Wiadomości z tagiem Facebook  RSS
Spięcie szefów Apple i Facebooka. "Używajcie telefonów z Androidem"

15.11.2018 14:05

Według amerykańskich mediów szef Facebooka Mark Zuckerberg miał nakazać swojemu zespołowi zarządzającemu wykorzystywanie tylko telefonów z systemem Android. Na cenzurowanym znalazł się Apple. Media wiążą to z faktem krytykowania działań Facebooka przez szefa Apple’a. Poszło o prawo klientów do prywatności.

Źródło: www.wnp.pl

Wspólny unijny podatek cyfrowy

15.11.2018 10:23

Koncepcja wprowadzenia wspólnego unijnego podatku cyfrowego ma zostać zaprezentowana już w grudniu tego roku. Nowy podatek obejmowałby swoim zasięgiem przede wszystkim duże firmy technologiczne takie jak Google czy Facebook. Największym zwolennikiem wprowadzenia podatku cyfrowego jest Francja.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Kolejna wpadka Facebooka

14.11.2018 16:53

Strony internetowe mogły bez wiedzy i zgody użytkowników serwisu pozyskiwać informacje o ich "polubieniach" i zainteresowaniach. Winny jest błąd Facebooka, który pozwalał na dostęp do danych użytkowników.

Źródło: www.wnp.pl

Facebook nie monitorował należycie użycia danych

13.11.2018 11:15

Facebook nie monitorował należycie użycia danych z platformy przez producentów sprzętu, którzy uzyskali do nich dostęp w ramach umowy o współpracy z koncernem. Informacje o tym w ubiegłym miesiącu otrzymał Kongres USA - poinformował dziennik "New York Times".

Źródło: www.wnp.pl

Francja: Wzrost liczby przypadków antysemityzmu o prawie 70 proc.

10.11.2018 0:04


Po dwóch latach spadku we Francji w ciągu dziewięciu miesięcy br. liczba przypadków antysemityzmu wzrosła o ponad 69 proc. w stosunku do ub.r. - podał w piątek na Facebooku francuski premier Edouard Philippe. ...

Źródło: www.bankier.pl

Na Facebooku coraz mniej treści powiązanych z terroryzmem, ale nadal takie posty liczone są w milionach

09.11.2018 17:59

W trzecim kwartale br. Facebook usunął 3 mln postów związanych z terroryzmem. To o 6,4 mln mniej wpisów tego typu, niż w drugim kwartale. Średni czas od zgłoszenia wpisu do usunięcia wyniósł w ub. kwartale 18 godzin - poinformowali przedstawiciele koncernu.

Źródło: www.wnp.pl

Głęboki rozłam w UE. Nici z opodatkowania technologicznych gigantów

09.11.2018 9:02

Ministrowie z Danii, Irlandii i Szwecji nie poprą w obecnej formie projektu opodatkowania technologicznych gigantów takich jak Amazon czy Facebook.

Źródło: forsal.pl

Jak okiełznać Facebooka i Google'a? Twórca internetu ma pomysł, ale narzędzia posiadają tylko państwa

08.11.2018 7:02

Czy możliwe jest zachowanie współczesnego bogactwa informacji w sieci i jednoczesne przywrócenie zasad z pierwszych lat funkcjonowania internetu, gdy dane osobowe nie były przedmiotem handlu, a sieć nie była tak zmonopolizowana? Częściowo tak - uważa Tim Berners-Lee. Twórca internetu postuluje stworzenie "Kontaktu dla sieci". Opinia Leonida Bershidsky'ego.

Źródło: forsal.pl

Podejrzane konta usunięte z Facebooka

07.11.2018 13:20

Jak poinformował "Financial Times" usunięte z Facebooka przed wyborami "środka kadencji" w USA konta najpewniej powiązane były z Internet Research Agency znaną też jako rosyjska fabryka trolli, która wykorzystywała platformę do dezinformacji.

Źródło: www.wnp.pl

Wielka Czwórka walczy o system operacyjny naszego życia

06.11.2018 7:02

Cztery firmy o największej wartości w świecie: Amazon, Apple, Facebook i Google niszczą konkurencję. Zagrozić więc im mogą jedynie one same - pisze Scott Galloway w książce „The Four: The Hidden DNA of Amazon, Apple, Facebook, and Google”.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami