Wiadomości z tagiem Drony  RSS
Kto określi przystanki komunikacyjne

14.12.2018 15:06

Z art. 15 ust. 2 ustawy z 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym wynika, że właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego ma obowiązek określenia w drodze uchwały tylko tych przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest ta jednostka samorządu terytorialnego. Powyższe oznacza, że organ jednostki samorządu terytorialnego nie ma kompetencji do określania przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest inna jednostka samorządu terytorialnego.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Szczęśliwy pracownik to najlepsza inwestycja!

14.12.2018 9:05

Trudno o pojęcie bardziej względne niż szczęście. Nasze relacje, poszczególne doświadczenia, dobrzy ludzie spotykani na drodze

Źródło: kadry.infor.pl

"Kopciuchy" się nie ukryją. Miasta mają nowy oręż w walce o czyste powietrze

13.12.2018 21:10

Temat wykorzystywania dronów stał się w ostatnim czasie bardzo modny. Firmy z wielu branż zaprzęgąją drony do różnych działań. Mogą być użyteczne między innymi w walce ze smogiem. - Dzięki nim można lokalizować miejsca tzw. niskiej emisji - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Andrzej Grolik, prezes firmy AGIT (Advanced Global Innovation Technologies).

Tagi: Firma, VAT, Drony
Źródło: www.wnp.pl

Rolnicy znów blokują drogę - protest na S8 w Rawie Mazowieckiej

13.12.2018 13:04


Protestujący rolnicy zablokowali trasę S8 przy zakładach mięsnych w Rawie Mazowieckiej. Planowane są objazdy - poinformowała łódzka policja. Protestujący rolnicy zablokowali trasę S8 przy zakładach...

Źródło: www.bankier.pl

Nowy odcinek drogi S7. W czwartek otwarcie

13.12.2018 8:51

W czwartek przed południem kierowcy będą mogli korzystać z nowego odcinka drogi ekspresowej S7. Przejezdna będzie już trasa między Chęcinami a Jędrzejowem w województwie świętokrzyskim.

Źródło: www.money.pl

Drony pomagały Budimeksowi w przedterminowym zakończeniu budowy

12.12.2018 17:50

Jeszcze w tym roku Budimex planuje zgłosić do użytkowania dziesięciokilometrowy odcinek drogi S51 od węzła Jaroty do węzła Olsztyn Wschód, będący fragmentem obwodnicy stolicy Warmii. Firma zakończyła tam prace na kilka miesięcy przed terminem.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

Protest rolników na A2 zawieszony. Protestujący odblokowali autostradę, ale stawiają warunki

12.12.2018 14:52

Po ośmiu godzinach, około godziny 15., rolnicy zdecydowali o opuszczeniu barykady i odblokowaniu drogi. Wcześniej do protestujących przyjechał minister rolnictwa.

Źródło: www.money.pl

Droga S3 jeszcze przed świętami. Oznakowanie jak w Niemczech

11.12.2018 13:13

W środę 19 grudnia prawdopodobnie zostanie oddany drugi pas drogi ekspresowej S3 na koło Nowej Soli, na południe od Zielonej Góry. 17-kilometrowy odcinek miał być gotowy jeszcze latem, ale prace opóźniły się z powodów technicznych.

Źródło: www.money.pl

Projekt Santandera „Jak Jeździsz” zwyciężył w konkursie European Excellence Awards

11.12.2018 10:42


Projekt „Jak Jeździsz” Santander Bank Polska zdobył główną nagrodę w konkursie European Excellence Awards, wyróżniającym wybitne osiągnięcia w dziedzinie komunikacji i public relations. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 6 grudnia br. w Dublinie. „Bezpieczeństwo dzieje się teraz” – zgodnie z tym hasłem projekt „Jak Jeździsz” promuje  odpowiedzialne i kulturalne zachowania na drodze. Jest skierowany do ...

Źródło: prnews.pl

Te roboty naprawdę zastępują ludzi. Sprzedaż rośnie jak na drożdżach

10.12.2018 11:18

Duże roboty mogą zastąpić pracę kilku osób. Są jednak ciężkie, przyspawane do podłoża w sensie dosłownym i nastawione na ściśle określone prace. Także drogie - na kieszeń np. koncernu motoryzacyjnego, lecz nie dla dostawcy drobnego elementu. Są już jednak roboty, które jak ulał pasują także do małych i średnich przedsiębiorstw, bo są małe i przestawne, nawet przez jedną osobę. Można im w dwie minuty zmienić czynności w prostym programowaniu, nie są zasilane prądem trójfazowym, więc nie grożą porażeniem. Takie roboty są też tańsze. To coboty.

Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami