konferencji bliskowschodniej w Warszawie udaje się na szczyt Unii Afrykańskiej w Addis Abebie i odbędzie wizyty w krajach Rogu Afryki.

Związkowcy z JSW oskarżają kolegów. Pobierają haracz od dobrze płatnych posad?

21.01.2019 12:24

Federacja Związków Zawodowych „Jedność” działająca w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wystosowała list otwarty do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, w którym popiera działania Rady Nadzorczej JSW i krytykuje prezesa Daniela Ozona i inne związki zawodowe. Jako przykład nieprawidłowości funkcjonujących w JSW przywołali kwestię zatrudniania nowych pracowników.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami