Wiadomości z tagiem Donald Trump  RSS
Bolton: Trump nie spotka się z Putinem póki Rosja przetrzymuje ukraińskie statki

13.12.2018 20:02

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton oświadczył w czwartek, że Donald Trump nie spotka się prezydentem Rosji Władimirem Putinem póki Rosjanie przetrzymują ukraińskich marynarzy i okręty.

Źródło: forsal.pl

WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

13.12.2018 15:10


Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40%. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta..

Źródło: inwestycje.pl

Trump bierze w ochronę amerykańskie spółki portowe

11.12.2018 15:35

Prezydent Donald Trump podpisał poprawkę do Shipping Act, której celem jest ochrona amerykańskich spółek logistycznych w transporcie morskim przed potencjalnymi praktykami antykonkurencyjnymi, jakie mogą stosować armatorzy kontenerowi skupieni w czterech sojuszach.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Niezależność energetyczna po amerykańsku. Historyczny sukces czy osiągnięcie papierowego tygrysa?

11.12.2018 7:02

Kilkanaście dni temu, po prawie 75 latach ciągłej zależności od zagranicznej ropy naftowej, Stany Zjednoczone stały się eksporterem netto tego surowca. Taki stan, choć prawdopodobnie krótkotrwały, prezydent USA Donald Trump nazwał "niezależnością energetyczną".

Ceny ropy zależą od rurociągów amerykańskich

10.12.2018 7:02

Amerykańskie sankcje wobec Iranu weszły w życie 5 listopada. To konsekwencja zerwania przez Donalda Trumpa porozumienia nuklearnego z tym krajem. Kierowcy boją się wzrostu cen paliw. - Wahania cen ropy nie przekładają się bezpośrednio na ceny benyzn - uspokaja dr Adam B. Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen.

Źródło: forsal.pl

OPEC rzuca wyzwanie Trumpowi i mocno tnie wydobycie. Cena ropy w górę

07.12.2018 17:28

Kartel OPEC wraz z krajami sojuszniczymi zdecydował o zmniejszeniu wydobycia ropy o 1,2 mln baryłek dziennie. Wcześniej prezydent USA Donald Trump apelował o powstrzymanie się od cięć. Cena ropy wystrzeliła.

Źródło: www.money.pl

Decydują tweety. RPP nie boi się wzrostu cen prądu.

07.12.2018 11:06


Sporo emocji Donald Trump przysporzył inwestorom w mijającym tygodniu, przez co wykresy poszczególnych indeksów w ostatnich dniach wyglądały jak trasy rollercoasterów. Rada Polityki Pieniężnej zakończyła swoje grudniowe posiedzenie...

Źródło: inwestycje.pl

Trump: Mam nadzieję, że OPEC utrzyma podaż ropy taką, jaka jest

05.12.2018 22:07

Prezydent USA Donald Trump napisał w środę na Twitterze, przed spotkaniem komitetu OPEC, że liczy na to, iż kartel nie obniży wydobycia ropy. Wkrótce potem ministerialna komisja monitorująca OPEC zdecydowała, że należy ograniczyć produkcję.

Źródło: forsal.pl

reklama
Kontakt z nami