Wiadomości z tagiem Fabryki  RSS
Wejście smoka, czyli największe chińskie inwestycje w Polsce

19.01.2019 9:25

Chiny nie są może największym zagranicznych inwestorem w Polsce. Jednak obecność kapitału z tego kraju nad Wisłą w ostatnich latach stałą się mocno widoczna. Inwestorzy z Państwa Środka przejmują polskie firmy, budują własne fabryki, uczestniczą w budowie dróg i elektrowni. Teraz jeden z nich, przez udział swojego byłego już pracownika w aferze szpiegowskiej, boryka się z kryzysem wizerunkowym. Czy odbije się on też na innych inwestorach? Najpierw sprawdźmy, jak i w co inwestują chińskie firmy w Polsce. Nasze zestawienie powstało na podstawie Listy Głównych Inwestorów Zagranicznych w Polsce, corocznie opracowywanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Oto 10 chińskich firm, które zainwestowały miliony nad Wisłą.

Źródło: www.money.pl

Łódź jest gotowa na przyjęcie kolejnych inwestorów

18.01.2019 14:17

Łódź rozwija się na kilku poziomach, oprócz BPO, SSC oraz nowych technologii, w regionie rosną centra logistyczne i rozwija się przemysł AGD. Fabryki mają tutaj tacy potentaci, jak BSH, Whirlpool oraz już wkrótce Miele. Te wszystkie branże generują nie tylko popyt na powierzchnie magazynowe i przemysłowe, ale również na nowoczesną powierzchnię biurową – mówi Marta Pyziak, dyrektor łódzkiego biura Cresa Polska.

Źródło: www.propertynews.pl

Szef PSA zapowiada produkcję w Gliwicach nowego modelu

17.01.2019 19:22

W przyszłym roku Grupa PSA, do której należy m.in. gliwicka fabryka samochodów Opla, powinna podjąć decyzję w sprawie nowego modelu wytwarzanego w tym zakładzie – wynika z wypowiedzi prezesa Grupy PSA Carlosa Tavaresa. Obecnie zakład wytwarza Opla Astrę piątej generacji.

Źródło: motoryzacja.wnp.pl

Airbus wyprodukuje w USA model A220

17.01.2019 11:53


Europejski producent samolotów rozpoczął w środę budowę fabryki w Stanach Zjednoczonych, co ogłosił na swojej stronie internetowej. Ma zamiar produkować w niej model A220. Będzie to już drugi zakład produkcyjny Airbusa w USA. 

Źródło: www.bankier.pl

Iron Force zainwestuje ponad 80 mln zł w budowę fabryki w Zabrzu

16.01.2019 11:04


Tajwański producent części samochodowych Iron Force zainwestuje ponad 80 mln zł w budowę zakładu w Zabrzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), podała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). Nowa inwestycja stworzy ponad...

Źródło: inwestycje.pl

Transformacja cyfrowa fabryk to połączenie tych dwóch technologii

14.01.2019 16:19

Zakłady produkcyjne stoją przed wyzwaniem wdrażania transformacji cyfrowej, która nie powinna polegać tylko na wprowadzaniu jak największej ilości danych do systemów informatycznych, ale przede wszystkim na ich odpowiednim selekcjonowaniu, łączeniu i wykorzystywaniu.

Tagi: Fabryki
Źródło: www.wnp.pl

EBI włączył się w finansowanie ArtN Capital Parku kredytem na 60 mln euro

14.01.2019 15:05


Capital Park oraz Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) podpisały umowę kredytową na kwotę 60 mln euro, która zapewni finansowanie rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina w Warszawie (projekt ArtN), podał EBI. Jest to pierwsza transakcja typu project finance..

Źródło: inwestycje.pl

Europejski Bank Inwestycyjny zainwestuje w jeden z najciekawszych terenów poprzemysłowych w Warszawie

14.01.2019 12:51

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) oraz Grupa Capital Park podpisały umowę kredytową na 60 mln euro ws. rewitalizacji i budowy Dawnej Fabryki Norblina w Warszawie.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Dawna Fabryka Norblina z finansowaniem EBI

14.01.2019 10:29

Capital Park oraz Europejski Bank Inwestycyjny podpisały umowę kredytową na kwotę 60 mln euro, która zapewni finansowanie rewitalizacji i budowy Dawnej Fabryki Norblina, a także uzupełni finansowanie inwestycyjne zapewnione przez Pekao SA.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama
Kontakt z nami