Wiadomości z tagiem FUS  RSS
Sytuacja FUS jest najlepsza od wielu lat

12.12.2018 11:04


Sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) jest najlepsza od lat. Wpływają na to m. in. rosnące wynagrodzenia, ale także rozwiązania uszczelniające, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Źródło: inwestycje.pl

Rząd zdecydował o podwyżkach emerytur i rent z FUS od marca 2019 r.

11.12.2018 14:04


Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, zgodnie z którym od marca 2019 r. emerytury i renty zostaną objęte waloryzacją kwotowo-procentową...

Źródło: inwestycje.pl

FUS z wydolnością na poziomie 78 proc.

30.11.2018 15:08

W III kwartale br. stopień pokrycia wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ze składek i ich pochodnych wyniósł 78 proc. - podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Od początku roku wskaźnik ten wynosi 78,7 proc. Jednocześnie po raz pierwszy od dekady na koniec września odnotowano dodatni stan funduszu.

Źródło: www.podatki.biz

Chcą dymisji ministra Tchórzewskiego za "fikcyjną inwestycję"

18.10.2018 14:53

Platforma Obywatelska zaapelowała w czwartek do premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowanie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Politycy Platformy zarzucają mu m.in. "mamienie fikcyjną" inwestycją elektrowni w Ostrołęce oraz "niegospodarność i fuszerkę".

Tagi: Premier, FUS
Źródło: energetyka.wnp.pl

Zbieg praw do ubezpieczeń w systemie FUS i KRUS

11.10.2018 12:08

W przypadku osób ubezpieczonych urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r. wprowadzono zasadę całkowitej odrębności systemów ubezpieczeń. System ubezpieczenia społecznego rolników nie został zreformowany i prawo do emerytury rolniczej nadal uzależnione jest nie tylko od osiągnięcia wieku emerytalnego, ale także od posiadania wymaganego 25-letniego stażu ubezpieczeniowego, przy czym prawo do emerytury rolniczej ustalane jest wyłącznie na podstawie okresów opłacania składek na ubezpieczenie społeczne rolników. Zniesienie możliwości uzupełniania stażu rolniczego okresem ubezpieczenia w powszechnym systemie emerytalnym jest konsekwencją zmiany zasad przyznawania emerytur z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dla osób urodzonych po 1948 r. oraz wprowadzenia możliwości pobierania przez te osoby emerytury rolniczej w zbiegu z emeryturą z systemu powszechnego.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami