Wiadomości z tagiem Dzieci  RSS
Hiszpańskie media: Katalońscy separatyści tworzą oddziały zbrojne

14.12.2018 16:02

Katalońscy separatyści tworzą oddziały zbrojne, które mogą wziąć udział w blokadzie Barcelony 21 grudnia w związku z organizowanym w stolicy regionu posiedzeniem rządu Hiszpanii - poinformował w piątek dziennik "ABC".

Źródło: forsal.pl

Kolejny dzień mocnych wzrostów. Przebudzenie mWIG-u

13.12.2018 17:52


Za indeksami z warszawskiej giełdy kolejna udana sesja. Tym razem wzrosty nie ograniczyły się jednak tylko do blue chipów, liderem bowiem okazał się mWIG.

Źródło: www.bankier.pl

Mazowieckie spotkanie z ochroną danych osobowych

13.12.2018 16:04

Jak dzieci i młodzież mają chronić dane osobowe nie tylko w realnym, ale też cyfrowym świecie? Jak rozmawiać z uczniami o ochronie danych osobowych i kształtować ich nawyki? Jak szkoła powinna postępować, zbierając i wykorzystując dane osobowe rodziców, ich uczniów i opiekunów prawnych czy nauczycieli? Okazją do omówienia tych zagadnień była konferencja „#RODO w edukacji. Mazowieckie spotkanie z ochroną danych osobowych w szkole” zorganizowana przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Przysusze.

Tagi: Dzieci
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Katastrofa w polskiej psychiatrii. Brakuje lekarzy, oddział dziecięcy został w Józefowie zamknięty

13.12.2018 6:02

- W poniedziałek poinformowaliśmy wojewodę, że z powodu braku lekarzy czasowo zamykamy oddział dziecięcy w Józefowie – przyznaje Michał Stelmański, prezes Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii, pod które podlega szpital w Józefowie. Funkcjonuje tam jeszcze oddział młodzieżowy. Nie wiadomo jak długo - jest także przepełniony, a nieliczny personel pracuje w skrajnie trudnych warunkach.

Źródło: forsal.pl

Nauczyciele zaprotestują, ale dyrektorzy i tak muszą otwierać szkoły. "Odpowiedzą za bezpieczeństwo dzieci"

13.12.2018 1:02

Protesty w szkołach i przedszkolach stresują i uczniów, i ich rodziców. Ale chyba jeszcze bardziej dyrektorów placówek. To oni muszą zapewnić dzieciom zajęcie i bezpieczeństwo. - Jesteśmy gotowi - mówią. I zapewniają, że rodzice będą mogli wysyłać dzieci do szkół mimo protestu.

Źródło: www.money.pl

Miliony za polskie dzieła sztuki. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy

12.12.2018 22:15

Już ponad 235 mln zł wynosi obrót rynku aukcyjnego w Polsce w 2018 roku. To najlepszy w historii wynik i to mimo faktu, że w drugiej połowie grudnia odbędzie się jeszcze kilka aukcji.

Źródło: finanse.wnp.pl

Dzień odbicia na giełdach. WIG20 mocno w górę

12.12.2018 19:02

WIG20 zakończył środową sesję 2,4-proc. wzrostem, mniejszej skali zwyżki zanotowały indeksy szerokiego rynku. Początkowe straty odrobiła energetyka, a silnie rosły banki.

Źródło: forsal.pl

Elektrim planuje emisję akcji i powrót na GPW

12.12.2018 18:16


Elektrim, który ponad dziesięć lat temu został wycofany z warszawskiej giełdy, planuje emisję nowych akcji i powrót na rynek regulowany GPW. Decyzję w tej sprawie podejmie nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki zwołane na 7 stycznia.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami