Wiadomości z tagiem Dzieci  RSS
LPP od kilku dni traci na wartości

19.10.2018 18:14

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie mocne wzrosty w końcówce sesji 19 października pozwoliły indeksowi blue chipów zamknąć notowania na lekkim plusie. Na minusach dzień i cały tydzień zakończyły jednak indeksy mWIG40 oraz sWIG80.

Źródło: www.wnp.pl

20 proc. dzieci ma zaburzenia psychiczne

19.10.2018 15:04

Co trzeci młody człowiek ma problemy emocjonalne, a co dziesiąty wymaga leczenia. Podczas konferencji Zdrowy Pomorzanin eksperci dyskutowali o tym jak na tym tle wypadają młodzi Pomorzanie. Okazuje się, że nawet najmłodsze dzieci popełniają samobójstwa. Była to już 6. edycja konferencji, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Profilaktyka zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży”. Wydarzenie skierowane było m.in. do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, pielęgniarek szkolnych, pracowników samorządów oraz rodziców.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Branża handlowa protestuje przeciwko 31-godzinnej niedzieli

19.10.2018 13:03

"Solidarność" chce, by zakaz handlu w niedziele trwał znacznie dłużej niż 1 dzień. Jej zdaniem zasadne jest „rozciągnięcie” doby do 31 godzin, ale branża handlowa protestuje przeciwko takiemu "uszczęśliwianiu na siłę".

Źródło: www.money.pl

Pracownicy LOT-u strajkują drugi dzień. Loty odbywają się bez opóźnień

19.10.2018 12:02

Piątkowe rejsy PLL LOT odbywają się od rana zgodnie z planem. Trwający od czwartkowego poranka strajk części załogi przewoźnika nie wpłynął też na punktualność lotów odbywających się wczoraj. Dziś strajkujący nie zostali wpuszczeni do siedziby spółki.

Źródło: www.money.pl

Na rodzimym rynku wzrasta liczba sieci franczyzowych

19.10.2018 11:38

Jak wskazuje ,,Raport o franczyzie w Polsce" przygotowany przez PROFIT system, na rodzimym rynku liczba sieci franczyzowych systematycznie wzrasta. Obecnie jest ich około 1200, z czego zdecydowaną większość tj. osiem na dziesięć stanowią polskie marki. Rośnie również liczba działających w ich ramach sklepów i punktów usługowych – według prognoz dla 2017 r. było ich ok. 74 tys. W tym modelu działa także PSH Lewiatan, która ma ok. 3200 sklepów.

Źródło: www.propertynews.pl

Dziecko KappAhl sięga po kolejne galerie

19.10.2018 8:07

KappAhl ma na świecie blisko 400 sklepów. Odzieżowy gigant sięga jednak po więcej i rozwija sieć salonów z modą dla dzieci. Sklepy Newbie powstały już w Galerii Północnej oraz Wroclavii. Kolejne pojawią się w Manufakturze oraz Galerii Młociny. Trwają negocjacje dotyczące następnych lokalizacji.  - W najbliższej przyszłości chcielibyśmy prowadzić kilkanaście sklepów – jeżeli wyniki będą satysfakcjonujące – sięgniemy po więcej - mówi w rozmowie z PropertyNews.pl prezes zarządu Newbie, Country Manager, KappAhl Polska Agnieszka Skrybant-Jaworska. Wraz z rozwojem sieci rośnie w Polsce społeczność Newbielovers, która zmotywowała odzieżowego giganta do stworzenia nowej marki salonów.

Źródło: www.propertynews.pl

Kalendarium ISBnews

19.10.2018 8:04


PIĄTEK, 19 października: Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy w Siedlcach, dzień II, 10:00: Konferencja prasowa Biomedu-Lublin nt. wyników i strategii, 10:00: GUS poda dane o sprzedaży detalicznej za wrzesień.

Źródło: inwestycje.pl

Dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych spółki w związku z jej przejęciem, jest również dniem zakończenia roku podatkowego

19.10.2018 1:00

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał interpretację indywidualną w zakresie skutków podatkowych połączenia spółek, w odniesieniu do momentu zakończenia roku podatkowego przez spółkę przejmowaną.

Źródło: www.taxonline.pl

Zdolność kredytowa po czterdziestce – ile kredytu przy 6,4 tys. zł dochodu?

18.10.2018 23:04


Ponad 160 tys. zł – taki dystans dzieli najbardziej liberalny bank od najbardziej konserwatywnego pod względem szacunku maksymalnej zdolności kredytowej

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami